Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

sto je van svake pameti jer je prolazak na zuto isto sto i na crveno ... toliko o postovanju pravila saobracaja.
Žuto i crveno su izjednačili po visini kazne, što samo po sebi obesmišljava postojanje žutog svetla na semaforu, jer je definicija žutog otprilike 'obavezno zaustavljanje za sva vozila osim onih vozila čije bi zaustavljanje ugrozilo ostale učesnike u saobraćaju' ili tako nekako...
Link to comment

Minimum 3 meseca dozvola i 15 hiljada za punu liniju, pas malter...inače prekršajni sud u Inđiji izgleda kao da je u Černobilu, sve je stalo pre 30 godina. Imaju razvaljeni rolo ormar u hodniku iz koga viri neki popis sredstava iz 1969. a klupe za stranke u hodniku izgledaju kao da su služile ispod šatre na seoskom vašaru u Pičkovcu 1974. Jedino što malo bolje izgleda je garderoba zaposlenih.

Link to comment

Po stoti put - ne može se žuto svetlo tretirati kao crveno na raskrsnicama koje nemaju zeleno treptuće. Ako se pri brzini od 50km/h na tri metra od raskrsnice odmah sa zelenog upali žuto nema boga da staneš, a nisi prekršio nijedno pravilo.Gospoda su pravila zakon prema nekoj zamišljenoj infrasktrukturi Srbija 2030.Kad sam već tu da priupitam vas po belom svetu nešto. Užasno me nervira što se sve više u BGu praktikuje da na raskrsnici postave znakove "nailazak na ulicu sa prvenstvom prolaza" na pravcima gde to treba da stoji, a ne postavljaju "ulica sa prvenstvom prolaza" na pravac sa kojim se ova prva ukršta. Da li je takva praksa po svetu? Dolaziš do raskrsnice, nikakav znak ne stoji. Logično usporavaš misleći da važi pravilo desne strane i onda vidiš da onaj sa kim se ukrštaš ima obrnuti trougao i mora da te propusti. Koja je fora sa tim i jel tako svugde?

Edited by Idioteque
Link to comment
Kad sam već tu da priupitam vas po belom svetu nešto. Užasno me nervira što se sve više u BGu praktikuje da na raskrsnici postave znakove "nailazak na ulicu sa prvenstvom prolaza" na pravcima gde to treba da stoji, a ne postavljaju "ulica sa prvenstvom prolaza" na pravac sa kojim se ova prva ukršta. Da li je takva praksa po svetu? Dolaziš do raskrsnice, nikakav znak ne stoji. Logično usporavaš misleći da važi pravilo desne strane i onda vidiš da onaj sa kim se ukrštaš ima obrnuti trougao i mora da te propusti. Koja je fora sa tim i jel tako svugde?
Znak stop i obrnuti trougao su jedini znakovi takvog oblika baš zato da bi se videli i prepoznali i iz one druge ulice koja ima prvenstvo. Pri nailasku na raskrsnicu bez semafora je logično da vozač ide dovoljno sporo da može da vidi ima li ovih znakova u poprečnoj ulici, ili važi pravilo desne strane.Nije relevanto pošto nisam u belom svetu, ali pretpostavljam da je svuda ista situacija. Fora je u tome da se u svakom slučaju očekuje da kroz raskrsnicu prođeš dovoljno oprezno tj. sporo.
Link to comment
Fora je u tome da se u svakom slučaju očekuje da kroz raskrsnicu prođeš dovoljno oprezno tj. sporo.
Pa otkud znam, normalan svet bi valjda vozio dovoljno oprezno i da vidi ispred sebe znak "pružanje puta sa prvenstvom prolaza". Ovako moraš bukvalno da staneš iako imaš prvenstvo, iako živa pešaka nema na puškomet... ne bi li snimio koji znak stoji u ulici sa kojom se ukrštaš. To mi je kretenski. Kad sam ja učio da vozim nije bilo takvih raskrsnica, ako ja imam obrnuti trougao onaj sa kim se ukrštam ima ukošeni žuti kvadrat i to je to.Još jedna stvar koja me izluđuje. Primer - idem Cara Dušana od Kališa ka DžVašingtona i hoću da skrenem levo u Dubrovačku. Crveno na semaforu, ja prvi. Pali se zeleno i ja, logično, čekam da prođu ovi što idu ka Kališu da bi skrenuo. Ali ne, oni stoje, ne mrdaju. Semafor je tako uređen da propusti par vozila koja dolaze iz mog pravca pre nego što pusti ove druge, ali avaj - to nama nikako nije naznačeno, ne postoji semafor sa strelicom nalevo. Nego tako stojiš i gledaš ih, pa odlučiš da stisneš i kreneš baš kad njima otvori zeleno. I eto sranja. Al dobro, mi koji tu stalno prolazimo naučimo za jadac. Al ne lezi vraže, to malo kašnjenje paljenja zelenog iz suprotnog pravca traje preko dana, negde uveče počinju da se pale istovremeno. I ti taman misliš da si shvatio sistem i kreneš muški da skreneš levo, kad ovi iz suprotnog nagrnu na tebe hoteći da te linčuju. Nedaj bože da se tu čukneš, deset sudova ne može raskrstiti ko je u pravu.E takvih raskrsnica ne verujem da ima u civilizovanom svetu.
Link to comment

Nas su na fakultetu (saobracajni) savetovali da ako budemo nekad nesto projektovali, znak "ulica sa prvenstvom prolaza" ne postavljamo. Kazu da je bez njega bezbednije.

