Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

And soon, all Canada will be covered in ZELJE... :evil:  (& veverice)

 

(compare - The Simpsons: Bart vs. Australia)

:lolol: fenomenalna epizoda

Edited by renne
Link to comment

And soon, all Canada will be covered in ZELJE... :evil:  (& veverice)

 

(compare - The Simpsons: Bart vs. Australia)

 

ako je zelje i dalje collard greens ima ga u kanadi. ima ga u loblowsu, ima ga u piljari kod kineza, ima ga svugde.

Link to comment

možda sam već i pričala o tome, ja zelje još nikada nigde nisam videla osim u Srbiji

 

zelje (tj collard greens) je tradicionalno povrce crnaca sa americkog juga. mnogog amerikanca sam srela koji misli da se moze naci samo u samoposlugama u crnackim krajevima, ali nije tacno, ima ga u upscale (bolje snabdevenim) samouslugama u bogatijim suburbima konetiketa, npr.

Link to comment

moja mama je donela seme zelja iz srbije, i sad gaji u basti u kanadi. jedini problem je sto se svidja vevericama.

 

moji omiljeti banditi iz sume.... toliko su slobodne da su uzasno bezobrazne a ja ih opet volem

 

 

Evo ga u Walmartu (za Amere)

 

http://www.walmart.com/ip/COLLARD-GREENS/10805107

 
fala, al ja s time ne mogu da zavijam sarmice........ sad mi nadzi de mogu da kupim cele listove...... sveze, ne zamrznute
 
:D  ;) 
Link to comment

E dođavla. Pa vidi tamo negde mora da ima. Izgleda (po guglu) američki afroamerikanci vole to za njihov (soul) food, pa pogledaj u neki supermarket koji njih servisira.

Link to comment

 

moji omiljeti banditi iz sume.... toliko su slobodne da su uzasno bezobrazne a ja ih opet volem

 

a za paradajz cekaju da sazri :D cim se zacrveni kako treba, vidis vevericu kako trci po ogradi sa siroko razjapljenim celjustima, odnoseci tvoj paradajz ko zna gde.

Link to comment

Ima li neko dobar recept za kombo pileće belo+gambori+šampinjoni? danas sam mislila da muljam neku pastu sa tim ali ne bih da upropastim sastojke pa ako neko sprema po proverenoj recepturi, please share.

Link to comment

:)

ali pazi, ja sam tvrda struja i za paelju koja kaže nikako ne mešati meso i morske plodove

dakle ili sa mesom (pile+zec) ili sa morskim zezalicama

ali ne zajedno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...