Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Nadam se da se neko samo zafrkava sa nama... Nove dozvole: Vožnja samo SrbijomPlanirano je da nova dozvola postane validna i van naših granica, ali mi ne znamo kada će to biti realizovano - rekli su nam u Auto-moto savezu Srbije. - Dodatni problem je nastao jer na novoj dozvoli nije vidljivo da li vozač ima neke zabrane, pa je zbog toga potrebno da se i u MUP izvadi posebna potvrda.
To da nisu potpisali sporazume sa drugim zemljama je tačno. Ali, ovo što lupetaju oko toga da nije vidljivo da li neko ima zabranu, to je čisto proseravanje tih morona u AMSS-u, jer im je valjda teško da nabave čitač smart carda, i gurnu dozvolu unutra i pogledaju da li ima zabranu.Inače, kako će da upisuju zabranu na plastični dokument? Grebanjem šestarom?
Link to comment
Nervira me samo što se nerviram zbog idiota... ček' da vidimo šta je do sada bilo, bez krađa/punjenja budžeta:-Sjajna ideja o Š,Ć,Č,Đ,Ž... tablama-Opet tablice, pitanje grba-Na saobraćajnoj nema godine proizvodnje vozila-Na vozačkoj nema uvida o zabranamaPostoji li jedna jedina stvar da mogu završiti bez zajeba?
A šta znači ono što piše na poledjini saobraćajne GODINA PROIZVODNJE: ?
Link to comment
A šta znači ono što piše na poledjini saobraćajne GODINA PROIZVODNJE: ?
Gde si to tačno video?PS:
Inače, kako će da upisuju zabranu na plastični dokument? Grebanjem šestarom?
Na US dozvolama sam video da za potrebe produženja jednostavno stave nalepnicu (čini mi se sa bar kodom) pozadi. U italijanskim kartonskim isto. Šta fali tome? Edited by zorglub
Link to comment
Пошто логика може и овако и онако, а најчешће је ни нема, онда не знам шта да ти кажем. Ајд прекосутра ако се сетим питаћу, ал' ја сам д'извинеш мало расејан.
Eво дошо. Биће за две недеље.ЛМ, сетио се да питам и за ту што је истекла '91 - нек донесе, нема проблема. Мада је поред госпојице за рачунаром стајао и један тип и питао "јел' тај још уме да вози? Је ли жив уопште? ... може да добије условну, па ако је жив онда сме да вози, ако не онда јок".Него, будалаштина: траже још и фотку 5х5, иако имају стандардни Канон неки, на коњском стативу (тај статив би могао да носи телевизијску камеру, а иначе је непотребан, камера ионако стоји уза зид кабине и не помера се, могла је да се причврсти на сто начина), дакле сликају сами. Ова фотка што се прилаже је за картотеку... нема ко да убаци ону у софтвер па да се одштампа заједно са текстом на оном папиру што иде у архиву. Или се већ штампа, али народни џандари гледају да локални фотографи имају од чега да живе.
Link to comment
Gde si to tačno video?PS:Na US dozvolama sam video da za potrebe produženja jednostavno stave nalepnicu (čini mi se sa bar kodom) pozadi. U italijanskim kartonskim isto. Šta fali tome?
Da se zabrana upravljanja upisuje lepljenjem nalepnica na plastičnu dozvolu? Pa zašto onda uvodjenje plastičnih dozvola sa čipom, trebali su da ostave papirne i zdravo.
Link to comment
Gde si to tačno video?PS:Na US dozvolama sam video da za potrebe produženja jednostavno stave nalepnicu (čini mi se sa bar kodom) pozadi. U italijanskim kartonskim isto. Šta fali tome?
Pardon, moja greška, godina proizvodnje je upisana na čip:
У чип саобраћајне дозволе, поред видљивих података из саобраћајне дозволе, уписују се и следећи кодирани подаци: (Ј) – врста возила, (P5) – број мотора, (L) – број осовина, ® – боја возила, година производње, забрана отуђења возила до (датум), као и ЈМБГ, односно матични број власника возила и ЈМБГ, односно матични број корисника возила и носивост возила. У позадини се налази шара комплексне структуре и грб Републике Србије.
