Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Iz moje perspektive, vozio sam više od 100km najnormalnije, pre toga sam bio dugo i na nogama, dakle osećao sam se kao da nisam ništa pio. Naravno onaj ko je pijan nikad ne misli da je pijan, ali eto, moraćeš da mi veruješ na reč da je sve bilo apsolutno regularno sa te strane :lol: Sa policajcem sam razgovarao deset minuta i pitao sam ga da li bilo šta u mom ponašanju ukazuje na to da sam pripit, pijan ili da ugrožavam saobraćaj na bilo kakav način i on mi je rekao da ne, ali eto alkometar je pokazao šta je pokazao. Ništa, idemo kod sudije :)

Edited by copkillah
Link to comment

Pa to, mislim, nema tu subjektivne ocene pandura (ili tebe), ako sprava kaže 0.62, pijan si k'o čep i nema tu šta da se priča (osim da se kaže da je blesometar pokvaren)...

Link to comment

Ja sam u maju prosle godine naduvao 0.7 i isto nisam bio ni pijan ni pripit. Ako sam u takvom normalnom stanju naduvao 0.7 onda se pitam koliko bi bilo kad se bas nacugam k'o zmaj... unsure.gifInace, kazna za to je od 6 do 20 000din i 3 do 6 meseci oduzimanje dozvole.

Link to comment
pio si pet sati pre duvanja i naduvao si 0.62 ?????wtf :blink: apsolutno nemoguce, sem ako nisi bio u alkoholonj komi pre 5 sati. zasto nisi trazio da ti vade krv? imas to pravo ako smatras da test nije ispravan.
Znam za jedan sličan slučaj. Drug se u svitanje vraćao pijan sa žurke (nije bio komiran ali ni trezan), produžio pravo u krivini i lagano se nabio kolima u neki zidić. Ostavio kola, nekako se odvukao kući, odspavao, i oko podneva se vratio po kola. Tamo ga sačekala policija, duvaj, on naduvao preko crte - ne znam tačno koliko, u svakom slučaju preko tadašnje granice od 0.5.
Link to comment

i ja isto. poslednji put naduvao nesto tipa 0.27 pred pandurom koji je vec razradjivao seme koliko ce para da mi izvuce da me ne salje u aps, posto sam se kikotao, pridrzavao za vrata i slicno. nikad nisam pao na alko testu a imao sam i situacije tipa 0.0 vracajuci se sa zurke sa alkobahanalijama i slicno. mislim da imam neki ozbiljan failure u organizmu, tacnije znam da imam.

Link to comment

Ja sam imao srecu u nesreci da su me savatali dva puta kad sam bio normalan, a kad sam vozio komiran nista. Dobra stvar je sto i kad se prebijem ko macka, ne divljam nego vozim 20-30 na sat i gledam pre svakog skretanja jel ima brace pandura. Mada sam pre par nedelja dao 10 evra da ne duvam kad smo se vracali iz one kafane u Jarku, a tu bi' najeb'o samo tako.

Link to comment
Meni je pandur rekao 6-7k kazna, kazneni bodovi i to je to.
Na žalost, nije to-to:
Vožnja sa 0,51 do 1,20 promila alkohola u krvi – srednja alkoholisanost6 kaznenih poena6.000 – 20.000 din Najmanje 3 meseca
Ono poslednje ti se odnosi na obavezno oduzimanje dozvole. Zakon je sada striktan i sudija može da te poštedi jedino na novčanoj kazni tj. tako što će ti izreći najnižu. Sve drugo dobijaš automatski i bez izuzetka.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Komitet za bezbednost saobraćaja: Ministar Mrkonjić obmanuo vozače Odredba prema kojoj vozači u Srbiji od sutra na vozilima treba da imaju sve četiri zimske gume, bez obzira na vremenske uslove, još je važeća, jer odluka o njenom odlaganju nije objavljena u Službenom glasniku, izjavio je danas predsednik Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović.Meni više ništa nije jasno... Ko je ovde lud? :frust:
Link to comment
evo kako se popunjava posrani putni nalog, poserem se u usta onom ko ga izmislio.
Broj 110-00-5/96-01U Beogradu, 24. aprila 1996. godineMinistar,Aleksa Jokić, s. r.
ne moraš da ljubiš u usta onog ko ga je ukinuo, ali jedno hvala na biračkom mestu bi bilo sasma primereno. :)
У складу са наведеним, привредни субјекти немају више обавезу да у путничком аутомобилу држе путни налог, па према томе ни да воде евиденцију о издатим путним налозима, са становишта прописа из области превоза у друмском саобраћају.
Edited by Hella
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...