Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

hvala :)mislim da sam pre neki dan spravila sos sa budjavim sirom koji je malo prebudjavio :D.bila po neka bela tochkica kraj zelene plesni :lol: jbg, kad nisam znala. a po mirisu mi sve delovalo ok.

Link to comment

eo sace ovo da strada. tikvice prepisala od modesta, stigle i u nashe selo, mada vishe mame da ih poredjam po ormarima :P unutra: praziluk, shampinjoni, iznutrica od tikvice, lishce na celer, pirinach, soja sos. zachine vec zaboravila koji su, svejedno...tikviceut3.jpg(slika je naravno presna :P)

Edited by thermal bug
Link to comment

ajd ovde da pitam (mozda bi bilo korisno napraviti poseban topic sa pitanjima nas laika za iskusne kuvare~:))kad se sprema rizoto dal se primenjuje isti princip al dente kao sa testeninom? tj dal se riza sprema do raskuvavanja ili ...hvala

Link to comment
ajd ovde da pitam (mozda bi bilo korisno napraviti poseban topic sa pitanjima nas laika za iskusne kuvare~:))kad se sprema rizoto dal se primenjuje isti princip al dente kao sa testeninom? tj dal se riza sprema do raskuvavanja ili ...hvala
ako je u pitanju pravi pirinach za rizoto, arborio, on se nece raskuvati u zadatom vremenu ostace al dente i rizoto ce imati finu strukturu celog zrna pirincha povezanog parmezan kremastim medjuprostorom :)thai pirinach zna da se raskuva posle 20 minuta, onda ne izgleda ninastaznaci ne raskuvati pirinac a koliko ce se kuvati zaviti od sorte
Link to comment
ako je u pitanju pravi pirinach za rizoto, arborio, on se nece raskuvati u zadatom vremenu ostace al dente i rizoto ce imati finu strukturu celog zrna pirincha povezanog parmezan kremastim medjuprostorom :)thai pirinach zna da se raskuva posle 20 minuta, onda ne izgleda ninastaznaci ne raskuvati pirinac a koliko ce se kuvati zaviti od sorte
hvala :)pirinach koji sam koristila jeste arborio i ispao je upravo takav kako si ga opisala. posto je ovo prvi put u zivotu da pravim rizoto nisam bila sigurna dal je to ok :blush: iako se meni ultra giga mega svideo . pravila rizoto sa shitaki pechurkama i shampinjonima, uz salatu od paradajza i paprike.vr' :D :o jbt, pa ja znam da kuvam ponesto :D
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jelo se zove changyorim, zemlja porekla: Koreja.Nije za glavni obrok, a vala ni za predjelo: najbolje je aranzirati ga uz krastavcice, kuvani pirinac, neki blagi sir, u vidu mezea...jako je slano i aromaticno i valja jesti malo.Uzme se lepa teletina, isece na kocke tipa 4 puta 4 santima, krupne komade...krupnije duplo od onih za gulas. Kolicina: najbolje je napraviti 1 kilogram.Meso sipati u dubok sud. Naliti 1 punu solju soja sosa. Staviti 1 supenu kasiku djumbira, rendanog ili u prahu. Iseckati 2-3 deblje feferone. Dodao sam i suve cele i zdrobljene chili paprike, ali ja stvarno jako jako volim ljuto. Zakiseliti necim. Upotrebio sam, rizikujuci propast, 2 kasike sirceta od jabuke. Provukao sam se s ovim: posle kuvanja jabuka se nije osecala. Staviti cele cenove bela luka, jedno 6-7 komada. Sada sledi grozomoran deo: u sve to usuti jednu cetvrtinu solje soli. Dodajte 4 solje vode, pustite da provri i kuvajte na tihoj vatri 2-3 sata dok meso ne bude meko kao u gulasu.Izvadite meso, ohladite, i pazljivo isecite na komadice. Sipajte u ciniju i nalijte sosom.Ovo cudo, navodno, moze da stoji u frizideru, pod optimalnim uslovima, preko mesec dana. Potpuno je konzervisano.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Jelo se zove changyorim, zemlja porekla: Koreja.Nije za glavni obrok, a vala ni za predjelo: najbolje je aranzirati ga uz krastavcice, kuvani pirinac, neki blagi sir, u vidu mezea...jako je slano i aromaticno i valja jesti malo.Uzme se lepa teletina, isece na kocke tipa 4 puta 4 santima, krupne komade...krupnije duplo od onih za gulas. Kolicina: najbolje je napraviti 1 kilogram.Meso sipati u dubok sud. Naliti 1 punu solju soja sosa. Staviti 1 supenu kasiku djumbira, rendanog ili u prahu. Iseckati 2-3 deblje feferone. Dodao sam i suve cele i zdrobljene chili paprike, ali ja stvarno jako jako volim ljuto. Zakiseliti necim. Upotrebio sam, rizikujuci propast, 2 kasike sirceta od jabuke. Provukao sam se s ovim: posle kuvanja jabuka se nije osecala. Staviti cele cenove bela luka, jedno 6-7 komada. Sada sledi grozomoran deo: u sve to usuti jednu cetvrtinu solje soli. Dodajte 4 solje vode, pustite da provri i kuvajte na tihoj vatri 2-3 sata dok meso ne bude meko kao u gulasu.Izvadite meso, ohladite, i pazljivo isecite na komadice. Sipajte u ciniju i nalijte sosom.Ovo cudo, navodno, moze da stoji u frizideru, pod optimalnim uslovima, preko mesec dana. Potpuno je konzervisano.
Nije valjda u originalnom receptu teletina? Nemo bre da je bio neki "Otelo" ,a ti malo modifikovao :D Ja ne znam da se u Aziji jede teletina.U Juznoj Koreji se leti smaze okko 2 miliona pasa kuvanih u nekoj "letnjoh corbici".U Svernoj svi psi odavno vec potamanjeni.
Link to comment

