Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ne moze sad%20(5).gif zeka je zeka sad%20(23).gif
poslacu ti pitu sa jabukama i obecavam - necu krchkati zeke ove godinekulinarski trik/bela tehnika masina koja SECKAapsolutno otkrice!(posle one cedilice/centrifuge za sok i aparata za kuvanje na pari :D)
Link to comment
dobro... da usvojimo sad%20(19).gif
vidi Hippie, drzim obecanje, sinoc sam pravila klot rizoto od paradajiza sa mozzarelom:DSC02701.jpgmalo sam preterala sa paradjizom ali se sve nadam da ce vecheras da bude jos bolji kad se pogrejeinace jako lepo, lagano, letnje jelo:1.4 L supe od povrca4 kashike maslinovog ulja300gr pirincha za rizoto1 luk2 chena belog luka500gr paradajiza isckanog na kockice50 gr parmezana125 gr mozzarele1/2 veze bosiljka
Link to comment

Leto je praktično stiglo, šta volite da spremate/da vam spremaju leti, koja su to jela,salate, slatkiši,pića i sve ostalo što veseli vaše gustatorne ćelije dok je napolju u hladu iznad 30C? Evo jednog uslovno laganog recepta,meni omiljenog kad nemam vremena za neke velike kuvancije i kuhinjske vratolomije.Cezar salata:Potreban materijal:Belo pileće meso, isečeno na kockice proprženo da dobije onu finu zlatnu boju.Nekoliko listova zelene salate, radiča.Sos:3 jajamaslinovo ulje,1 čen belog luka ( po ukusu može i više)1 kašičica senfa,1 kašičica Worcestershire sos-aso,biberI na kraju, tostirane ili izpržene kockice hleba.Vreme pripreme 15-20'.Naravno, postoje razne improvizacije, a ako imate neku vašu omiljenu,napišite..

Link to comment

Uzeo i prvo kratko obario nekoliko svežih, zelenih paprika. Onda ih napunio zelenim maslinama (u svaku maslinu ugurao po komadić feferone, i ne, nije me mrzelo) obmotanim pršutom, feta sirom i komadićima paradajza. Zagrejao ulje pohovao u tiganju. Posle prelio sa malo istopljenog sira. Raj.Sutra ću probati da napravim neku modifikovanu mućkalicu koju mi je nahvalio drugar, sa mesom Zimzelena i crnim vinom.edit: bold

Edited by dig_chohano
Link to comment

Dal sa spanaćem:Sočivo:300 grama kuvati u vodi u kojoj je liberalno dodat prah od đumbira i turmerik začin, kao i celih čilija po volji. Ja na ovu količinu nalomim jedno 6 komada minimum, da bude zdravo ljuto. Ako budete kuvali u razmeri 1 prema 3, znači u oko litar vode, trebalo bi da sočivo srednje svežine bude gotovo otprilike kada se voda ukuva. U svakom slučaju, izbacite višak vode, samo ocedite.Spanać:U maslinovom ulju propržiti korijander u zrnu, i dok ulje ne primi aromu (oko 1 minut) i onda ga izbacite kako znate iz ulja. Dodati luk, ja stavim jedno 6 glavica mladog crnog luka, ili 2 glavice crvenog. Propržiti luk, dodati kumin, oko 1 kafene kašike, možda i malo muskatnog oraščića. Dodati jednu kutiju zamrznutog spanaća, ne znam koliko je to svežeg...i skrčkajte fino spanać, dodajući začine po volji.Pomešati spanać i sočivo i kuvati zajedno na tihoj vatri još nekih 5-10 minuta.Služiti sa nekim blagim belim sirom.

