Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Ja sam juce spremala super mesiste, samo molim da ne budem izjedena od strane profi kuvara sto sam mozda hranila ljude splacinama, a oni mi verovali, pa jeli :)Stavila sam 4 telece snicle u odokativan, papazjanija pac, i to: crveno vino taman da prekrije meso, luk crni, beli, vegeta, biber, i svo bogovetno zacinsko bilje iz kuce, sipala sam cak i onaj biljni mix koji Grci koriste za tzatziki. Tu je meso odremalo 1 dan, i zavrsilo sutradan uvaljano u brasno i proprzeno na masl.ulju sa malo butera. Kad sam izvadila meso ulila sam pac koji sam malo u blenderu bzzzzznula da bude kasastiji (bljak, a?) :blink: i sunula u serpu gde sam dodala sitne kockice sampinjona. To se ukrckalo lepo, posle sam vratila snicle na jos 10ak minuta i napravila obaska pire u koji sam umuckala, pred sluzenje onaj sir za mazanje kao Zdenka i sl.Ispalo jestivo (ili smo mi bili ultra gladni) nije nas boleo stomak, a komentar moje mame je bio: sos si pravila od paca??? Fuj! angry.gif

Link to comment

Uhvatilo me da pravim svadbarski kupus. Uzeo pola kile kobasica za pečenje, po kile gude i 200 grama slanine, pa sve po redu sa kupusom u lonac. Dodao kineski začin od čilija, koji je u stvari čili u pacu od bela luka i soli, dodao još neke kineske začine na bazi anisa, i zapršku sa esencijom ljute paprike pravljenu na kejdžunski način (brašno i ulje mešaš na vrelom tiganju, dok ne promeni boju i počne da miriše na bademe) i stavio pre 5 sati na rernu. Miriše odlično, nameravam da kuvam do ponoći, onda će da stoji celu noć i sutra će biti spremno. Uh. Već je tragično ljuto, a sastojci se još sjedinjuju.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Vasudevu je uhvatio lonac/100 čuka/sve sa gajbe fazon, get used to it.edit: aj kad već komentarišem neki has, da priopćim šta sam tim povodom radio ovih dana: mesio sam džejmijevo pica testo, mrvio oljušteni paradajz/svež bosiok/češnjak/ u blenderu, time premazivao pomenuto testo, stavljao slaninu, crvenu papriku u režnjevima, kapare, maslinke, zasipao rendanom gaudom, i stavljao u rernu da vrelina odradi svoj deo posla. Ukratko, pravio sam pice, uvatio me taj fazon. I bilo je baš do jaja. Mrzelo me da rendam patlidžane i tikvice, al to ću da uradim koliko prexutra.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Dovatio malo više od kg ždrebećeg bifteka. Isekao na medaljone, malko ga lupio, čisto da shvati gde mu je mesto. Sa ljubavlju, ali prilično odokativno, pripremio kupku Zimzelenovom mučki iskasapljenom potomku: - maslinovo ulje - crno vino (neko sa ogromnim konjem na etiketi)- soya sos- worcester sos- aceto balsamico- ulje od tartufa (živela Luba)- beli luk- beli biber- so(disclaimer za Grunfa i Hattorija: ne, ne stavlja se kečap)Smestio udobno komade nečega što je maštalo o pobedama na Carevoj ćupriji u kupku i sinoć ga stavio na počinak u frižider.Danas uzeo patlidžan i papriku, iseckao i bacio na roštilj. U međuvremenu oljuštio paradajz i naseckao tri ozbiljne batine praziluka. Temeljno marinadom okupanog konjića bačio u tiganj sa vrlo malo ulja na istrčavanje. Ni pivo nisam stigao da popijem, sve već bilo lepo prženo. Onda u isti tiganj, prepun sokova od istrčavanja Zimzelena Jr. , ubacio masakrirani praziluk. Propržio ga lepo, pa dodao deo ostatka kupke. Onda patlidžan. Još malo kupke. Pa paprika. Opet kupka. Pa paradajz. Pustio da se dinjsta dok nije ispario višak tečnosti. Prebacio u neku činiju, metno na astal uz medaljone konjića od čijeg mirisa možeš da mreš i halapljivo proždrao sa još dvoje sličnih. Konja još jednom okupao, ovaj put Efes Draftom.Osim rezultatima nezadovoljnom vlasniku konja, veliku zahvalnost dugujem i hranom opsednutoj supermoderatorki, čiji sam recept bezočno ukrao i povrćem modifikovao.

