Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Moguće, ja sam video da nose bez pravila - jednu ili drugu. Tek neko ima obe pri sebi. Opet - sve je bolje nego ovo naše.
Just for the record - ko ima novu, plasticnu (1997- ) dozvolu, ne moze da ima i staru, papirnu.edit na odgovor ispod: da li je moguce da si pomesao papirni deo nove dozvole sa starom [koja je bila isto papirna, iste zelene boje] ? Edited by jms_uk
Link to comment

Jel ispratio neko Alvirkovu pricu u nedelju o obaveznom auto osiguranju?Bice XII razreda, svi startuju od IV (premija 100%), ukoliko ne napravis incident u koji je ukljucena naplata polise ides u nize razrede (polisa -5%), a ako napravis dva oveca s.anja u jednoj godini ides automatski u XII razred (polisa 250%). za spustanje u nizi razred treba da proteknu 2 godine bez incidenata.psSlusao sam na 1/2 uha pa su moguca manja odstupanja

Link to comment
Jel ispratio neko Alvirkovu pricu u nedelju o obaveznom auto osiguranju?Bice XII razreda, svi startuju od IV (premija 100%), ukoliko ne napravis incident u koji je ukljucena naplata polise ides u nize razrede (polisa -5%), a ako napravis dva oveca s.anja u jednoj godini ides automatski u XII razred (polisa 250%). za spustanje u nizi razred treba da proteknu 2 godine bez incidenata.psSlusao sam na 1/2 uha pa su moguca manja odstupanja
Manje-vise je tako. Znaci maksimalno sto moze da se "zaradi" je 15% popusta za tri vezane godine bez prijave stete, vise od 15% je nemoguce, ali zato moze da se zaglavi i sa 250% osnovne polise...
Link to comment
Jel ispratio neko Alvirkovu pricu u nedelju o obaveznom auto osiguranju?Bice XII razreda, svi startuju od IV (premija 100%), ukoliko ne napravis incident u koji je ukljucena naplata polise ides u nize razrede (polisa -5%), a ako napravis dva oveca s.anja u jednoj godini ides automatski u XII razred (polisa 250%). za spustanje u nizi razred treba da proteknu 2 godine bez incidenata.psSlusao sam na 1/2 uha pa su moguca manja odstupanja
То онај Алсвировић из аутомото савеза?Зар није тарифа ствар о којој одлучује осигуравач? Какве попусте ће да даје, и колико ће да покуша да одере муштерију, његова ствар. Или и за то покушавају да измисле пропис?
Link to comment
Manje-vise je tako. Znaci maksimalno sto moze da se "zaradi" je 15% popusta za tri vezane godine bez prijave stete, vise od 15% je nemoguce, ali zato moze da se zaglavi i sa 250% osnovne polise...
Upravo tako su pričali. Ovih 250% se zarađuje sa minimum 3 štete u istoj godini.Inače, za svaku štetu se ide 3 razreda gore, i za svaku štetu ti treba 3 godine da bi je ispeglao i vratio se u stari razred, tj. vraćaš se jedan po jedan razred godišnje.
Link to comment

tarife su zakonski odredjene, ekstra popusti mogu samo na mufte da se daju...koji je onda minimalan razred, popust od 85%? To je ok, samo da se ti razredi postuju. Za kontrolu drustava je nadlezna agencija za osiguranje jel?

Edited by beeva
Link to comment
Mirko Alvirovic SAT Magazin, ovo Vase zvuci logicno, mada...
Ког Васе?Цео форум је са мном на ти, шифра године нису важне. Немо се правиш изузетак.
Link to comment
koji je onda minimalan razred, popust od 85%?
Ne, minimalni je sa popustom od 15%, tri godine za redom sa popustom od 5% na osnovnu polisu... Vise od toga po ovoj odluci nije moguce.
Link to comment

apropo novog zakona i primene, jel provaljujete kako se vozi po gradu otkako je opet skenjana gazela a i uopste. nisam neki divljak ali mislim da sam danas napravio prekrsaja za bar 5 godina robije po novom zakonu, isao sam kroz jednosmernu ulicu u kontra smeru da bih se nekako ukljucio u onaj armagedon sto ide prema tramvajskom mostu iz pravca interkontija, 3 puta svesno prosao na crveno da bih zauzeo poziciju, ne crveno koje se pali iz zutog nego crveno koje stoji pola minuta. u beogradu vise ne moze da se vozi drugacije. uzas.kakva je poenta u novom zakonu ako je infrastruktura takva?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...