Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

dobra je, nije bas da cu je pozeleti, ali da imam aparat za sladoled, pravila bih sladoled od ovog. 

a pivo i kikiriki su klasika :D

Edited by cmrlj
Link to comment

Rknuo raški tarak u suljpa, namesto suvih rebaraca, kostiju i sl.

Miriše pa jebe( copyright by Grešni Vasilije) mamad!

Edited by Sir Oliver
Link to comment

i ja stavio pasulj

 

turio začin za goolaš, za špagete s paradaizom, lovor, tomatino, biber, morsku, neke kineske vragolije...

 

bez mesa, bumo videli šta će ispadne (sveža panja, feta)

Link to comment

Rknuo raški tarak u suljpa, namesto suvih rebaraca, kostiju i sl.

Miriše pa jebe( copyright by Grešni Vasilije) mamad!

šta je to ?

Link to comment

ja pravila pljeske po ovom receptu. umesto luka mladi i beli i crni, malo i repova, nisam se strogo mera pridrzavala, umesto mrvica zobene pahuljice. pomalo se raspadale dok sam ih przila, sledeci put cu ih peci. genijalne su. 

25qvg4h.jpg

2rw2cl5.jpg

6h6zwh.jpg

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ima li neko predlog kako spremiti par konjskih šnicli, u rerni ili kuvano. Imam poseban zahtev, meso sam nabavio ali ja bi to najradije marinirao pa na roštilj, što mi je default kada ne znam šta ću :). Dakle da uzmem onu neku kesu pa ispečem sa povrćem, ili šta već?

 

Unapred zahvalan član pokorni V

Link to comment

Sa foruma "Na vodi", korisnik Ljilja Radmanovic, a post potpisuje neki Moma S. Izuzetno precizan i dobar opis standardnog pecaroskog spremanja recne ribe, sa dobrim shvatanjem konteksta, i bez ponekad suvisnog filozofiranja tipa "nikako vegetu".

 

 

 

 

Ocistite ribu, pa ako je velicine da moze stati cela u tiganj, a manje jos i bolje, ostrim nozem je vertikalno u odnosu kako riba pliva, narezujete rez do reza na 3-4 mm. Narocito ledjni i repni deo da bi se sitne kosti (troperaste), iseckale na sitno. I jednu i drugu stranu ribe. U medjuvremenu napravite nadev: red velicine ( zavisi od kolicine ribe ) saku psenicnog mekog brasna ( tip 500,da se rible meso ne raspada ), saku kukuruznog ostrog ( palenta ,da meso dobije ukus) brasna i jedna trecina sake "vegeta" mesavine i sve to dobro sakom izmesate u ciniji koja ce biti zgodna, da se zatim riba nad cinijom savije u polukrug, odnosno, otvori se kao harmonika i napuni nadevom. Tako i sa druge strane i sa strane stomaka i ostavi se ne vise od 5-6 minuta. Za to vreme u tiganj ( teflonski ), se nalije suncokretovo ( rafinirano ) ulje odprilike 6-8 mm dubine i tiganj se stavlja na dovoljno jaku vatru, aji ne i da izgori. Zagrejanost ulja probate sa malcice nadeva stavljenog na ulje. Ako odmah cvrci, znaci da je spremno i stavljate ribu koja odmah pocinje da se przi. Okretanjem przite i jednu i drugu stranu dok ne dobije braonkastu boju. Tada je riba gotova. 

Napomena: mora biti sitno porezana da bi se sitne kosti uprzile i onda ribu jedete bez bojazni da ce Vam se kost u grlu zaglaviti. Ja obicno kazem, jedem je kao hleb . A sto se tice "vegete" ja sam se navikao na njen ukus. Odlican je. Probao sam sa drugim mesavinama, pa nije to ot. Ili slanost nije koliko treba ili je neko povrce vise stavljeno, pa preovladava miris. U ostalom probajte i sta Vam se vise svidja to i koristite. Manje ribe mogu i resije da se spreme, pa sa ili bez hleba, ali uz hladan beli spricer ili pivo. Ne mari .
Link to comment

Kao tebe zanima ta alaska parapsihopatologijatm ​a u stvari....

 

Sa foruma "Na vodi", korisnik Ljilja Radmanovic, a post potpisuje neki Moma S. Izuzetno precizan i dobar opis standardnog pecaroskog spremanja recne ribe, sa dobrim shvatanjem konteksta, i bez ponekad suvisnog filozofiranja tipa "nikako vegetu".

Link to comment

Kao tebe zanima ta alaska parapsihopatologijatm ​a u stvari....

 

sto kaze Fadilj Vokri, "svako ima sebe"...zelim da udjem u sustinu alaskog kuvanja, u geografski i sezonski kontekst price, i da jednog dana zadivim sebe pravim paprikasem i pravom przenom deverikom. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...