Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Pa te pečene paprike mi bodu oči; nije mi problem da ih pečem (juče baš pekao), nego mi se čini da je u svakom urnebesu koji sam ja video dominirala tucana paprika, a od pečenih - ni traga.

Link to comment

@vasudevasto se mog ukusa tice, ne bi, i sam to cesto uradim, samo pazi da ne preteras sa kolicinom@razzamatazzja sam ti, bato, s'juga, kod nas to sve s' pecenu papriku... :P mozes ti i bez nje, to se kod nas smatra za "lenju" varijantu, ali onda probaj da nadjes bar onu krupno tucanu papriku, ima je kod turaka i (bolja varijanta) kod italijana - peperoncino

Link to comment

Maslinovo ulje se obično izvorno oseća na samom početku, kad se tek sune u neku mešavinu. Posle 15 minuta se stopi sa okolinom i samo prožima jelo nedokučivim ukusom.

Link to comment
  • 5 weeks later...

letnja kolekcija sireva, te ima kozijih i ovchijih uz Langres, Comte, odlichna gorgonzola:DSC02833.jpgmogu da stoje mesecima u ovoj jednostavnoj kutiji za sireve, filter od aktivnog uglja "hvata" mirise pa vlaznost moze da se regulise i u frizideru:DSC02834.jpguz to i hleb za sir:DSC02835.jpg

Edited by msmodesty
Link to comment
:wub: za mog mesara:DSC02831.jpgposle dve nedelje "zrenja" ovaj T-bone moze da se reze viljushkommarinirala sam je nekoliko sati, DSC02832.jpgonda po 3-4 minuta na vreleom tiganju sa svake strane i onda 15-ak minuta u vrleoj rerni
Link to comment

predlozi za lagane letnje ruchkove: kuskus DSC02830.jpgili palenta sa blitvom sastojci:DSC02839.jpgsve to spojiti, pa zaprziti u tiganju, po zelji dodati salatu i ovde malo proprzene coppa-eDSC02841.jpg

Link to comment
koje je to divajs?
kuvach na paru, na samom dnu je rezervoar gde se stavi voda, grejach greje vodu i para prolazi kroz rupichasto dno kroz jednu, drugu i trecu posudu (nije na slici)sve se nekako brze kuva, a povrce je mnogo ukusnijei chistije nekako, ne treba ti milion sherpi, lako se pere,i sve je naravno mnogo zdravijemalopre sam napravila krompir: prvo sam ga skuvala na pari 20 minutaucelo, mlad je krompir, ne ljushtim gakuvan, isechem ga po duzini na 4-6 pljoshkiu maloj sherpici istopim malo putera sa belim lukom, ruzmatinom i persunomili doprzim krompir u istoj sherpici, tiganjupo originalnom receptu, krompir koji je dobro pomeshan sa puterom i biljkama, stavi se na reshetku i zapeche jos 10ak minuta u vreloj rerni
Link to comment
Modestyce, radi li onaj divajs za otklanjanje mirisa sireva?
radi tako da ni sama ne verujem svaki put kad otvorim frizider a nista ne mirishe ja ze ponovo zaljubim moju kutiju jedan filer uredno radi 2-3 mesecaali nije samo sto uklanja mirise - sir u takvoj kutiji lepo "dishe" vlaznost cirkulishe tako da duze stoji, lepo zri u kutijizato se i zove "cave a fromage"14E = kutija i 6 filterauzasna sam :D Edited by msmodesty
Link to comment
letnja kolekcija sireva, te ima kozijih i ovchijih uz Langres, Comte, odlichna gorgonzola:DSC02833.jpg
jedno glupo pitanje> kako znate da budjavi sir vise nije ok za jelo :unsure:
Link to comment
Pa te pečene paprike mi bodu oči; nije mi problem da ih pečem (juče baš pekao), nego mi se čini da je u svakom urnebesu koji sam ja video dominirala tucana paprika, a od pečenih - ni traga.
moja majka pravi totalno lenju varijantu koju sam i ja usvojio. vrlo jednostavno - sir, beli luk, ljuta paprika i ako bas mora malo ulja. sir - dobro izmesam fetu i filadelfiju, uglavnom pola pola. ako nadjem dobru ovciju fetu, to je dobitak! zatim u smesu izgnjecim belog luka i sitno iseckam svezu ljutu papriku, sve po ukusu, naravno. opet malo izmesam i to je to. ja preferiram svezu papriku , nekako mi se cini da je i urnebes sveziji. ovo sa jajima i pecenim paprikama prvi put cujem a nikad tako nesto ni video. urnebes koji sam ja jeo je uvek bela kremasta masa tako da ne znam gde se izgube ti pobrojani sastojci.
Link to comment
jedno glupo pitanje> kako znate da budjavi sir vise nije ok za jelo :unsure:
kada bela budj postane zuckastakad zucksta postane belakad zelen abudj postane zuta/belane shalim se, obichno je takoi miris i konzistencija se promeni
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...