Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jel se neko družio u skorije vreme (čitaj: nakon stupanja novog Z. na snagu) sa sudijom za prekršaje?
Ja, za vožnju u kontra smeru. To jest "provirio" sam 5 metara u jednosmerno sokače da vidim da li ima mesta za parkiranje, video da nema, krenuo nazad kako ne bih obilazio kilometar okolo po pravougaonoj metrici, nigde žive duše u blizini a kamoli saobraćaja... Epilog: 6 hiljadarki i 2 kaznena poena. Mislim, nisam ništa osporio kod sudije, zaustavljen sam sa razlogom i to je to. U trenutku izvršenja sam računao da me rijamu neće cimati ako me vide (što obično i ne rade jer znaju da je frka za parkiranje i da ljudi ne rade to iz neke bahatosti) ali me je zaklalo upravo to što nigde nije bilo žive duše a ovima je usled toga bilo dosadno do zla boga.U presudi mi se osim: "U IME NARODA" najviše dopala mogućnost da 6 hiljadarki zamenim prdekanom (1 dan = soma dindži).Moj dobar (ali strašno neodgovoran) prijatelj je u roku od mesec dana dobio 2x6 poena za vožnju u pijanom stanju, uključujući prolaske kroz crveno svetlo. Sada ide taksijem u noćni život da ne bi dogurao do 18 poena, što je svakako dobro i za njega i za druge. Edited by beowl
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakve posledice mogu da imam ako ne platim kaznu za pojas (5k din) u roku od 8 propisanih dana ? Mislim, nameravam da je platim nikada.Uhvatise me pre pola cuke (5 sabajle !) na novosadskom putu posle metroa, u povratku iz NSa. Ogranicenje 60 (u "naseljenom" mestu - pogledah okolo i videh samo neke hangare i poljane), a isao sam 82 (stari radar - bez fotke) ... mozes misliti sto sam jebeno prekoracio. Pandur se smilovao i napisao mi pojas, a ja mu dao pogresnu adresu (jel to ima ikakvu ulogu?) posto u cipovanoj LK nema nikakve adrese. Pandur mi je "prijateljski" posavetovao da to platim za 8 (na kurcu ga nosam) dana kako ne bih dobijao poene ?! Kakve poene mogu da dobijem ako ne platim kaznu ?

Link to comment

ne znam odgovor, ali od svih mesta u ovom gradu i okolini ti si izabrao jebeno najpogrešnije moguće da striktno ne pratiš sve propise.prilično često sam tuda prolazio i u svako doba dana ili noći NIJEDNOM se nije desilo da ne bude pandura i da neko ne bude zaustavljen. tu se u desnoj traci vozi zakucanih 60 km/h i ma kako debilno to izgledalo, nema ti druge...srećno sa kaznom :)

Link to comment
Kakve posledice mogu da imam ako ne platim kaznu za pojas (5k din) u roku od 8 propisanih dana ? Mislim, nameravam da je platim nikada.Uhvatise me pre pola cuke (5 sabajle !) na novosadskom putu posle metroa, u povratku iz NSa. Ogranicenje 60 (u "naseljenom" mestu - pogledah okolo i videh samo neke hangare i poljane), a isao sam 82 (stari radar - bez fotke) ... mozes misliti sto sam jebeno prekoracio. Pandur se smilovao i napisao mi pojas, a ja mu dao pogresnu adresu (jel to ima ikakvu ulogu?) posto u cipovanoj LK nema nikakve adrese. Pandur mi je "prijateljski" posavetovao da to platim za 8 (na kurcu ga nosam) dana kako ne bih dobijao poene ?! Kakve poene mogu da dobijem ako ne platim kaznu ?
jeste da ovo nije odgovarajući topić, pa molim cenjenog moderatora da pomeri ovo gde treba, ali stvari stoje ovako: ako ne platiš kaznu u roku od mesec dana, stiže ti u roku od 3 meseca poziv sudiji za prekršaje. ako si dao pogrešnu adresu, voila, stići će poziv na pogrešnu adresu. kad stigne tri poziva na tu adresu koju si naveo (i pod uslovom da je poštar poluretardiran i da samo ostavlja pisma koja bi uzgred trebalo neko da potpiše da je primio) četvrti put stižu dvojica policajaca ćoškara koji rade za 30.000 din mesečno da te mrzovoljni jer si im uskratio jutarnju kafu (stižu u 8.30h sharp) vode pravo kod sudije. e sad, ako je poštar (ključna figura u priči) iole savestan, on će vratiti ljubavno pismo nazad sudiji uz napomenu da tog čoveka nema na toj adresi. tu bi trebalo da doživiš happy end sem ako se u pisarnici u timočkoj 14 soba 13 gde rade ljudi za 25.000din mesečno neko ne uzjoguni (neko mu nije skuvao kafu jutros, nije imao/la seksa, smučila mu/joj se nemaština) i ne pošalje proveru prema tvom jmbgu (što se reeetko dešava, ali postoji po mojoj proceni 10-20% šanse) i nađu tvoju adresu i to pravu i pošalju ljubavno pismo na tu adresu.e sad, čak i da te nađu, ti hvala Bogu dragom nadam se NISI potpisivao ništa, te oni ne mogu na sudu da dokažu ništa. a čak i da dođeš do suda, zvcrnućeš me, pa ću ti objasnim do tančina kako ćeš taj slalom da izvedeš.
Link to comment

