Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

vraticemo se na pičurke, samo mali komeršl brejk.na pijačici kupljen bonito AKA palamida, nekava mala tuna, rekao bih sirotinjska. poznanik me prepao da je sklona paštetastoj strukturi i kiselom ukusu, pa sam je brže bolje preko noći strpao u marinat - malo krupne soli da impregnira ribu, sveže samlevenog bibera, maslinovog ulja i ružmarina. all looking good!raznorazno241.jpgšparogičice su bile tu i drugi dan - ista meta, isto odstojanjeraznorazno243.jpgnakon šparogica, na gril je išla ribica!raznorazno249.jpgraznorazno251.jpgatmosfera - sveća upaljena u čast bela luka!raznorazno257.jpgraznorazno252.jpgi salaticu - endivijicu - smo nabrali....raznorazno254.jpg

Edited by gazza1
Link to comment

ribica ispala super. ne znam gde je ovaj moj drugar zabrljao, tek moja niti je bila gnjecava (naprotiv, mogla se skinuti i minut dva ranije), a kamoli kisela. za ribu Š klase, realno vrlo solidno. ni kod one sisate konobarice u omišlju na krku nije bila bolja. u bekgraundu se ukazuje kuskus sa svežom mentom.tanjir - s'il vous plaitraznorazno260.jpgpoverenje smo ukazali radovanu iz histrije!raznorazno275.jpgkramblić, zgotivljen nežnom ženskom rukom, topao, vlažan, curkav, mnjamiiii - realno hajlajt objedaraznorazno287.jpgraznorazno292.jpga ovo je samo za onu koja će se sama prepoznati:=)raznorazno278.jpg

Edited by gazza1
Link to comment

mrzim te, mrzim i mrzimod pre polaska na put popravljala sam frizider - nije bilo vajde kupovati a ni vremena za spremanje nije biloza dva dana idemo na odmor - opet takeaways i slicne glupostimrzvolim ove lake i brze vecere - nije vam trebalo vise od pola sata da sve .... spremite :Dverujem da je vecera trajala duze

Link to comment
sparogice u grill tiganjuraznorazno218.jpgnekoliko minuta kasnije, prelivene rastopljenim buterom i belim lukomraznorazno223.jpg
Izgledaju super, nikad nisam pravio ovo povrce, da li mozes da ostavis ovde recept?Mogu li prosto da ih skuvam kratko u slanoj vodi i onda prelijem rastopljenim buteromi belim lukom? (nemam grill tiganj sta god to bilo)
Link to comment
Izgledaju super, nikad nisam pravio ovo povrce, da li mozes da ostavis ovde recept?Mogu li prosto da ih skuvam kratko u slanoj vodi i onda prelijem rastopljenim buteromi belim lukom? (nemam grill tiganj sta god to bilo)
Uzmi maslinovo ulje i aceto balzamico,so i biber i to je sve.Beli luk ne ide ( za moj ukus) naspargle.Pokvarice im njhov sopstveni ukus.Aceto cesh naci u svakoj vecoj vecoj samoposluzi.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vrhunska je! Kratka, jasna i slasna. Kakvi aranžmani, kakve pretenciozne Ugarkovićke...Malo mitologije i književnosti, puno finih namirnica spremljenih bez puno pizdarija i puuuuuno Dalmacije... cool.gif

Link to comment
Vrhunska je! Kratka, jasna i slasna. Kakvi aranžmani, kakve pretenciozne Ugarkovićke...Malo mitologije i književnosti, puno finih namirnica spremljenih bez puno pizdarija i puuuuuno Dalmacije... cool.gif
Sto ne drmnesh neki jednostavan recept ovde na kulinarske bahanalije?Meni je ta dalmatinska kuhinja jako , da se pristojno i uctivno izrazim, jednostavna.Moji prijatelji ( frankfurtski) Splicani kazu da nisu nauchili da prave i uzivajuu sarmama i podvarcima ne bi uspeli da prezime samo na bakalarima.Ja bih se usudila da kazem da smo mi svi sa Balkana jako,jako konzervativni sto se klope tiche, sirevi se prave na isti nachin kao i zadnjih 700 godina,sa zacinima i travkama jako smo skrti, riba ili meso baca se na roshtilj,sto jeste jako ukusno, ali bash tako za ceo zivot :( ? Edited by Teja
Link to comment
Sto ne drmnesh neki jednostavan recept ovde na kulinarske bahanalije?Meni je ta dalmatinska kuhinja jako , da se pristojno i uctivno izrazim, jednostavna.Moji prijatelji ( frankfurtski) Splicani kazu da nisu nauchili da prave i uzivajuu sarmama i podvarcima ne bi uspeli da prezime samo na bakalarima.Ja bih se usudila da kazem da smo mi svi sa Balkana jako,jako konzervativni sto se klope tiche, sirevi se prave na isti nachin kao i zadnjih 700 godina,sa zacinima i travkama jako smo skrti, riba ili meso baca se na roshtilj,sto jeste jako ukusno, ali bash tako za ceo zivot :( ?
Teja u krivu si. Više opširnije durgi put kad uhvatim vremena. Dalmatinska kuhinja je bogata, ona je uostalom dio mediteranske kuhinje, a vjerujem da znaš kako bi opisala mediteransku kuhinju. Bakalar je inače stanovnik sjevernih mora i nema nikakvih dodirnih točaka sa mediteranskom kuhinjom. Ps. pogledaj malo onaj link za Barbierieve kolumne koji sam stavio. Tip ima odličnu emisiju na tv-u ali šteta što se može naći malo tih video uradaka na internetu. Edited by Mister No
Link to comment

Confit de canard = konzervirana patka, najbrze i uvek prisutpacnovec sam pisala kako je jedan od najstarijih nacina konzerviranja mesa bio bas kuvanje u masnoci u kojoj meso ostane i konzervira se. i ne samo to, kuvanjem u masnoci meso postane mekse.tipicno zimso jelo, ali eto, uz malo letnjih priloga (mini sargarepe, tikvice i praziluk kuvano na pari pa brzo zagrejano na malo maslinovog ulja i na pari kuvan krompir uz dva karabatka koja su se na 150 stepeni polako topila, vecera gotova!100_0956.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...