Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

dobro zvuči, moram probati :)

 

edit: ovi moji u Umbriji jedu obican stari hleb isečen na kockice, poprskan mešavinom vode i sirćeta i pomešan sa na tanke listiće iseckanim pršutom. morao sam da probam, prilično je bezveze :D

Edited by aram
Link to comment

francuzi imaju nesto slicno, ali naravno da dodaju sve i svasta da bi bilo fensije. naprave kao krutone, a u mesavini je maslinovo ulje, balzamiko ili ono ljuto ulje, krupna so i malo vode, doda se i breskva, kruska ili dinja. ima neko normandijsko ime, ne mogu sad da se setim.

Link to comment

deduktivnom metododom (lupio i osto ziv) dosao do pork knee na google imagesu. sad sam gladan, a sitni su sati :(

 

ediped: upravo probao i pork knuckle i radi! svakacas :D

Edited by superkikiriki
Link to comment

Ja ne bacam nikada u ulje pre pečenja, nego zapečem na kraju.

 

Od začina, so, biber, paprika slatka i ljuta, beli luk u granulama ili dobro zdrobljen u drobilici...Dobro namažeš time, jako liberalno (da bude začinjeno više nego što ti instinkt kaže da treba), pa uljem, pa umotaš u plastičnu foliju i ostaviš bar par sati, bez toga ne ide, neće to biti taj ukus.

E a onda u foliju, pa na nekoliko sati u rernu, na jedno 175 stepeni, pola sata pred kraj odmotaš i zapečeš...Pored zamotanih rebara sipaj vodu, i dodaj je povremeno kada uvri, naći će ona put do rebara.

Na kraju kada budeš stavio da se zapeče, obavezno stavi meso na rešetku, a ispod u pleh dodaj vodu, ona pomaže u pravljenju lepe korice.

Ne javih se. 

 

Očigledno je domene; ne snalazim se sa junetinom u rerni, Nemam skil da prepoznam u kakvom je stanju komad mesa. To mi se već nekoliko puta dešavalo. Pratio sam recept uz neke modifikacije i ispalo je ok ali sam zaista mislio da ću uspeti da izvučem bolji ukus.

 

Da bih nadoknadio, sutradan sam za ekipu od šestoro pripremio svinjsku plećku od 1.5kg u rerni. Prvo sam je rasekao tako da bude malo spljoštena i raširena, da se ravnomerno obradi. Zatim sam je utrljao krupnom morskom solju, ne mnogo usitnjenim jamajčanskim Vero biberom (hvalim ga više nego što Darling hvali Guli :)), senfom, sušenim ruzmarinom, ljutom i slatkom alevom, i na kraju malom količinom maslinovog ulja i rendane pomorandžine kore. Plećku sam umotao u onu plastičnu foliju i ostavio je u frižideru oko pet sati. 

 

Kada je došlo vreme da je rknem u rernu, postavio sam alufoliju na pleh i na nj posložio dva krupno seckana čena belog luka, par kriški jabuke i ostatke masnoće koju sam pre pripreme zgulio sa plećke. Postavio sam plećku na tu podlogu, zamotao foliju, učvrstio čačkalicama i ubacio u rernu na 180C na 1:40. Nakon toga sam otvorio foliju da se plećka zapeče još 15 min na istoj temperaturi a zatim isključio rernu i ostavio plećku da se čvari dodatnih desetak minuta. 

 

Uz to servirao rendanu salatu od cvekle, crvenog kupusa, tikvice, šargarepe i korena celera, uz dodatak peršuna, maslinovog ulja i alkoholnog sirćeta. 

 

Neko je navijao za Nemce a neko za Argentince, ali na kraju je pobedila svinja.

Link to comment

da li neko zna kako se na srpskom zove collard greens? google translate mi kaze NARADZA (bez drugog n), ali to mi ne zvuci tacno. i da li ima da se kupi na pijacama?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...