hvala, vidim da si vec iskusan u tome :Hail::lol: i da, uspeo sam da stavim post na pogresnu temu. pomerice nesha valjda.edit : jbg, potpisao sam. am i fucked?

Edited by 8-walker
Link to comment

više nego iskusan :isuse: ne znam da li se hvalim ili se žalimNIŠTA NE POTPISUJ! imaš pravo na to!priznao si da nisi nosio pojas. ako dođeš do suda, vrlo male šanse su da se izvučeš jer si krivicu na licu mesta priznao. sem toga ne možeš da kažeš ni da nisi upućen jer si dobio kopiju ljubavnog pisma

Link to comment

apslolutno nisi. a to sto se tice pogresne adrese... ako ti pogresna adresa pise u licnoj karti i/ili vozackoj, pozivi kod sudije ce ti stizati na tu adresu. posle tri puta, nece niko traziti tebe prema tvom maticnom broju, samo ce da tu adresu proglase fiktivnom, i to ce te secekati na prvoj krivni (bilo kakav upravni postupak, cini mi se), a.k.a istekla licna karta, registracija...

Link to comment

To je onda tako od nedavno. Meni je nekoliko kazni zastarelo zbog fiktivne adrese (na kojoj sam jos uvek prijavljen), a nikakve negativne posledice nisam imao.

Link to comment

Ja mislim da nikad nisam potpisao kaznu. U slucaju da te zaustave i upisu,nikako ne odavati radno mesto,obavezno reci da si nezaposlen. Ako te ne nadju kuci,trazice te na poslu,sto se malo teze izbegava. Kada ti pokucaju na vrata,ostanu sa one strane praga i pitaju za tebe. Kevu sam vec poducio da vazda namesti mrzovoljno lice na pomen moga imena i prodere se kako je taj izrod vec mesecima negde van zemlje i ne javlja se. U slucaju da ti otvoris vrata,predstavis se kao svoj brat,pokusali su da me legitimisu,nisam im dozvolio. Bitno je da ne prihvatis i ne potpises papir koji ti nude. E sad..cujem da je u Beogradu to vec postalo problem i da ako ne platis kazne ne mozes da registrujes auto..posto je u Vrscu vrhunski domet racunarske tehnologije igranje pasijansa ne pada mi na pamet da placam kazne.

Link to comment
To je onda tako od nedavno. Meni je nekoliko kazni zastarelo zbog fiktivne adrese (na kojoj sam jos uvek prijavljen), a nikakve negativne posledice nisam imao.
nisam ja rekao da ne moze da zastari zbog fiktivne adrese. samo je sad malo teze nego sto je bilo. uverio se na svojoj kozi, kad sam registrovao auto. ako nemas auto ili ga ne registrujes dve godine, onda super :D
Link to comment
nisam ja rekao da ne moze da zastari zbog fiktivne adrese. samo je sad malo teze nego sto je bilo. uverio se na svojoj kozi, kad sam registrovao auto. ako nemas auto ili ga ne registrujes dve godine, onda super :D
ladno su ti rekli da odjebes i platis kazne prvo ? strasno ... mada kapiram da moze sve preko veze
Link to comment

ne, samo su mi rekli da odem kod sudije za prekrsaje da dam izjavu povodom prekrsaja, a ona ce za uzvrat da mi da artiju pomocu koje oni mogu da skinu 'fiktivnost' adrese, i omoguci mi da promenim adresu u LK i napokon registrujem auto.:) <_<

Link to comment

Zaustavio me danas pandur kod Ljiga. Ogranicenje 50, ja vozio 80. Kad je cuo da radim u drzavnoj ustanovi koja je pod ingerencijom Ministarstva ekonomije, pitao me da li poznajem nekoga u Koridoru 10. Eksproprisali mu zemlju i planiraju da mu probiju put 20 metara od kuce. Ja kazem da poznajem jednu devojku koja tamo radi (sto je tacno), ali da ona tesko moze tu ista da ucini (sto je jos tacnije). Uglavnom, kao, pokazem interesovanje za njegov problem, koje se sastojalo u strpljivom slusanju tirade sa povremenim recima i znacima odobravanja. Na kraju mi vrati isprave i pozeli srecan put. :lol:

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...