Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

o rastanu se zapravo pisalo onoliko na ovim temama! ja sam stekla utisak iz toga da je to retka divlja biljka koju mozes naci 2 dana godisnje, ako si na first name basis sa babom sa pijace...

Link to comment

a zar zelje nije sorrel?

 

collard green definitivno jeste rastan. ili rastika kako ga zovu u dalmaciji.

Collard greens jeste i zelje, pogledaj recepte (i kako izgledaju jela od istog) po netu (EDIT. Npr. ovo ispod). To je baš to, imho.

 

image.jpg

 

Sorrel definitivno nije, to je kiseljak (Rumex acetosa). Raštan, zelje, kupus, kelj, prokelj, karfiol sve je to jedna ista botanička vrsta, Brassica oleracea.

 

PS. Nije samo Google, ja sam ovo i studirao, doduše u vreme dok je Broj Jedan nosio kratke hlače. :D

Edited by Indy
Link to comment

ko je beše napisao: "odkad postoji internet/gugl/uikipidija, sve manje znam/pamtim"?

 

Na žalost tako je... -_-

Послато тетејцем

Link to comment

Evo ga Džejmi glavom i bradom. Radi se o saradnji sa austr. lancom supermarketa Woolworths (kako to slatko kaže JO Woolworfs).

 

 

Ovo su jela. Možda neko iz Srbije može da napravi sličan dil sa Džejmijem? Delta Džejmi :D

 

Neko je ranije malo pogrešno razumeo da se radi o fast food (što bi bilo protiv Džejmijeve filozofije). Jesu unapred pripremljena (sveža) jela, ali nisu brza, moraju da se kuvaju ili rade u rerni, 25-50 minuta, kako šta. Jedino što je onaj deo koji ja ne volim, seckanje, reckanje i mućkanje, odradio neko u Woolworfsu.

Link to comment

 

Neko je ranije malo pogrešno razumeo da se radi o fast food (što bi bilo protiv Džejmijeve filozofije). Jesu unapred pripremljena (sveža) jela, ali nisu brza, moraju da se kuvaju ili rade u rerni, 25-50 minuta, kako šta. Jedino što je onaj deo koji ja ne volim, seckanje, reckanje i mućkanje, odradio neko u Woolworfsu.

 

ja sam komentarisala. jel se secas dzejmija iz prvog serijala, goli kuvar, kad epizodu pocne tako sto pokaze paket gotove hrane iz supermarketskog zamrzivaca i kaze: kladim se da ovo mozete da skuvate sami kod kuce za 10 minuta. e tako i za to tvoje, sto je u rerni 25 do 50 minuta, sigurno je dao recept u obrocima za 15 minuta :)

 

sto si kupio zamrznuto i peces u rerni jeste brza/industrijska hrana. kad sam peres, seckas, reckas i muckas od osnovnih namirnica, nije. 

 

ne kazem ista lose o zamrznutoj hrani. nisam ja dzejmi :D

 

mada, pre par dana sam bila u bliskom inostranstvu, i iscrpljena, gladna, nisam imala snage da biram, nego sam otisla do najblizeg fud korta i narucila nesto meksicko. i kako sam zagrizla, tako sam pomislila da evo zasto ne volim dzank. za pocetak je preslano, a onda sve ostalo bzvz. 

 

nego, posto je dzejmijev zamrznuti obrok?

 

disklejmer: iam pravo da preispitujem dzejmija, jer ja njega volim i postujem. moja kuhinja bi bila mnogo siromasnija da on nije umarsirao u nju i zaveo red pre 12, 13 godina. 

Edited by darling
Link to comment

trebala si u mek - tis beše vegeterijanac(?), al ako ti sestra jede ribu/plodove... seveda - mekfiš, plus ona njihova sezonka salata, pomfrit, šejk... bog da te vidi

Link to comment

 e tako i za to tvoje, sto je u rerni 25 do 50 minuta, sigurno je dao recept u obrocima za 15 minuta :)

 

sto si kupio zamrznuto i peces u rerni jeste brza/industrijska hrana. kad sam peres, seckas, reckas i muckas od osnovnih namirnica, nije. 

 

Nije tako.

 

Nije zamrznuto, sveže je.

 

Numem ja to da napravim, posebno ne tako.

 

Ja zbog seckanja i reckanja (i lenjosti, i foruma...) ne kuvam... i onda idem u KFC, gde za paket hormonski izazovne piletine potrošim 10 baka...

 

a ovo košta recimo 7.5 baka za dvoje.

 

Živio Džejmi!

 

PS. Kupio sam rame od jagnjeta™ + neku govedinu, to je malo sofisticiranije od ovog što sam dosad pravio. Sve ima neki spin, recimo nešto istočnjačko. Nema teoreme u narednih 7 hiljada godina da bih ja to pravio. A ne bi ni manje koštalo, usput (upravo sam uspešno, barem sa sedam na osam, odbranio tezu "Džejmijeva jela su cenovno opravdana" pred komisijom u sastavu od moje supruge, najtežeg ispitivača).

 

 

 

EDIT. Ne znam da li ti znači nešto referenca, ali kako ja vidim ova Džejmijeva jela, to je više nešto kao "večera u kitu". (Nije ništa bezobrazno, već ono kao "zvučnici u kitu", i tome sl.)

Edited by Indy
Link to comment

o rastanu se zapravo pisalo onoliko na ovim temama! ja sam stekla utisak iz toga da je to retka divlja biljka koju mozes naci 2 dana godisnje, ako si na first name basis sa babom sa pijace...

 

to je sremus.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...