Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Ovde piše ovako:
Da li bi neko mogao da pomogne meni slepom & ubogom - nigde na ovom spisku ne mogu da nađem (ne)delo za koje sam optužen - ne držanje propisnog odstojanja?Bio kod sudije, čekam presudu pa me kopka od koliko do koliko mogu da očekujem.
Link to comment
po starom zakonu je to bio jedan od blazih prekrsaja, za novi ne znam
To mi i sudija reče. Mogli su da me terete za neprilagođenu brzinu uslovima, ovo je kao blaže.Problem je što sam zbog tog odstojanja drmnuo u sivonju koji se poprečio ispred mene. :blush: A nigde ne mogu da nađem koliko je to bodova/globe.
Link to comment
To mi i sudija reče. Mogli su da me terete za neprilagođenu brzinu uslovima, ovo je kao blaže.Problem je što sam zbog tog odstojanja drmnuo u sivonju koji se poprečio ispred mene. :blush: A nigde ne mogu da nađem koliko je to bodova/globe.
Meni kao laiku se čini da te kači ovaj član:Član 21.Vozač je dužan da, s obzirom na brzinu kretanja vozila i druge okolnostisaobraćaja, vozilo drži na takvom odstojanju i rastojanju od drugih vozila, odnosnoučesnika u saobraćaju, da ne izaziva opasnost i ne ometa druge učesnike usaobraćaju.Propisana kazna:Član 333.Novčanom kaznom u iznosu od 5.000 kazniće se za prekršaj lice koji postupisuprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:1) člana 21,Ukoliko je lice izvršenjem prekršaja iz stava 1. ovog člana izazvaloneposrednu opasnost za drugog učesnika u saobraćaju, ili prouzrokovalosaobraćajnu nezgodu kazniće se novčanom kaznom u iznosu od 6.000 do 18.000dinara.
Link to comment

Aj da probam opet: sta znaci "novi" paket prve pomoci? Kad se pojavio taj novi? Ja imam nesto od pre otprilike pola godine, i tad je taj isto kao bio novi. Ako treba opet nesto, jebem im mater vise.

Link to comment
Meni kao laiku se čini da te kači ovaj član:Član 21.Vozač je dužan da, s obzirom na brzinu kretanja vozila i druge okolnostisaobraćaja, vozilo drži na takvom odstojanju i rastojanju od drugih vozila, odnosnoučesnika u saobraćaju, da ne izaziva opasnost i ne ometa druge učesnike usaobraćaju.Propisana kazna:Član 333.Novčanom kaznom u iznosu od 5.000 kazniće se za prekršaj lice koji postupisuprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:1) člana 21,Ukoliko je lice izvršenjem prekršaja iz stava 1. ovog člana izazvaloneposrednu opasnost za drugog učesnika u saobraćaju, ili prouzrokovalosaobraćajnu nezgodu kazniće se novčanom kaznom u iznosu od 6.000 do 18.000dinara.
Uuuu, pa ovo je do jaja. Nema bodova i "prihvatljiva" globa. Imaš piće ako bude ovako!
Link to comment

Karan co nema vise da se nabavi, samo ako je ostalo negde. Prave je i pakuju u Kini a izgleda da nisu ad-hoc firma samo za ovaj posao kao Duliceva a i manje su pohlepni od njega.Inace, meni stara hitna pomoc stoji zapakovana u najlon vec petnaestak godina a i ova nova je stigla fino zapakovana. Sad cekam da za koju godinu kad delovi pocnu da zastarevaju pa milicija krene da otvara i da mulja ima da zagade i ono sto je sipravno. I da li neko ume da objasni oko roka vazenja kompleta od 5 godina a pojedinacni delovi imaju razkicit rok upotrebe i mogu/moraju da se zamene.

Link to comment
Aj da probam opet: sta znaci "novi" paket prve pomoci? Kad se pojavio taj novi? Ja imam nesto od pre otprilike pola godine, i tad je taj isto kao bio novi. Ako treba opet nesto, jebem im mater vise.
Propisni komplet prve pomoći je onaj koji ispunjava standard:“SRPS Z.B2.001”(ili ekvivalent UNI EN ISO) što mora da bude odštampano na pakovanju.Svi drugi su neregularni.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...