Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

fala... lunch break, jasta.. vech neko vreme probam recepate Audrey Hepburn.. verovala je u sareno i zdravo.... totalno preporucivobtw, jedan od najvechih povrchastih grehova je kuvati sangarepu

Link to comment

o vrganjima nesto kasnije, nego da pocnemo se rekapitulacijom vikenda.subotnji pazar na pijaci je bio super. nadjene odlicne zelene sparoge, vrlo sveze i prilicno tanke - retko covek u beogradu moz da bira sa tom redjom robom, ali se majstoru izgleda zurilo da proda pa ih je ubrao dok se nisu pokondirile u nesto debelo i drveno. dalje, kod ribara kupljen bonito, ona mala tuna od oko kg, sa idejom da se sprema u nedelju. za subotnji rucak je ipak moralo da se dokusuri neko telece meso koje je stajalo u frizideru pa smo odlucili da pravimo grilovane sparoge u jednostavnoj marinadi - buter, beli luk, nekakav ratatui od te teletine sa paprikom celerom i paradajzom, kao i da dokusurimo ostatke od prethodnih dana - zena kuvane mlade krompirice, ja pastu sa vrganjima - u oba slucaja sa narendanim kozjim parmezanom od gospodje goce sa kalenicasparogice u grill tiganjuraznorazno218.jpgnekoliko minuta kasnije, prelivene rastopljenim buterom i belim lukomraznorazno223.jpgratatui AKA muckalica:)raznorazno225.jpgsto je manje vise spremanraznorazno222.jpgsta se pilo?raznorazno220.jpgzenski tanjirraznorazno227.jpgmuski tanjirraznorazno232.jpgnaravno, zna se koga je prvog uhvatila post-oblaporisticka nirvanaraznorazno235.jpgsve u svemu - sparogice odlicne, muckalica idimi-dodjimi, meso bilo 'nako, pasta sa vrganjima treci dan odlicna bas kao i krcka zlahtina, perfektno letnje vino za 5 ojra. over & out

Link to comment
fala... lunch break, jasta.. vech neko vreme probam recepate Audrey Hepburn.. verovala je u sareno i zdravo.... totalno preporucivobtw, jedan od najvechih povrchastih grehova je kuvati sangarepu
Auh, pa zar nije - Cooking carrots also breaks down the fiber in beta-carotene, making it more usable to the body. To sam čitao na mnogo mesta, kako je to jedno od retkih povrća koje je zdravije kuvano.@gazza1: mrnjau...mljac... ne u ALF smislu :)
Link to comment
sutra eating... IMG_5667.jpglunch break sa koleginicama u parku :wub: raw, colorful, healthy; organic sweet pea & corn, dinstano 15 minuta na malo ulja i vodi.... nista zacini osim malo soli...... strawberry tomato..... i omiljeti green tea
a sta je bilo za rucak?
Link to comment
sutra eating... lunch break sa koleginicama u parku :wub: raw, colorful, healthy; organic sweet pea & corn, dinstano 15 minuta na malo ulja i vodi.... nista zacini osim malo soli...... strawberry tomato..... i omiljeti green tea
Slici fali:texa_steak_bbq.jpg
Link to comment
Ne znam konkretno za lisičarke, ali trebalo bi za sve pečurke da važi - opereš, pa iscediš limunovog soka preko njih i ne bi trebalo da pocrne. Malo je pederastija od tipa, ali probao sam i pali. Posle kad ispžiš taj limun se ne oseća.
Cudno, ja znam da se pecurke ne peru , malo ih istrljash kuhinjskom hartijom,ako su bash prljave.Sveze pecurke ne stavljam nikada u frizider, nego u neku korpicu pa na promaju.Tako mogu da odstoje i dva dana.
Link to comment
Cudno, ja znam da se pecurke ne peru , malo ih istrljash kuhinjskom hartijom,ako su bash prljave.Sveze pecurke ne stavljam nikada u frizider, nego u neku korpicu pa na promaju.Tako mogu da odstoje i dva dana.
bice da je ovo jos jedan sudar "dve skole" prati ili ne prati, pitanje je sadja ne peremcini mi se da uvek ostane previse vode, pa dok jos one "puste" svoju ...dok ne dobijes lep sos ili fino przene pecurke, previse termicke obrade..
Link to comment
bice da je ovo jos jedan sudar "dve skole" prati ili ne prati, pitanje je sadja ne peremcini mi se da uvek ostane previse vode, pa dok jos one "puste" svoju ...dok ne dobijes lep sos ili fino przene pecurke, previse termicke obrade..
Ja ovo naucih od fensi kuvara sa TV.Niko ne pere pecurke.A zaista su super ( a bash ove lisicarke)kada odstoje 1 dan na nekoj promaji. U pravu si da su najukusnije i najmirisljavije kad otpuste svojesopstvene sokove bez primesa vode (ili limuna,kako neko reche).
Link to comment
blago vama kad ne razmišljate o higijenskim navikama berača. ja se uvek setim i za svaki slučaj pečurke operem (i često upropastim).
Ja ne perem ni bobicasto voce. More maznjavam kajsije (momentalno u Zajecaru) sadrveta, a znam da su prskane. Ne,nikako me ne zanimaju higijenske navike ribara,kasapina ili ovih beracha.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...