Link to comment
ne moze sad%20(5).gif zeka je zeka sad%20(23).gif
kod mene su zercovi bezbedni zanavek - do sada sam svaki put tragicno fulao u pokusaju da ih nacinim jestivim, tako da se vise ne bakcem. pileci file je safe bet u mojoj kujni!
Link to comment
Spanać:U maslinovom ulju propržiti korijander u zrnu, i dok ulje ne primi aromu (oko 1 minut) i onda ga izbacite kako znate iz ulja. Dodati luk, ja stavim jedno 6 glavica mladog crnog luka, ili 2 glavice crvenog. Propržiti luk, dodati kumin, oko 1 kafene kašike, možda i malo muskatnog oraščića. Dodati jednu kutiju zamrznutog spanaća, ne znam koliko je to svežeg...i skrčkajte fino spanać, dodajući začine po volji.Pomešati spanać i sočivo i kuvati zajedno na tihoj vatri još nekih 5-10 minuta.Služiti sa nekim blagim belim sirom.
A jel si probao da ovaj korijander zamenish belim lukom (ceshnjkom cool.gif )Ja i inache i u socivo i u spanac uvek stavljam beli luk u kolicinama.Zanimljiva ti ova meshavina ( mislim da precherujesh sa onim ljutim papricicama,al ako volis cool.gif ).
Link to comment
kod mene su zercovi bezbedni zanavek - do sada sam svaki put tragicno fulao u pokusaju da ih nacinim jestivim, tako da se vise ne bakcem. pileci file je safe bet u mojoj kujni!
Napravish bre ragu od zeca ( ovde mislim na pitomog zeku u divlje se i ja ne razumem).Ne volim da ga vidim onako celog sa glavom ( uzasno me podseca na macku, pa menekako i prodje volja.) U komadima ga tu i tamo pravim kao glulash,paprikash,ragu,sa vinom,raznim travkama i tako. Bez belog luka cool.gif
Link to comment
A jel si probao da ovaj korijander zamenish belim lukom (ceshnjkom cool.gif )Ja i inache i u socivo i u spanac uvek stavljam beli luk u kolicinama.Zanimljiva ti ova meshavina ( mislim da precherujesh sa onim ljutim papricicama,al ako volis cool.gif ).
Beli luk umesto semena korijandera? Drugačiji bi to ukus dalo, slabiji. Ovo moje ima intenzivnu aromu, topli (po ajurvedskoj podeli na tople i hladne začine) ukusi mešaju se sa hladnom teksturom i ukusom spanaća i neutralnim ukusom sočiva, sve je podešeno da se dobije slojevit ukus. Edited by vasudeva418
Link to comment

Daj neko dobar recepat za urnebes salatu. Bacio sam pogled na internetu i video sve i svasta - čak i to da se stavlja majonez u nju, što mi je ipak malo mnogo.

Link to comment
Beli luk umesto semena korijandera? Drugačiji bi to ukus dalo, slabiji. Ovo moje ima intenzivnu aromu, topli (po ajurvedskoj podeli na tople i hladne začine) ukusi mešaju se sa hladnom teksturom i ukusom spanaća i neutralnim ukusom sočiva, sve je podešeno da se dobije slojevit ukus.
Nije valjda da si i ti presho na Ajuvedu :rolleyes: Samo klopa ili i ostalo?Korijander je stvarno jedini zacin koji jednostavno ne mogu da "podnesem",pa zato pitah za cesjnjak.Mozda moze ruzmarin kao zamena. Ovi tvoji (ajuvedanci ) ga ne poznaju.Moguce je da bi se lepo rimovao sa socivom. Sa spanacem , nisam bash sigurna.Pocecu preko tih semena(ili mlevenog) da se navikavam na tu zelenu biljku intenzivnog mirisa.U poslednje vreme ulazi na velika vrata u mnoge recepte.
Link to comment

@ razzmatazzurnebesoko pola kile sira, 10-tak crvenih pečenih paprika, po ukusu 5-6 pečenih ljutih papričica, 3 tvrdo kuvana žumanca, 1 dobra glavica belog luka, 1 do 2 kašike kajmaka, 1 do 2 kašičice aleve paprike i oko 2dl ulja. to ti je osnov, a ja obicno dodam i malo bibera i obavezno istucam 10-tak oraha.prijatno :)

Edited by aram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...