Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Kad su poceli da izdaju nove tablice bila je neka prica da se juri da uz "novi komplet" bude priznato i osiguranje u inostranstvu pa da ne mora da se kupuje zeleni karton. Pre neki dan cujem od nekog lika da to funkcionise pa rekoh da proverim da li ovde ima neko upucen u stanje stvari.

Link to comment
У мом крају се исто запатио један на ЋГ :).Него, сутра ћу бити без струје до ручка, жицари нешто харају по крају, па ћу најзад имати изговор да се одлепим од тастатуре, и свратим да продужим возачку. Истекла је 2006, и хтео сам да је продужим још 2005 (кад сам био овде на летовању), ал' су рекли да не могу да продуже док не истекне, и да за гастосе нема проблема, кад дођу да дођу.Е, сад, мењао се закон, а и ја сам успео да саставим осам месеци по повратку а да ми није на ум пало да продужавам дозволу. Шта ми треба? Пробао сам да изгуглам, ал' сам нашао све неке смуљиверж одговоре, попут овог на КрстарициПошто ја не желим да је 'продужим', него да је баш продужим, не знам да ли ово има везе са мојим случајем <_<. Елем, имам од папира ту стару дозволу, важећу вирџинијску дозволу, и скоро нов стари пасош издат у Вашингтону, мало прешао. Треба слика ил' сликају они?Ако треба да полажем поново, не треба ништа.
Ne treba ti slika jerbo te slikaju panduri, a biće dovoljna i samo stara dozvola sa znakom SFRJ. Ovde se može naći i koliko će te odrati za novu dozvolu.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Zaustavio me danas pandur kod Ljiga. Ogranicenje 50, ja vozio 80. Kad je cuo da radim u drzavnoj ustanovi koja je pod ingerencijom Ministarstva ekonomije, pitao me da li poznajem nekoga u Koridoru 10. Eksproprisali mu zemlju i planiraju da mu probiju put 20 metara od kuce. Ja kazem da poznajem jednu devojku koja tamo radi (sto je tacno), ali da ona tesko moze tu ista da ucini (sto je jos tacnije). Uglavnom, kao, pokazem interesovanje za njegov problem, koje se sastojalo u strpljivom slusanju tirade sa povremenim recima i znacima odobravanja. Na kraju mi vrati isprave i pozeli srecan put. :lol:
Imao sam veoma sličnu situaciju možda deset dana posle tvoje. Centar grada, uleteo u kontrasmer, kad sam to skapirao terao 20 metara trotoarom do prvog skretanja, oni iznikli niotkuda. Nakon što mi je zapretio sličnom kaznom, pandur pita gde radim, i čim je načuo da može da se okoristi naglo je promenio taktiku i izraz lica. Kratak razgovor o ulici koja mu je presekla parcelu. Ja sam se zajebao pa sam mu nepotrebno dao vizitku na kraju. Do viđenja, do viđenja. Nije zvao. Za sada.
Link to comment

juče sam registrovao prikolicu. tehnički pregled + 10 uplatnica + poštarina = 7300. dobio sam tablicu, nalepnicu i potvrdu o saobraćajnoj dozvoli. tehnički pregled je provera broja šasije i "daj migavac, daj poziciono, daj stop". polisa osiguranja je 945 dinara i sada mogu da smandrljam prikolicu niz gepratovu, ona da opali nekoga crnoga džipa a ja da kažem: "izvini, evo ti polisa pa izmiri štetu". ovo sledi svake godine umanjeno za cenu saobraćajne i tablice (do 2018.)

Link to comment
I? kako je proslo?
Ко за личњака - цедуљче са шта треба (нека уплата, није 800 него 1300 динџи, Војводина ваљда, и да се купи и попуни образац), заказало нам за седми април. Нема везе колика је пауза између истицања и обнављања дозволе, што је квалитативни напредак у односу на стари закон. Мене је пајкан зауставио у пролеће '96 јер је сконтао да она ћалетова кршина од четворке не може никако да буде технички исправна (што је и доказао прегуравши ме једном руком метар ипо уз повучену ручну <_<), и онда узео да ми гледа ћаге и... "теби возачка истиче прекосутра... ајд бегај да то продужиш да не полажеш поново".
Link to comment

čekajte, da li ovo što rasejani piše važi i za moju gospođu koja ovde živi, dozvolu je osvojila 1971. i prestala da joj važi 10 godina kasnije? obradovalo bi me jer bih mogao da popijem koju kad sam negde.

Link to comment

Nadam se da se neko samo zafrkava sa nama... Nove dozvole: Vožnja samo SrbijomPlanirano je da nova dozvola postane validna i van naših granica, ali mi ne znamo kada će to biti realizovano - rekli su nam u Auto-moto savezu Srbije. - Dodatni problem je nastao jer na novoj dozvoli nije vidljivo da li vozač ima neke zabrane, pa je zbog toga potrebno da se i u MUP izvadi posebna potvrda.

Link to comment
čekajte, da li ovo što rasejani piše važi i za moju gospođu koja ovde živi, dozvolu je osvojila 1971. i prestala da joj važi 10 godina kasnije? obradovalo bi me jer bih mogao da popijem koju kad sam negde.
Ипак иди питај. Мојој госпоји је дозвола истекла отприлике кад и мени, дакле у време кад је већ важио неки од тих новијих закона. За дозволе истекле пре тога је мислим важило поновно полагање.Пошто логика може и овако и онако, а најчешће је ни нема, онда не знам шта да ти кажем. Ајд прекосутра ако се сетим питаћу, ал' ја сам д'извинеш мало расејан.
Link to comment
Nadam se da se neko samo zafrkava sa nama... Nove dozvole: Vožnja samo SrbijomPlanirano je da nova dozvola postane validna i van naših granica, ali mi ne znamo kada će to biti realizovano - rekli su nam u Auto-moto savezu Srbije. - Dodatni problem je nastao jer na novoj dozvoli nije vidljivo da li vozač ima neke zabrane, pa je zbog toga potrebno da se i u MUP izvadi posebna potvrda.
Dokle?
Link to comment

Nervira me samo što se nerviram zbog idiota... ček' da vidimo šta je do sada bilo, bez krađa/punjenja budžeta:-Sjajna ideja o Š,Ć,Č,Đ,Ž... tablama-Opet tablice, pitanje grba-Na saobraćajnoj nema godine proizvodnje vozila-Na vozačkoj nema uvida o zabranamaPostoji li jedna jedina stvar da mogu završiti bez zajeba?

Link to comment
Postoji li jedna jedina stvar da mogu završiti bez zajeba?
Jok. A ne plaše se ni odgovornosti za zajeb. Koalicioni sporazum. Onomad je ministar energetike (Goran Novaković beše?) podneo ostavku ili je bio smenjen, nebitno, ali je razlog bitan: nije uspeo da smisleno objasni stavku 'angažovana snaga' u računima za struju... Drugo vreme, drugi ljudi...
Link to comment
Nervira me samo što se nerviram zbog idiota... ček' da vidimo šta je do sada bilo, bez krađa/punjenja budžeta:-Sjajna ideja o Š,Ć,Č,Đ,Ž... tablama-Opet tablice, pitanje grba-Na saobraćajnoj nema godine proizvodnje vozila-Na vozačkoj nema uvida o zabranamaPostoji li jedna jedina stvar da mogu završiti bez zajeba?
wtf ?! :blink: da li je moguce ? pa kako ce iko utvrditi koliko je auto star ako ga budes prodavao ili sta god ?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...