Jede se teletina i te kako, a ne znam kako bi ovaj recept funkcionisao sa kučetinom. Mada, verujem da bih kučetinu držao neko vreme u pacu od limuna, bela luka i bela vina, da ga omekšam i doradim mu aromu.

Link to comment
Jede se teletina i te kako, a ne znam kako bi ovaj recept funkcionisao sa kučetinom. Mada, verujem da bih kučetinu držao neko vreme u pacu od limuna, bela luka i bela vina, da ga omekšam i doradim mu aromu.
Shalim se, super je recept, ali stvarno nsiam znala da uopste i ima teletine u Aziji, ili barem da je dostupna "plebsu".Da, kuca , a valjda i maca ;) morale bi malo da se drze u pacu.. Kako je to strashno da nas uzasava pomisao na kuce i maceu pacu, a jagnjetina i teletina ne..Kasnije napishem neke svoje recepte (stvarno ih ja kreirala) , a ti si mi duzan neki dobar sa estragonom :rolleyes:
Link to comment

Leto je, vreme je za vocne slastice: Clafoutis je ime za sve kolache koji imaju neko voce a zapeku se smesom jaja, brashna i mleka, ovaj je bio od breskve, breskeve se iseku na krishke, i poredjaju u plitak pleh predhodno nauljen:DSC02868.jpgsmesa koja ce ici preko se zamesha u retko testo:DSC02869.jpgi sve to zajeno zapeche, pospe shecerom i/ili cimetom i jede mlako:DSC02870.jpg

Link to comment

da sam vlas' ovde sad bi ti za ovak kolac udelio jedan ban. bas se vratili sa reke, svratili u neku ostruznicku rupu na vodi, jeli corbu, smudja, soma i pecene paprike, dosli kuci, krenuli po nekoj istrijanskoj malvaziji al nam se jede nesto slatko. sto mu jelenskih rogova!

Link to comment
@ msmodestyDaj kolicine, molim te. Odavno trazim jednostavnu poslasticu, za komplikovanije nisam sposoban.
Clafoutis od breskve3 srednje velike breskve60gr brashna1/2 kashichice prashka za pecivo55gr secera3 umucena jajeta400ml mleka1 kashichica extracta vanile Edited by msmodesty
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...