Link to comment
  • 1 month later...

Nasao sam 1 renesansni recept koji moram da podelim sa vama. Nadam se da, ipak, ovo nikada necete praviti.A Goose roasted alive - from Magia Naturalis: A Goose roasted alive. A little before our times, a Goose was wont to be brought to the table of the King of Arragon, that was roasted alive, as I have heard by old men of credit. And when I went to try it, my company were so hasty, that we ate him up before he was quite roasted. He was alive, and the upper part of him, on the outside, was excellent well roasted. The rule to do it is thus. Take a Duck, or a Goose, or some such lusty creature, but he Goose is best for this purpose. Pull all the Feathers from his body, leaving his head and his neck. Then make a fire round about him, not too narrow, lest the smoke choke him, or the fire should roast him too soon. Not too wide, lest he escape unroasted. Inside set everywhere little pots full of water, and put Salt and Meum to them. Let the Goose be smeared all over with Suet, and well Larded, that he may be the better meat, and roast the better. Put the fire about, but make not too much haste. When he begins to roast, he will walk about, and cannot get forth, for the fire stops him. When he is weary, he quenches his thirst by drinking the water, by cooling his heart, and the rest of his internal parts. The force of the Medicament loosens and cleans his belly, so that he grows empty. And when he his very hot, it roasts his inner parts. Continually moisten his head and heart with a Sponge. But when you see him run mad up and down, and to stumble (his heart then wants moisture), wherefore you take him away, and set him on the table to your guests, who will cry as you pull off his parts. And you shall eat him up before he is dead.

Link to comment

Mene podseca na moju curku (puricu) od subote koja se pekla,pekla,pekla,al se nikada nijeispekla. A Gazza me je skoro pa ubedio da su ove low temperature prava stvar,al valjda trebalo7 dana i tolko noci da je drzim na 80 stepeni. Ili je bila neka iz vremena renesanse ;) pa nekako prezivela i cekala da je ja kupim.

Link to comment

moze da ide u "now eating" ali je odlichan trik: pita sa filom od krvavice i sosom od bundeve. Izgleda bash jednostavno: par kora za pitu se nafiluje krvavicom (sa puno cimeta), zamota u paketic i proprzi.Tacka. Salata, sos je bio od bundeve, mogao je i sos od jabuke.

Link to comment
Mene podseca na moju curku (puricu) od subote koja se pekla,pekla,pekla,al se nikada nijeispekla. A Gazza me je skoro pa ubedio da su ove low temperature prava stvar,al valjda trebalo7 dana i tolko noci da je drzim na 80 stepeni. Ili je bila neka iz vremena renesanse ;) pa nekako prezivela i cekala da je ja kupim.
Guske su zilave, trebalo je na 85 :lol:
Link to comment
  • 3 weeks later...
Mene podseca na moju curku (puricu) od subote koja se pekla,pekla,pekla,al se nikada nijeispekla. A Gazza me je skoro pa ubedio da su ove low temperature prava stvar,al valjda trebalo7 dana i tolko noci da je drzim na 80 stepeni. Ili je bila neka iz vremena renesanse ;) pa nekako prezivela i cekala da je ja kupim.
Curke bas jesu zilave: ima fora sa sodom bikarbonom, natrljaju se sodom i solju (pokriti sto vecu povrsinu mesa) i ostave koji sat, a nakon toga (properu, zacine) peku; ako je bas domace zivince sto je paslo travu i extra je zilavo moze i da odstoji u vodi (sa sodom i solju) citavu noc pre pecenja.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...