Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa nije beš tako, njihovo je da te upozore da ti nešto ne radi, zašto bi te kažnjavali ako ti to ne znaš? Meni je tako jednom crkla jedna sijalica u faru, nisam imao pojma jer se to desilo u toku vožnje po gradu, gde nigde nije baš bio neki mrak pa i da uočim. I zaustavio me je, kulturno mi je rekao da mi ne radi far i to je bilo to.Ne mogu više ni svoj nick sa ponosom da nosim :(
ok je to za sijalice ali eto milogledu su progledali kroz prste za nevezivanje pojasa
Link to comment
P.S. Jos mi nije stigao poziv u vezi one kazne iz 2010. godine. Mislim da je 15. maja tacno dve godine, tad valjda zastareva. Pomozi Boze!
ne bih da ti baksuziram, al postoji sansa da ti stigne antidatiran poziv.ja sam imao takvo iskustvo, kao sud(ija) je odradio na vreme al u pisarnici zapelo....
Link to comment
Juce skrecem iz Treceg bulevara prema Belvilu i prolazim kroz crveno kao kuca. Dvesta metara nize, ispod pruge, zaustavljaju me panduri. Nikada ih pre tu nisam video. Vozacka, saobracajna, licna karta. Dajem mu dokumenta sa izrazom coveka kome su sve ladje potonule. Kada mi je rekao "znate li da je obavezno vezivanje pojasa?", doslo mi je da zaurlam od srece i da ga izljubim. Znam, reko. A znate li da je kazna za to 5 hiljada dinara? Znam i to. Moramo da vam naplatimo kaznu. U redu, ali ja para kod sebe nemam. Dobro, videcemo sta cemo. Odlazi kod kolege. Ja sedim u kolima i cekam. Vraca se za par minuta, vraca mi dokumenta. Morate vezivati pojas, zaustavice vas neko ponovo. Hocu, i hvala vam. Dovidjenja.
Pa dobro, i kad nemaš pare kod sebe, ionako ne naplaćuju više na licu mesta, već ti daju ono da platiš.
Link to comment
Pa nije beš tako, njihovo je da te upozore da ti nešto ne radi, zašto bi te kažnjavali ako ti to ne znaš? Meni je tako jednom crkla jedna sijalica u faru, nisam imao pojma jer se to desilo u toku vožnje po gradu, gde nigde nije baš bio neki mrak pa i da uočim. I zaustavio me je, kulturno mi je rekao da mi ne radi far i to je bilo to.Ne mogu više ni svoj nick sa ponosom da nosim :(
bas tako, jbg bio sam na nekom seminaru, bili su tu razni direktori i sl policija iz regiona, kazu oni za pojas , i sitnice poput pozicionog i kratkog svjetla koje moze da rikne tokom voznje, daju savjet da policija opomene..a sad do policajca je hoce li to ispostovati ili ne..
Link to comment
bas tako, jbg bio sam na nekom seminaru, bili su tu razni direktori i sl policija iz regiona, kazu oni za pojas , i sitnice poput pozicionog i kratkog svjetla koje moze da rikne tokom voznje, daju savjet da policija opomene..a sad do policajca je hoce li to ispostovati ili ne..
Džizs! :ph34r:
Link to comment

Od represivnih mera svakako uvesti samaranje glupe krave ili glupog konja koji drze sitnu decu u krilu na suvozacevom sedistu.Mogu da razumem da se nema za decije sediste, da se voze krsevi koji i nemaju mogucnost montiranja istog, ali ovo mi je za krivicno gonjenje...

