Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Moram da vidim da li su stigle komsijske smokve. Tri drveta a niko ih ne bere :)

 

edit: skoro niko  :naughty:

Edited by katamaran
Link to comment

kupila sam sladak krompir od 700 grama. nikad ga nisam jela. sta da radim s njim da ga upoznam u najlepsem svetlu? pire? corbu?

Od kumare (=slatkog krompira) mozes uvek da napravis pomfrit, i to je suuuuper. EDIT. A i chips!

 

Pogledaj i ovde, kumara se obilato jede na Novom Zelandu (a i ovde u Aus), mislim dok sam tamo ziveo da sam bukvalno to jeo svaki dan. Najcesce prosto bareno kao prilog uz jelo (=meso).

Edited by Indy
Link to comment

mislim da je rano za smokve. probaj za desetak dana. 

moj stari otac vec 10 godina bere smokve na jednom javnom mestu u beogradu. necu vam reci gde, da bi drvo i dalje bilo nase. u svakom slucaju, te smokve su genijalne.

 

 

fala. zbrljacu sutra dva jela. taj krompircina ima 700 grama. 

Edited by darling
Link to comment

jepte se, evro komad

Que? Pariz je kao sedamsto puta skuplji od Nemačke, a keva malopre kupila smokve za 3.80 kilo. Trešnje velike sočne slatke 2 evra kilo. Na pijaci sve.
Link to comment

mislim da je rano za smokve. probaj za desetak dana. 

moj stari otac vec 10 godina bere smokve na jednom javnom mestu u beogradu. necu vam reci gde, da bi drvo i dalje bilo nase. u svakom slucaju, te smokve su genijalne.

 

 

fala. zbrljacu sutra dva jela. taj krompircina ima 700 grama. 

Nece skoro :(

 

Na velikim su plodovi toliko mali da se jedva primete. Na manjem drvetu su dosta krupnije pa cu to poblize ispitati kad odem da namestam crep na supi :)

 

smokve.jpg

 

btw ovako lep crep curi  :frust:

Edited by katamaran
Link to comment

aj vi što ste pravili one reckane krompire pa u rernu (Vapade u tebe najviše gledam) da kažete ima li nekih redosleda u smislu pečenja i filovanja?

imam nekoliko lepih (povećih) komada belog krompira i baš mi se prijelo tj. voleo bih da probam da napravim te rebraste krompire al da oni budu centralna tema tj. da ih malo nafilujem pa da ih iskidamo™ za večeru...

 

pečenje me najvise interesuje - 45min na 200c, jel? začini na početku, filovanje pred kraj prečenja? svaki tip dobrodošao

Link to comment

Que? Pariz je kao sedamsto puta skuplji od Nemačke, a keva malopre kupila smokve za 3.80 kilo. Trešnje velike sočne slatke 2 evra kilo. Na pijaci sve.

U nemačkoj ne videh smokve na kilo ni trešnje ispod 5€

Edited by Hjortron
Link to comment

sutra grilujem lubenicu

 

iseći lubenicu na kolutove od oko 2,5cm, pa na četvrtine. namuljiti, posoliti i pobiberiti sa obe strane, premazati medom pa baciti na gril po dva minuta sa obe strane. na tanjir par komada, pešes prepolovljenih čeri paradajzčičičića, koju šnitu sveže mocarele i poneki listić bosiljka. našarati balsamico glazeom.

Link to comment

sutra grilujem lubenicu

 

iseći lubenicu na kolutove od oko 2,5cm, pa na četvrtine. namuljiti, posoliti i pobiberiti sa obe strane, premazati medom pa baciti na gril po dva minuta sa obe strane. na tanjir par komada, pešes prepolovljenih čeri paradajzčičičića, koju šnitu sveže mocarele i poneki listić bosiljka. našarati balsamico glazeom.

 

obavezno javi kako je ispalo...ja imam neke porive prema lubenici u salati ali ih još nisam realizovala..

Edited by ivy
Link to comment

aj vi što ste pravili one reckane krompire pa u rernu (Vapade u tebe najviše gledam) da kažete ima li nekih redosleda u smislu pečenja i filovanja?

imam nekoliko lepih (povećih) komada belog krompira i baš mi se prijelo tj. voleo bih da probam da napravim te rebraste krompire al da oni budu centralna tema tj. da ih malo nafilujem pa da ih iskidamo™ za večeru...

 

pečenje me najvise interesuje - 45min na 200c, jel? začini na početku, filovanje pred kraj prečenja? svaki tip dobrodošao

 

ovaj recept kod darling je kompletan i odličan i rešava još neke probleme do kojih sam došao :D

Samo jedna stvar na to, ako nisi siguran da je gotovo ne vadi krompir iz rerne, probodi jedan reprezentativni primerak čačkalicom, ne sme biti nekog "hrskavog" otpora :lolol:

I obrati pažnju sa uljem, da se ne skupi podno svakog barica, neće ispasti valjano. Glede filovanja mislim da se jedan od kolega nedavno ovde hvalio jednim prilično uspešnim i dobrim filingom, al da me beš ne mogu se setiti gde, možda kod volija na temi. Gledao sam i kukung i iting pet šest unazad i ne mogu da nađem a mogu se zakleti da sam video neke lepe i primamljive slike.

 

Srećno :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...