Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Brzi i lagani slatkisi:
Jos jedan iz serijala - kolac za 10 minuta, proveren i dokazano odlican (ovaj ide pod - SAVRSEN!
svidzaju mi se oba. pravicu. tenks.
Link to comment
Frittataili italijanski omlet je nekada bilo jelo koje je zapravo omogucavalo da se iskoriste ostaci paste od juce - u pastu se dodaju jaja, povrce i sve to zaprzi u tiganju, pa zapece u rerni.danas - frittata is back! umesto paste sve se cesce koristi baren krompir (od juce) doda se povrca po zelji ili sta se vec nadje u frizideru i jaja.vecerashnja frittata:500gr na listice isecenog pa u mikrotalasnoj, blago obarenog krompira1 luk sitno iseckan1 chen belog luka izgnjecenzajedno proprzeni tek da luk omeksau posudi pomesani:250 gr zelenih shpargli iseckanih na komadice2 kasike persuna100gr lososa iz konzerve3 jajeta3 belancetaproprzeni luk i beli luksve zajedno izruceno na vruc tiganj gde se przilo 10-ak minutapa ubaceno u rernu na 180 stepeni da se zapece na vrhuja sam na tanjir dodala i malo ajvara
Ovaj ti recopis zlata vredi :Hail: A sto josh ekstra 3 belanca?
Link to comment
Ovaj ti recopis zlata vredi :Hail: A sto josh ekstra 3 belanca?
hvala, hvalaa belanca da izvinEs da se bolje drzi zajedno posto mu je/joj je namena (frittati) i da se sluzi hladn ai kao meze, pa kades isece da oastnu pravilni komadi inace bi se svo povrce rastrkalo po tanjiru Edited by msmodesty
Link to comment
  • 2 weeks later...

za vikend resim da napravim puno govedje supe. da zaledim pa da imam za kuvanje.mesar mi dade 3kg mesa bez masti i kostiju paleron se vika na francuskom, 49020.jpgmoje parce bilo jos posnije.uz 3kg krtine jos 1.5kg rebaraca i nekoliko supljih kostijusupa ispala fantasticna a ja se zatekla sa puno kuvanog mesa.mislim da jesam negde videla neki recept ali u nedostatku literature ucinih sledece:izdinstala sam sam 2-3 mala ljubicasta/siva luka (eshalote), 3-4 rendane sargarepe i 2 cena belog lukadodala kuvano meso samo izdrobljeno i malo iseckanomalo paradajz soka/pireapersunov listu isto vreme skuvala nekoliko krompira i napravila pire sa puterom i slatkom pavlakom pa sve zacinila muskatnim orscicem.100_0775.jpgu pleh stavila prvo meso na osso bucco nacin pripremljenopa krompir pire posula muskatnim orascicem i zapekla 20-ak minuta u rerni

100_0777.jpg100_0778.jpg

imam pravog gastronoma za muza koji se odusevio vecerom recept sa preporukom :)

Edited by msmodesty
Link to comment

predpostavljala sam da je tehnologija kuhinjskih krpa uznapredovala od vremena "AVA sa azurnim zrncima bijelinene" ali nisam verovala da je napredovala TOLIKO! kulinarski trik - imati ovu VILEDA krpicu, ultra tanku a opet jako apsorbuje, svuda sa sobom ne salim se, od sad cu da saljem ove krpe prijateljima i rodbini umesto cestitki za rodjenadene i nove godine! 100_0827.jpg

Link to comment

treba mi tip vezan za pecurke - lisicarkekupio pre sat-dva pola kile sveze ubranih, onih pravih, divljih, kvrgavih i bangavih, nista kultivisano i uzgojeno (volim svoju pijacu i srbe koji ce uvek kupiti glupe sampinjone nego real thing koja ne lici ninasta pa mogu u zaustavnom vremenu da nadjem ovakve bisere)ne mogu da ih spremam veceras nego sutraa i sutra ce biti jednostavno, basic sos za neku dobru pastu ili nesto za zalivanje telecih kotleta u rerni, videcemo gde ce da nas odvededa li da ih odmah sada perem i tranziram i pohranim u frizider ili ne?ili samo da ih sada ostavim u frizideru u toj kesi u kojoj sam ih kupio a sutra pred spremanje pod vodu i noz?fala unapred:)