Link to comment
Od represivnih mera svakako uvesti samaranje glupe krave ili glupog konja koji drze sitnu decu u krilu na suvozacevom sedistu.Mogu da razumem da se nema za decije sediste, da se voze krsevi koji i nemaju mogucnost montiranja istog, ali ovo mi je za krivicno gonjenje...
Ima jedan gospođa, svako jutro je gledam ispred vrtića, kad odbacim ćeru...Dvoje dece, recimo, 3 i 5 godina... Ovog mlađeg stavi u krilo i tako vozi, a stariji sedi sam na suvozačkom mestu... Naravno, nije vezan, ali, kao da je to bitno u ovoj situaciji...Razmišljao sam par puta da joj nešto kažem, ali sam odustao... Zna ona dobro da to ne sme, ali je, očigledno, baš briga...Ne daj bože da se nešto desi... A tačno to, neko treba da joj nalupa šamare za to što radi svojim klincima...
Link to comment
Ima jedan gospođa, svako jutro je gledam ispred vrtića, kad odbacim ćeru...Dvoje dece, recimo, 3 i 5 godina... Ovog mlađeg stavi u krilo i tako vozi, a stariji sedi sam na suvozačkom mestu... Naravno, nije vezan, ali, kao da je to bitno u ovoj situaciji...Razmišljao sam par puta da joj nešto kažem, ali sam odustao... Zna ona dobro da to ne sme, ali je, očigledno, baš briga...Ne daj bože da se nešto desi... A tačno to, neko treba da joj nalupa šamare za to što radi svojim klincima...
Ja sam pre jedno dve nedelje pokusao da objasnim glupaci u susednoj traci da to sto radi nikako ne valja. Cini mi se upravo tako sam je nazvao. Lepo vreme, otvoreni prozori, ja bez ikakve sumnje preterao...Mora da sam uzgledao poprilicno sumanuto kada se "vozac" nije odlucio za raspravu van automobila. Ili je vec duze u braku... :P
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ja pre mozda dve nedelje vozio druga u Indjiju da kupi stolicu za komp, nasao tamo za 5 hiljada a ista takva ovde kosta 8. I pred sam ulazak u Indjiju nas zaustave panduri, dokumenta i sve po redu, i kaze taj neki visoki da mi ne radi prednje levo svetlo, a posle proverio covek i nazad i ne radi ni zadnje mellow.gif Pomislio da sam najebao, iz ocaja rekao da je radilo kad smo krenuli (a prednje i jeste, za zadnje vec ne znam), ovo ono... i covek mi 'ladno rekao da mi se mozda sjebalo nesto oko struje ili cega vec, vratio mi dokumenta i rekao da palim duga svetla kad god nema nikog ispred jer ovako necu biti primecen. Mi otisli zacudjeni, posle u Indjiji puknem 570 dindzi za te dve sijalice i sve ok.
Neispravno svetlo se "rešava" tako što si po novom zakonu dužan da u kompletu za prvu pomoć imaš i set rezervnih sijalica. Naravno ovo ima smisla jedino kod muzejskih eksponata na kojima je još uvek moguće da vozač sam i bez specijalnog alata zameni sijalicu.Za neispravno svetlo keretina ima pravo da ti napiše kaznu mada se to jako retko dešava. Isključivanje iz saobraćaja naravno nisu razmatrali iako je susret sa vozilom koje npr. na regionalnom putu, noću dolazi iz suprotnog smera sa jednim uključenim svetlom, prilično traumatično iskustvo.
Link to comment
Neispravno svetlo se "rešava" tako što si po novom zakonu dužan da u kompletu za prvu pomoć imaš i set rezervnih sijalica. Naravno ovo ima smisla jedino kod muzejskih eksponata na kojima je još uvek moguće da vozač sam i bez specijalnog alata zameni sijalicu.
off: zamišljam situaciju u kojoj pandur zaustavlja reno megan kome ne radi prednje levo svetlo, i traži da vozač zameni sijalicu na licu mesta ili će ga isključiti iz saobraćaja:http://www.youtube.com/watch?v=nXCZ2v-nIF4
Link to comment
Neispravno svetlo se "rešava" tako što si po novom zakonu dužan da u kompletu za prvu pomoć imaš i set rezervnih sijalica. Naravno ovo ima smisla jedino kod muzejskih eksponata na kojima je još uvek moguće da vozač sam i bez specijalnog alata zameni sijalicu.
Moja Astra je muzejski eksponat, posto smo drug i ja sami zamenili obe sijalice biggrin.gif
Link to comment
off: zamišljam situaciju u kojoj pandur zaustavlja reno megan kome ne radi prednje levo svetlo, i traži da vozač zameni sijalicu na licu mesta ili će ga isključiti iz saobraćaja:
Može i jednostavnije, ali moraš da imaš ruke tanke k'o manekenka i mirne kao neuro-hirurg. Remse, jedan kolega je uspeo da zameni sijalicu na taj način (smota se točak ka unutra i skine čep sa "blatobrana"), ali stvarno ima sitne ručice. Edited by zorglub
Link to comment

Pitanje za pravnika ili nekog sa iskustvom:Kada sudija izrekne zaštitnu meru od npr. 3 meseca, da li ista počinje da teče od datuma pravosnažnosti presude ili od datuma evidencije zaštitne mere u SUPu? Ovo pitam jer je između gore navedenih procesa prošlo više od 4 meseca :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...