Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

naročito mi u srbiji jedemo lišće maslačka, važi...

 

pa ja nisam jela ni zelje, rastan ili sremus :D.

 

 

po drugoj strani, znam da je mama od drugarice isla okolo i brala maslacak za kulinarske potrebe, ali nikad nisam pitala sta sprema....

Link to comment

ima kod nas s proleca na pijaci maslacka, al ja sam uvek u fazonu da su to babe nabrale u dvoristu gde ga zapisavaju macke. dakle, maslacak ne bih kupila na pijaci ni u ludili. a otkako sam videla da ljudi umiru od djurdjevka koji je pljunuti sremus, ni sremus vise ne kupujem. ne da sam se odvaljivala od sremusa, al i tih par puta sto bih ga kupila, dve godine evo preskacem. 

Link to comment

Zelje

 

neverovato... bas sam pre neki dan trazila kak se ovo zove na engleskom jer su mi se strasno prijele posne sarmice sa zeljom + kiselo mleko...... i nasla, al djaba, isto ko s visnjama - nema ni za leka

Link to comment

ako ovde necega ima - uvek ga ima.... fakat sam se uzelela sezonsko-lokalnog vocha i povrcha

 

kako god potrazichu po farmama + drugovi Amishi to mora da imaju pa chu ih gnjavim kad budem isla

Link to comment

hippie, sigurno ima. idi u neki bolji supermarket, ja sam juce kupila americki collard greens. a i ja bi mislila da nema da nisam isla da trazim cveklu sa liscem, onda sam videla da medju tim liscem ima sve i svasta.

Link to comment

ma imamo i Ruse i Grke i sve ostale.... ovdi bre ceo svet mozh da nadzes osim visanja....... i zelja

 

moja mama je donela seme zelja iz srbije, i sad gaji u basti u kanadi. jedini problem je sto se svidja vevericama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...