Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Kakve posledice mogu da imam ako ne platim kaznu za pojas (5k din) u roku od 8 propisanih dana ? Mislim, nameravam da je platim nikada.Uhvatise me pre pola cuke (5 sabajle !) na novosadskom putu posle metroa, u povratku iz NSa. Ogranicenje 60 (u "naseljenom" mestu - pogledah okolo i videh samo neke hangare i poljane), a isao sam 82 (stari radar - bez fotke) ... mozes misliti sto sam jebeno prekoracio. Pandur se smilovao i napisao mi pojas, a ja mu dao pogresnu adresu (jel to ima ikakvu ulogu?) posto u cipovanoj LK nema nikakve adrese. Pandur mi je "prijateljski" posavetovao da to platim za 8 (na kurcu ga nosam) dana kako ne bih dobijao poene ?! Kakve poene mogu da dobijem ako ne platim kaznu ?
Ostalo su ti objasnili, a to s bodovima što su ti rekli je glupost. Oni ti se upisuju nakon pravosnažnosti kazne, tj. nakon uspele osude. Ako ne uspe nema ni bodova, inače za pojas je 2.
Link to comment

Imao sam priliku da malo proučim ovaj novi radar sa kamerom. Strašna stvar, slika je visokog kvaliteta, ima softver za prepoznavanje tablica.Uz to, jedna ekipica je tu našla izazov - da pokuša da izbriše određeni zapis. Dva programera su ukupno nekih 24h proveli brišući jedan zapis. Tvrde da ne postoji nikakva šansa da neko iz mup-a to odradi.

Link to comment
Imao sam priliku da malo proučim ovaj novi radar sa kamerom. Strašna stvar, slika je visokog kvaliteta, ima softver za prepoznavanje tablica.Uz to, jedna ekipica je tu našla izazov - da pokuša da izbriše određeni zapis. Dva programera su ukupno nekih 24h proveli brišući jedan zapis. Tvrde da ne postoji nikakva šansa da neko iz mup-a to odradi.
Odlicno ako je tako. Nadam se da je i citav ostatak procesa automatizovan, da ne odlucuje covek o slanju koverte na adresu vlasnika vozila, nego automatski - snimljen si, gotovo, ne moze kazna da se nekako izgubi izmedju kamere i poste...
Link to comment
  • 2 weeks later...

sinoc su majstori budzili kamere koje su postavljene na uglu Jurija Gagarina i Omladinskih brigada, tako da pamet u glavu

Link to comment

Gde mogu kvalitetno da se skinu folije sa prednjih stakala? Ne bih se zezao sam i u kucnoj radinosti, radije bih da platim da mi to odrade kvalitetno, nego da se nerviram jer nisam nesto dobro uradio.

Link to comment
Imao sam priliku da malo proučim ovaj novi radar sa kamerom. Strašna stvar, slika je visokog kvaliteta, ima softver za prepoznavanje tablica.Uz to, jedna ekipica je tu našla izazov - da pokuša da izbriše određeni zapis. Dva programera su ukupno nekih 24h proveli brišući jedan zapis. Tvrde da ne postoji nikakva šansa da neko iz mup-a to odradi.
Bice nam kuce prepune onih koji ce da zaglave kucni pritvor.
Link to comment
Gde mogu kvalitetno da se skinu folije sa prednjih stakala? Ne bih se zezao sam i u kucnoj radinosti, radije bih da platim da mi to odrade kvalitetno, nego da se nerviram jer nisam nesto dobro uradio.
Ovi su radili i za državna vozila, trebalo bi da su OK firma, čini mi se da su početkom ove frke sa folijama pričali da skidaju folije besplatno ili za neku simboličnu cifru (ali to već nisam siguran)...
Link to comment
  • 2 weeks later...
Posle sastanka sa guvernerom Narodne banke Srbije Dejanom Šoškićem, Dačić je rekao novinarima da će na novim registarskim tablicama, koje se rade u Zavodu za izradu novčanica (ZIN), rešenja kao što su drugačiji grb i slova u latiničnom pismu koje se upotrebljavaju u srpskom jeziku, biti zamenjena sukcesivno, u skladu sa napretkom naše zemlje u evrointegracijama.
Kulturiska pranje love, kao niko nije znao da ce morati da se ponovo menjaju njihove svinjarije...
Link to comment
  • 4 weeks later...

Jedna nedoumica.Kada vozim bajs putem gde postoji žuta traka kuda treba da vozim?1. najdalje 1 metar od trotoara u žutoj traci2. najdalje 1 metar levo od žute trake?Ako vozim kao pod 1. onda kršim zakon jer ne smem da se vozim žutom trakom, ako vozim kao pod 2. onda kršim zakon jer se ne krećem najdalje 1 metar od trotoara?

Link to comment

Upravo tako. Koliko Beogradu nedostaju biciklističke staze, u NSu nema šanse da na glavnim saobraćajnicama naiđeš na biciklistu. Jedino što moraš paziti da ga ne pokupiš ispred zebre kad skrećeš.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...