Edited by Tresko
Link to comment
Da se zabrana upravljanja upisuje lepljenjem nalepnica na plastičnu dozvolu? Pa zašto onda uvodjenje plastičnih dozvola sa čipom, trebali su da ostave papirne i zdravo.
Pa trebali su, ali se ja ne pitam. Mada vidiš (setio sam se dok sam kucao da su američke dozvole plastične, pa da opet lepe nalepnice na njih) - u UK ih imaju u dve forme, u plastičnoj i u papirnoj koja je, kada se ispresavija tri puta, istih dimenzija kao naša i na kojoj piše trista čuda. Mogu da nose jednu ili drugu. Ali šta oni znaju. <_<
Pardon, moja greška, godina proizvodnje je upisana na čip:
Nema veze, samo o'ladi sa đonom svuda i uvek. Jeste na čipu je, i šta kad se prodaje auto? Javlja mi se da će potrvda u te svrhe za koju će se opet čekati u sup-u koštati simboličnu hiljadarku, otprilike.
Link to comment
Pa trebali su, ali se ja ne pitam. Mada vidiš (setio sam se dok sam kucao da su američke dozvole plastične, pa da opet lepe nalepnice na njih) - u UK ih imaju u dve forme, u plastičnoj i u papirnoj koja je, kada se ispresavija tri puta, istih dimenzija kao naša i na kojoj piše trista čuda. Mogu da nose jednu ili drugu. Ali šta oni znaju. <_< Nema veze, samo o'ladi sa đonom svuda i uvek. Jeste na čipu je, i šta kad se prodaje auto? Javlja mi se da će potrvda u te svrhe za koju će se opet čekati u sup-u koštati simboličnu hiljadarku, otprilike.
Kakvi djonovi? I batali to oladjivanje.kad se prenosi vozilo, ode se u agenciju, koja će valjda imati čitač smart kartice, pa se vidi i odštampa sve što treba. A ko nema čitač smart kartica, nek nabavi čitač, ili nek plaća.
Link to comment
Kakvi djonovi? I batali to oladjivanje.
Takvi đonovi - neko Ti lepo kaže nešto, Ti opet vidiš povod za napušavanje. Da ne pričam što novu saobraćajnu nisi ni video, ali si zato na istoj pročitao nešto što ne piše, samo da neko drugi ispadne budala. Aj' zdravo.
Link to comment
Kakvi djonovi? I batali to oladjivanje.kad se prenosi vozilo, ode se u agenciju, koja će valjda imati čitač smart kartice, pa se vidi i odštampa sve što treba. A ko nema čitač smart kartica, nek nabavi čitač, ili nek plaća.
aman covek te pita sta kad odes na, recimo, buvljak i prodajes auto. nose svi smart citace sa sobom ili svi prethodno odlaze u najblize ustanove za citanje smart kartica ?!
Link to comment
u UK ih imaju u dve forme, u plastičnoj i u papirnoj koja je, kada se ispresavija tri puta, istih dimenzija kao naša i na kojoj piše trista čuda. Mogu da nose jednu ili drugu. Ali šta oni znaju. <_<
Papirna dozvola koja se presavija je stara - od 1997. se izdaju plasticne, koje imaju i paper counterpart - A4 list na koji se upisuju zabrane/poeni.Obavezno je imati oba dela vozacke. Ja nosim karticu u novcaniku za ID, ali kad npr. iznajmljujem auto onda moram da imam i papirni deo.
Link to comment
Papirna dozvola koja se presavija je stara - od 1997. se izdaju plasticne, koje imaju i paper counterpart - A4 list na koji se upisuju zabrane/poeni.Obavezno je imati oba dela vozacke. Ja nosim karticu u novcaniku za ID, ali kad npr. iznajmljujem auto onda moram da imam i papirni deo.
Moguće, ja sam video da nose bez pravila - jednu ili drugu. Tek neko ima obe pri sebi. Opet - sve je bolje nego ovo naše.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...