Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Super onda... Zbunio sam se jer je sudija rekao: "Sad čekajte poziv iz SUP-a da vam to upišu u dozvolu" a SUP se po svemu sudeći nikada neće javiti.

Link to comment
Super onda... Zbunio sam se jer je sudija rekao: "Sad čekajte poziv iz SUP-a da vam to upišu u dozvolu" a SUP se po svemu sudeći nikada neće javiti.
Samo jedan upad. I moj kum je dobio slicnu presudu, i konsultovasmo jednu pravnicu, i ona je izvukla neki pravilnik gde pise da treba da ti stigne na kucnu adresu obavestenje od MUP-a od kad do kad vazi zabrana upravljanja. Navodno po prav(n)osnaznosti sud salje MUP-u podatak o presudi, a onda u MUP-u reaguju i salju obavestenje.Navodno imaju godinu dana od pravosnaznosti da to ucine, u suprotnom kazna zastareva.Mozda ima neki pravnik da ovo potvrdi.
Link to comment
bitan je papir od suda...jedino validno
Nije da ti ne verujem, ali... Evo tog pravilnika:PravilnikTu kaze da moras da dobijes obavestenje. Sad, ako oni ne postuju ono sto su doneli, to je druga stvar.
Link to comment

Mera pocinje da tece od dana prijema obavestenja od policije. To bi po pravilu moralo da pise i u samoj presudi, ali u svakom slucaju pocinje da tece tek kada policija dostavi obavestenje i fakticki unese zabranu u registar.

dTYY0.jpg

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Aj što su se kleli, i što mislim da je korisno, nego što su i para nauzimali. Po zakonu.Mislim da neće proći, dosta dilera je već odavno prešlo na prodaju automobila sa aktivnim "dnevnim svetlom", ne znam koliko bi koštalo da se ta opcija sada naknadno ukida (i za prodate automobile, a i za one sa lagera).Sve u svemu - idioti.

Link to comment

od 01.10. jeftinija registracija

Uštede za džep vozača biće, zavisno od mesta gde se vozilo registruje, od 2.500 do 3.000 dinara. Biće lakše i na šalterima - prilikom registracije kola više se neće popunjavati bezbroj priznanica, dovoljno će biti da se popuni samo jedan obrazac za uplatu.Ukidaju se republička administrativna taksa za zahtev za izdavanje saobraćajne dozvole, potvrde o privremenoj registraciji ili registracione nalepnice i odjavu vozila, koja je do sada plaćana 670 dinara. Više se neće plaćati ni republička administrativna taksa za izdavanje saobraćajne dozvole ili registracione nalepnice u iznosu od 770 dinara. Vozači će uštedeti i na naknadi za korišćenje puteva, koja je iznosila 690 dinara. Ukida se i ekološka taksa od 496 dinara.Doneta je odluka i o maksimalnoj visini komunalne takse. Ona će biti ujednačena za sve vozače bez obzira gde registruju svoje vozilo i iznosiće 2.000 dinara. Zahvaljujući samo ovoj odluci vozači u Beogradu će uštedeti 784 dinara, u Paraćinu 1.000, a u Somboru 380 dinara.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...