Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Idući tvojom logikom najbolje je da stavimo sa svih strana po jedan obrnuti trougao. Pa da vozači lepo stanu, izađu i osmotre, zalegnu i oslušnu tlo da nešto ne dolazi, pa onda prođu raskrsnicu.Pa majka mu stara, ako imaš prednost imaš prednost! Ako ima pešački usporićeš doovoljno da možeš da reaguješ, ali nećeš stajati da vidiš da li onaj sa tvoje desne strane ima obrnuti trougao. Onaj koji nema prednost treba da stane i pogleda, i ako se desi udes, desi se zato što to on nije uradio, a ne onaj što ima prednost.Vojvodina je uvek bila 1 civilizacija za nas.
Ne znam ja sta je najbolje, samo sam podmetnuo primer iz licnog iskustva. U Vojvodini su sigurno ulice sire i preglednije. Ne verujem da to ima veze sa tim da je saobracajni projektant Starceva pismeniji od beogradskog mu pandama.
Link to comment
Ne znam ja sta je najbolje, samo sam podmetnuo primer iz licnog iskustva. U Vojvodini su sigurno ulice sire i preglednije. Ne verujem da to ima veze sa tim da je saobracajni projektant Starceva pismeniji od beogradskog mu pandama.
Ne radi se o pismenosti. I pitao sam kakva je praksa u svetu zato što mi se čini da je ovo eksluzivno beogradska logika "bolje neka svi oni stanu na raskrsnici za svaki slučaj".
Link to comment

kad smo vec kod logike. kad ce vise da puste da se skrece desno iz carice milice na brankov? to su ukinuli pre godinu-dve kad su krenuli da drkaju gazelu. ne vidim razlog da i dalje zabranjuju to skretanje.

Link to comment

Zezaju tu pešaci, samo par automobila uspe da prođe prema mostu, pa se pravi čep u CMilice.Ne verujem da će tu vraćat na staro. A i lakše je da se provučeš pored Palasa i uključiš dole ispred mosta.

Link to comment

mada i dalje ima pajsera koji se nabudze tu da skrenu desno, sto naravno ne mogu od pesaka pa bude kao u stara dobra vremenato resenje mi je jedno od najboljih koje su izveli u centru u poslednjih n godina

Link to comment

Trebalo bi redefinisati sve: pomeriti pešačke prelaze i autobuske stanice dalje od semaforskih raskrsnica, a same semafore izmestiti na suprotnu stranu raskrsnica da bi promena svetla na semaforu mogla ranije da se uoči.Ovim prvim bi se povećao broj vozila koji prolaze kroz raskrsnicu, pogotovo ovih na desnim skretanjima, a ovim drugim bi se smanjio broj forsiranih prolazaka na "žuto".Ali, "šta reći? Kakvu posluku porati? Poslati. Kome?"

Link to comment
Bezobrazluku nikad kraja.
Vlasnici automobila kojima u novim saobraćajnim dozvolama nije upisan podatak o maksimalnoj dozvoljenoj masi vozila, moraće zbog administrativne greške da izvade novu saobraćajnu dozvolu. To će ih stajati dodatnih 1.200 dinara.
Ljudi, znate sta se meni desilo pre neki dan. Ukratko, da bi vam bilo jasnije, registrovao sam vozilo prvi put 11.01.2011. kada su pocele da se izdaju nove tablice i nova saobracajne dozvole. Pre neki dan, 12.01.2012 sam otisao da produzim saobracajnu dozvolu, i rekli su mi da moram da platim ponovo 1.200 din zato sto je saobracajna dozvola neispravna. Na moje pitanje zasto, rekli su mi da je zapremina uneta pogresno. Umesto 2130 ccm, stoji da vozilo ima 21300 kubika. Ja sam rekao da to nije moja greska, a oni su rekli da ako necu da platim ne mogu da registrujem vozilo. I sta je trebalo da radim??? Da krenem da se zalim i pisem dopise i molbe i ostanem bez vozila naredna 2 meseca dok ne dobijem odgovor u kojem bi verovatno stajalo da sam imao neki rok za zalbu ili da prezalim tih 1.200 din. Doslo mi da zaplacem od tuge kad sam video gde zivim i koji javasluk vlada po institucijama koje bi trebale da stite prava svojih gradjana.(Jedan od mnogih, 18. januar 2012 18:01)
Link to comment
  • 1 month later...
Konkretno skretanje u Golsvordijevu mora da se reguliše. Ja sam uvek stajao pred pešačkim ukoliko ima neko ko želi da pređe, i pre novog zakona, ali bi uvođenjem istog morale da se reše problemi na x prelaza.
Postavljen semafor, konačno!
Link to comment
  • 5 weeks later...