Link to comment

kako napraviti cheesecake a da liči na onaj što se da probati u onom grandcafe kafeu ili kakogod se to već zvalo... kako uopšte napraviti cheesecake, već danima kriziram

Link to comment
treba mi tip vezan za pecurke - lisicarkekupio pre sat-dva pola kile sveze ubranih, onih pravih, divljih, kvrgavih i bangavih, nista kultivisano i uzgojeno (volim svoju pijacu i srbe koji ce uvek kupiti glupe sampinjone nego real thing koja ne lici ninasta pa mogu u zaustavnom vremenu da nadjem ovakve bisere)ne mogu da ih spremam veceras nego sutraa i sutra ce biti jednostavno, basic sos za neku dobru pastu ili nesto za zalivanje telecih kotleta u rerni, videcemo gde ce da nas odvededa li da ih odmah sada perem i tranziram i pohranim u frizider ili ne?ili samo da ih sada ostavim u frizideru u toj kesi u kojoj sam ih kupio a sutra pred spremanje pod vodu i noz?fala unapred:)
Obavezno ih ocisti i operi pre stavljanja u frizider. Tako mogu da traju i nekoliko dana.
Link to comment
treba mi tip vezan za pecurke - lisicarkekupio pre sat-dva pola kile sveze ubranih, onih pravih, divljih, kvrgavih i bangavih, nista kultivisano i uzgojeno (volim svoju pijacu i srbe koji ce uvek kupiti glupe sampinjone nego real thing koja ne lici ninasta pa mogu u zaustavnom vremenu da nadjem ovakve bisere)ne mogu da ih spremam veceras nego sutraa i sutra ce biti jednostavno, basic sos za neku dobru pastu ili nesto za zalivanje telecih kotleta u rerni, videcemo gde ce da nas odvededa li da ih odmah sada perem i tranziram i pohranim u frizider ili ne?ili samo da ih sada ostavim u frizideru u toj kesi u kojoj sam ih kupio a sutra pred spremanje pod vodu i noz?fala unapred:)
Ne znam konkretno za lisičarke, ali trebalo bi za sve pečurke da važi - opereš, pa iscediš limunovog soka preko njih i ne bi trebalo da pocrne. Malo je pederastija od tipa, ali probao sam i pali. Posle kad ispžiš taj limun se ne oseća.
Link to comment
treba mi tip vezan za pecurke - lisicarkekupio pre sat-dva pola kile sveze ubranih, onih pravih, divljih, kvrgavih i bangavih, nista kultivisano i uzgojeno (volim svoju pijacu i srbe koji ce uvek kupiti glupe sampinjone nego real thing koja ne lici ninasta pa mogu u zaustavnom vremenu da nadjem ovakve bisere)ne mogu da ih spremam veceras nego sutraa i sutra ce biti jednostavno, basic sos za neku dobru pastu ili nesto za zalivanje telecih kotleta u rerni, videcemo gde ce da nas odvededa li da ih odmah sada perem i tranziram i pohranim u frizider ili ne?ili samo da ih sada ostavim u frizideru u toj kesi u kojoj sam ih kupio a sutra pred spremanje pod vodu i noz?fala unapred:)
ovde nam piljarica uvek kaze da ih ostavimo u papirnoj kesi u kojoj su kupljeneda ih mozemo drzati 2-3 dana u frizideruda ih cistimo tek pred spremanjepranje bi trebalo izbegavati zato sto se puno vode zadrzi medju listicima zato ih nikako ne bi trebalo prati, ako ce vec biti pod vodom, pre nego sto ce ici u tiganjto je logicno - voda kojom ce se natopiti ce ostati i pocece da trule
Link to comment
ovde nam piljarica uvek kaze da ih ostavimo u papirnoj kesi u kojoj su kupljeneda ih mozemo drzati 2-3 dana u frizideruda ih cistimo tek pred spremanjepranje bi trebalo izbegavati zato sto se puno vode zadrzi medju listicima zato ih nikako ne bi trebalo prati, ako ce vec biti pod vodom, pre nego sto ce ici u tiganjto je logicno - voda kojom ce se natopiti ce ostati i pocece da trule
mislim da to pravilo za lisicarke ne vazi. one nisu tako osetljive i porozne kao ostale pecurke. mnogo su cvrsce i ne upijaju vodu tako lako. meni su prosle nedelje doneli lisicarke koje su prethodno bile 3 dana u frizideru i bile su odlicne - kao sveze
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...