Link to comment

To je po meni umobolna logika. Pa daj neka ukinu taj znak u Srbiji, koji će nam đoku, bezbednije je bez njega. To je isto kao kad bi na semaforima imali samo crveno i žuto svetlo, nema zeleno, nego kad naiđeš na žuto da staneš i vidiš da li onaj sa kim se ukrštaš ima prednost ili ne. Bezbednije je tako.

Link to comment
To je po meni umobolna logika. Pa daj neka ukinu taj znak u Srbiji, koji će nam đoku, bezbednije je bez njega. To je isto kao kad bi na semaforima imali samo crveno i žuto svetlo, nema zeleno, nego kad naiđeš na žuto da staneš i vidiš da li onaj sa kim se ukrštaš ima prednost ili ne. Bezbednije je tako.
Ha, nisam jedini koji ludi od ovoga. Ne znam za beli svet posto sam domaci, ali vidim da je, kad odem kod mojih, u Sremsku Mitrovicu, znak za ulicu sa prvenstvom prolaza ziv i zdrav. :) Uredno ga postavljaju svuda gde treba, valjda su tamo ucili u drugim saobracajnim skolama. Ja, licno, i dalje ne shvatam logiku nepostavljanja istog po Beogradu. Edited by Tosha2EE
Link to comment

Kod nas se sve prepisuje od nekoga, tako je i za ovo. Negde verovatno postoji neko istrazivanje koje su ovi prihvatili i sad rade po njemu.A za ukidaanje znaka... Par profesora i aisitenata kaze na predavanju da se znak ne postavlja i vrati studentima crteze ako su ga ucrtali i "ukinut je", lakse nego da se menja zakon.Taj sto postavlja znakove po Mitrovici je verovatno pred penzijom, ne prati nove trendove :D Tako samo vidjao na vise mesta po Srbiji da je obelezena traka za "pravo-levo-desno", strelica pokazuje tri pravca. Cista glupost i bacanje para.edit: nepismenost

Edited by ExicPL
Link to comment
Taj sto postavja znakove po Mitrovici je verovatno pred penzijom, ne prati nove trendove :D Tako samo vidjao na vise mesta po Srbiji da je obelezena traka za "pravo-levo-desno", strelica pokazuje tri pravca. Cista glupost i bacanje para.
:)Moguce, stvarno ne znam, ali ga smatram vrlo korisnim. Bilo bi zanimljivo da se javi neko iz daleka sa komentarom, sad sam bas radoznao. :)
Link to comment

Ne mogu da se setim da sam negde u Bgd naišao na taj znak (za ulicu sa pravom prvenstva, žuti romb sa belim okvirom), ali često prolazim kroz Srem i južnu Bačku i mogu samo da potvrdim da Vojvodina ne štedi ovaj znak, manje-više na svakoj raskrsnici i ukrštanju puteva on uredno stoji na ulici sa pravom prvenstva, sa sve obrnutim trouglom ili stopom na sporednoj ulici...

Link to comment

I meni je to odsustvo znaka prvenstva prolaza paralo oci. Ali evo sad kad citam ovde, ima smisla da je bezbednije. Kod mene u blizini ima prilicno nepregledna raskrsnica sa sve stopom. Da onaj sa prvenstvom ima jos i potvrdu u znaku, te da nimalo ne vodi racuna, sigurno bi bilo nekih udesa. A ulica uska, ne moze ni malo da se manevrise i izbegava.Malo dalje, kod kafica u kome sedim, raskrsnica je bas ta, sa obrnutim trouglom. Tu sam video bar 4-5 sudara. Verujem da bi ih jos vise bilo da ima i znaka za prevenstvo prolaza.

Link to comment
I meni je to odsustvo znaka prvenstva prolaza paralo oci. Ali evo sad kad citam ovde, ima smisla da je bezbednije. Kod mene u blizini ima prilicno nepregledna raskrsnica sa sve stopom. Da onaj sa prvenstvom ima jos i potvrdu u znaku, te da nimalo ne vodi racuna, sigurno bi bilo nekih udesa. A ulica uska, ne moze ni malo da se manevrise i izbegava.Malo dalje, kod kafica u kome sedim, raskrsnica je bas ta, sa obrnutim trouglom. Tu sam video bar 4-5 sudara. Verujem da bi ih jos vise bilo da ima i znaka za prevenstvo prolaza.
Idući tvojom logikom najbolje je da stavimo sa svih strana po jedan obrnuti trougao. Pa da vozači lepo stanu, izađu i osmotre, zalegnu i oslušnu tlo da nešto ne dolazi, pa onda prođu raskrsnicu.Pa majka mu stara, ako imaš prednost imaš prednost! Ako ima pešački usporićeš doovoljno da možeš da reaguješ, ali nećeš stajati da vidiš da li onaj sa tvoje desne strane ima obrnuti trougao. Onaj koji nema prednost treba da stane i pogleda, i ako se desi udes, desi se zato što to on nije uradio, a ne onaj što ima prednost.Vojvodina je uvek bila 1 civilizacija za nas.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...