Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ako ti je previše, možeš i da ih ostaviš za zimnicu.

 

deluju krupno, znači iseckaj ih uzduž, ne previše tanko. prokuvaj vodu sa sirćetom (1l vode, 4dl jabukovog), smakni sa ringle pa ubaci u vodu lovorov list, timijan, malo soli, biber u zrnu, koji čen bluka... ostaviš tako da začini puste aromu bar 15 minuta, pa vratiš na ringlu i dodaš gljive. maksimum deset minuta kuvaj, onda izvadi i raširi negde da se dobro dobro osuše. slaže se u sterilisane tegle, gusto (lupnes teglu povremeno od sto, da se zbiju), naliješ muljem da prekrije, hermetički zatvoriš i može da stoji i godinu dana tako.

Link to comment

ja bih ti rekla da ako ne stignes da ih potrosis osusi ih,jer tako mogu da stoje jako dugo a dobijaju 200puta na aromi..

meni bi jako zao sto prosle godine nisam osusila smrcke kojih je bilo jako puno toliko da sam pravila gomilu jela sa njima umesto da sam bar malo osusila ali neiskustvo

 

edit-vidim i aram je dao predlog za cuvanje...obavezno cuvanje neke vrste,bice ti zao kasnije kad ih vise ne bude :)

 

joj kako bih ja volela da meni neko pokloni takvo nesto,prelepo!!!!!

Edited by ivy
Link to comment

Evo ih I suseni. Svidja mi se ideja sa cuvanjem u maslinovom ulju, mada nisam nikada kombinovala pecurke i m. ulje...valjda su mi prejake arome. Pretoplo je i nemam apetit, zavrsice u teglama. Kreativnija sam kad sam gladna. Hvala vam na pomoci :-)

uploadfromtaptalk1404836331729.jpg

Link to comment

Ja ne bacam nikada u ulje pre pečenja, nego zapečem na kraju.

 

Od začina, so, biber, paprika slatka i ljuta, beli luk u granulama ili dobro zdrobljen u drobilici...Dobro namažeš time, jako liberalno (da bude začinjeno više nego što ti instinkt kaže da treba), pa uljem, pa umotaš u plastičnu foliju i ostaviš bar par sati, bez toga ne ide, neće to biti taj ukus.

E a onda u foliju, pa na nekoliko sati u rernu, na jedno 175 stepeni, pola sata pred kraj odmotaš i zapečeš...Pored zamotanih rebara sipaj vodu, i dodaj je povremeno kada uvri, naći će ona put do rebara.

Na kraju kada budeš stavio da se zapeče, obavezno stavi meso na rešetku, a ispod u pleh dodaj vodu, ona pomaže u pravljenju lepe korice.

E Vasilije jel ja dobro razumem rebra KOMPLETNO uviješ u alu foliju?

 

Послато тетејцем

Link to comment

E a ta u mulju jel im nešto radite? Ajde neki recept

 

Послато тетејцем

 

par poustova iznad :)

 

ako ti je previše, možeš i da ih ostaviš za zimnicu.

 

deluju krupno, znači iseckaj ih uzduž, ne previše tanko. prokuvaj vodu sa sirćetom (1l vode, 4dl jabukovog), smakni sa ringle pa ubaci u vodu lovorov list, timijan, malo soli, biber u zrnu, koji čen bluka... ostaviš tako da začini puste aromu bar 15 minuta, pa vratiš na ringlu i dodaš gljive. maksimum deset minuta kuvaj, onda izvadi i raširi negde da se dobro dobro osuše. slaže se u sterilisane tegle, gusto (lupnes teglu povremeno od sto, da se zbiju), naliješ muljem da prekrije, hermetički zatvoriš i može da stoji i godinu dana tako.

Link to comment

a da se stave ta rebra u expres lonac pa sa crnim vinom i zacinima na jedno dva sata?

 

sad sam gledala master shef pa tamo videla tu ideju..mozda kao predlog..ja nisam nikad ni ukljucila expres lonac ali mozda neko drugi hoce :)

Link to comment

Kupio sam juneća rebra. Šta da im radim?

 

Da li mogu da ih uvaljam u so, biber i neke (koje?) začine, bacim na vrelo mulje, pa onda u rernu, u foliju? Na koliko? Hoće li biti suva ako im ovo uradim?

Nisam probala sa junecim rebrima ali sa svinskim najbolji rezultat dobijam tako sto ih poredjam u pleh, prelijem vodom samo da ogreznu, bez zacina, pokrijem, (koristim pleh na kome dobro dihtuje poklopac, ukljucim na 180C i pustim da se peku dok ne cujem da su pocele da kvrce. Onda ih premazem zacinima,volim slatko/ljuti sos, i stavim na grill dok se ne ulepe i pocrvene. U principu i juneca rebarca se spremaju na isti nacin, samo treba izabrati dobar sos sa kojim ce se zaciniti pre grill-a. 

Link to comment

Može pivo, što da ne može.

 

A u svakom slučaju ispod 3 sata to neće moći, koliko god da su tanka, to su neke zakonitosti rebara od kojih nema bežanja. Evo ti primer, ja juče pekao mlada svinjska rebra, hteo da budu mekana kao duša, i to nije moglo ispod tri sata, a ona se brže peku od junećih.

Da, možeš i senf da staviš u tankom sloju.

A možeš i da pre finalnog grilanja četkom namažeš nekim brzinskim BBQ sosom, recimo ako imaš pomešaj malo worchestershire sosa, smeđeg šećera, viskija ili burbona ili konjaka ili čak rakije sa višnjama, ako imaš džema od šljiva...shvataš ideju, i time namaži rebra onom četkom za mazanje hrane.

E ajd malo da cepidlacim:

Jel bolje rebra onako zajedno ili svako posebno "na komad"?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...