Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Inače, in other news, ko je smislio kesu za pečenje ruke mu se pozlatile. Eno veselo se pile krčka sa meksičkom mešavinom, jedini problem su mi one rupe odgore što treba da se izbuše. Počesto se rascepi i isuši sve. Ali ajd... Ja to sve do sada u vatrostalnoj sa poklopcem, pa ovo pa ono, ovo lepo, čisto, moderno :D

Samo ne valja da se umrlja gornji deo kese jerbo može da zagori, takođe mi sa mikro rernama imamo mali problem.

 

Šta sam hteo, a da, piletina je laka, ali kako govedinu, šta peći u kesi, i koliko dugo, meni ono xz minuta po cm mesa nije baš dobra smernica.

 

Takođe, kupio sam neke filete skuše, a snimio sam i orade i sardele, ove druge prilično jeftine, ima li neko neke recepte i ideje za spremanje a da to ne uključuje ulje?

 

Hvala!

Link to comment

zasto ne koristis ulje? de si naso filetiranu skusu? skusa je masna riba, fileti su cisti. ispeci ih na teflonu, skusa ce pustiti svoju masnocu. orada je bela, mozes nju u kesu, s povrcem, par kolutova sargarepe, malo paprike, list blitve, mladi luk, nekoliko cenova belog, zalij vinom, soli, bibera. srdele na gradele :)

meni je nepojmljivo da se nesti pece u kesi. moj mozak to ne moz da prihvati. meni kad to treba, vrecicu napravim od folije.  

Link to comment

Eno pored kese folija sa cveklom :D

Ma reko da probam, pa se primio. Retko sam pravio i te koverte od folije, u stvari samo za neku ribu i evo sada cveklu.

Ulje trenutno, još par nedelja, sam na minimumu minimuma, neka zdrava ishrana ovo ono (šalim se, osam kg za četiri nedelje je skroz ok).

Frikom ima filete skuše, izgledaju pristojno. A cena je negde u rangu cene piletine. Orada je dvostruko skuplja. A srdele praktično dele :D

Pa sam uzeo skušu pošto je volim. Ok, sutra skuša na teflonu, pa to je sjajno, laganica. I skuvaću prokelj kao prilog :)

Sardele sam mislio da uzmem sporta radi, jeftine su, pa da nađem neki recept da napravim grickalice od njih.

Oradu nikada nisam probao, nisma imao prilike, a znam da važi za kvalitetnu ribu pa bih želeo, a i imam drugaricu koja nikada ništa dalje od oslića nije probala a želela bi pa da opravim nešto reprezentativno i zanimljivo, mada bi ja najviše voleo da ukapira da je riblja čorba sa komadićima i komadima rečne ribe u stvari vrh vrhova :lolol:

 

Inače proizvodi od ribe u konzervi poskupljuju, i popularni plodovi mora. A pojavljuju se ove opcije koje su em sto puta bolje od kakvog oslića i "glaziranih" fileta panguis soma (ili kako već) em nisu uopšte skupi. Konzervica nekih školjki, hobotnice ili tune je tu već negde kod 200d, a  za te novce možeš gomilu prave ribe da kupiš.

Edited by Vapad
Link to comment

ribu možeš spremati sa tim tvojim minimumom mulja :rollajs: i belim vinom u kesi od folije sa povrćem okolo,kriškama limuna,blukom,ružmarinom i peršunom..

Link to comment

obavezno javi kako je ispalo...ja imam neke porive prema lubenici u salati ali ih još nisam realizovala..

 

 

bice dinja u salati koliko sutra jer je nikakva za dezert pa kontam krastavac,feta,so,mulje,balzamiko  ili jogurt,bluk,limun..videcemo..

Link to comment

Kupio sam juneća rebra. Šta da im radim?

 

Da li mogu da ih uvaljam u so, biber i neke (koje?) začine, bacim na vrelo mulje, pa onda u rernu, u foliju? Na koliko? Hoće li biti suva ako im ovo uradim?

Link to comment

Kupio sam juneća rebra. Šta da im radim?

 

Da li mogu da ih uvaljam u so, biber i neke (koje?) začine, bacim na vrelo mulje, pa onda u rernu, u foliju? Na koliko? Hoće li biti suva ako im ovo uradim?

Ja ne bacam nikada u ulje pre pečenja, nego zapečem na kraju.

 

Od začina, so, biber, paprika slatka i ljuta, beli luk u granulama ili dobro zdrobljen u drobilici...Dobro namažeš time, jako liberalno (da bude začinjeno više nego što ti instinkt kaže da treba), pa uljem, pa umotaš u plastičnu foliju i ostaviš bar par sati, bez toga ne ide, neće to biti taj ukus.

E a onda u foliju, pa na nekoliko sati u rernu, na jedno 175 stepeni, pola sata pred kraj odmotaš i zapečeš...Pored zamotanih rebara sipaj vodu, i dodaj je povremeno kada uvri, naći će ona put do rebara.

Na kraju kada budeš stavio da se zapeče, obavezno stavi meso na rešetku, a ispod u pleh dodaj vodu, ona pomaže u pravljenju lepe korice.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ej, hvala. Biće tako. 

 

Samo jedno pitanje... ovo su dosta tanka rebra, recimo 4-5cm. Da li im treba ovoliko mučenja u rerni?

 

jer™ može pivo umesto vode na dno posude?  :D

Edited by pacey defender
Link to comment

Može pivo, što da ne može.

 

A u svakom slučaju ispod 3 sata to neće moći, koliko god da su tanka, to su neke zakonitosti rebara od kojih nema bežanja. Evo ti primer, ja juče pekao mlada svinjska rebra, hteo da budu mekana kao duša, i to nije moglo ispod tri sata, a ona se brže peku od junećih.

Da, možeš i senf da staviš u tankom sloju.

A možeš i da pre finalnog grilanja četkom namažeš nekim brzinskim BBQ sosom, recimo ako imaš pomešaj malo worchestershire sosa, smeđeg šećera, viskija ili burbona ili konjaka ili čak rakije sa višnjama, ako imaš džema od šljiva...shvataš ideju, i time namaži rebra onom četkom za mazanje hrane.

Link to comment

Super super, ovo su odlične ideje. Videću kakvo je stanje u frižideru i šta mi bude po volji na licu mesta. Javljam za par dana (ne da će mi trebati par dana za rebra u rerni, nego od obaveza zavisi kada će rebra biti na meniju). 

Link to comment

Aaa lepote!

 

Pravio sam pre par meseci rucak u kome su dominirali vrganji, ovako nesto:

 

Nabujak od bundeve sa vrganjima

Punjeni patlidžani s vrganjima i povrćem

Tart od vrganja i belog mesa s tim što je testo umesto lisnatog, bilo odavde

Rolnice punjene suhim šljivama, kajmakom i vrganjima

 

Možeš da probaš i da ih osušiš u rerni (sec na listiće, pa na žicu u rernu na 50 stepeni i polako), a ako ih mrzneš, bolje ih prvo prodinstaj, pa ih tako zamrzni...

Link to comment

Hvala :-). Da ih susim necu, dobila i kesu susenih, ali sa njima cu se valjda snaci. Zao mi je da ove sveze propadnu. Lepo izgledaju ovi recepti, probacu da iskombinujem nesto

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...