Juce skrecem iz Treceg bulevara prema Belvilu i prolazim kroz crveno kao kuca. Dvesta metara nize, ispod pruge, zaustavljaju me panduri. Nikada ih pre tu nisam video. Vozacka, saobracajna, licna karta. Dajem mu dokumenta sa izrazom coveka kome su sve ladje potonule. Kada mi je rekao "znate li da je obavezno vezivanje pojasa?", doslo mi je da zaurlam od srece i da ga izljubim. Znam, reko. A znate li da je kazna za to 5 hiljada dinara? Znam i to. Moramo da vam naplatimo kaznu. U redu, ali ja para kod sebe nemam. Dobro, videcemo sta cemo. Odlazi kod kolege. Ja sedim u kolima i cekam. Vraca se za par minuta, vraca mi dokumenta. Morate vezivati pojas, zaustavice vas neko ponovo. Hocu, i hvala vam. Dovidjenja.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Ja pre mozda dve nedelje vozio druga u Indjiju da kupi stolicu za komp, nasao tamo za 5 hiljada a ista takva ovde kosta 8. I pred sam ulazak u Indjiju nas zaustave panduri, dokumenta i sve po redu, i kaze taj neki visoki da mi ne radi prednje levo svetlo, a posle proverio covek i nazad i ne radi ni zadnje mellow.gif Pomislio da sam najebao, iz ocaja rekao da je radilo kad smo krenuli (a prednje i jeste, za zadnje vec ne znam), ovo ono... i covek mi 'ladno rekao da mi se mozda sjebalo nesto oko struje ili cega vec, vratio mi dokumenta i rekao da palim duga svetla kad god nema nikog ispred jer ovako necu biti primecen. Mi otisli zacudjeni, posle u Indjiji puknem 570 dindzi za te dve sijalice i sve ok.Ni panduri nisu sto su nekad bili ohmy.gifP.S. Jos mi nije stigao poziv u vezi one kazne iz 2010. godine. Mislim da je 15. maja tacno dve godine, tad valjda zastareva. Pomozi Boze!

Edited by Zli Gli
Link to comment
:lol:- pa šta se čudite izbori su za mesec dana, gljivica ne želi da umanji šanse na njima zbog ljudi frustriranih kaznama, zato policija sada radi onako kako bi to trebalo kod tih sitnijih prekršaja, preventivno upozoravanje, vozači presrećni što su prošli bez kazne odmah uklanjaju nedostatke :)
Link to comment

Pa nije beš tako, njihovo je da te upozore da ti nešto ne radi, zašto bi te kažnjavali ako ti to ne znaš? Meni je tako jednom crkla jedna sijalica u faru, nisam imao pojma jer se to desilo u toku vožnje po gradu, gde nigde nije baš bio neki mrak pa i da uočim. I zaustavio me je, kulturno mi je rekao da mi ne radi far i to je bilo to.Ne mogu više ni svoj nick sa ponosom da nosim :(

Link to comment
P.S. Jos mi nije stigao poziv u vezi one kazne iz 2010. godine. Mislim da je 15. maja tacno dve godine, tad valjda zastareva. Pomozi Boze!
Mislim da ti je to vec zastarelo. Ako se ne varam, 2 godine je rok za apsolutnu zastarelost, a relativna je nastupila vec nakon godinu dana, ako nisu preduzimali nikakve radnje u cilju prekrsajnog gonjenja za to vreme.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...