Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ja mogu da ti skeniram moj racun - lepo na 2425kg platila sam oko 9000dinaratvoja Astra sigurno nema 2 tone.kazna policiji od 5000 je valjda ista svudaja bih se zalila da sam na tvom mestu.
Idem odma' sutra da proverim. Trazicu da mi pokazu neki dokument ili tako nesto gde lepo pise da je za auto od 1200 ili 1300kg kazna 9000din. Probacu da budem normalan.
Link to comment

Moguće da je skuplje zato što se parkirao na mestu za invalide, kao što je skuplje kad te nose sa zelene površine.@kwarizmiposlednji put kada sam bio kod sudije savetovao mi je da ne tražim suočenje jer će onda umesto 5 morati da me rebne 15 hlijada, a da dobijem na suđenju nema šanse, oni imaju svedoke..

Edited by Hartmann
Link to comment
nije kazna nego 'usluge' slep sluzbe. kazna je 5 soma i to je svuda isto.
Ma na to sam i mislio nego nisam dobro napisao. Kazna policiji je 5 000 i za to sam isao da kukam da mi daju na rate (nezaposlen, keva ima malu platu, imam 12 prstiju na rukama i 8 na nogama, pisha mi k'o smoki, blabla...) pa mi rekli da dodjem 3. decembra. Valjda ce dati na 5 meseci po hiljadu, pederi. Sto se tice parkiranja, i ja nesto kontam da je toliko mnogo jer sam stao na mesto za invalide. Imam i racun, sve kao regularno. Videcemo.
Link to comment

@ Al-KhwarizmiJa uvek zapisem sve to (spavanje i slicno ponasanje "svedoka") u onaj deo gde se mogu navesti primedbe.Poslednji put kad su me zaustavili zbog prekoracenja brzine nisu mi ni pokazali uredjaj nego su mi rekli da je to uradio kolega "tamo dole" u vozilu pa ako hocu da idem da vidim (sto sam ja odbio i trazio da mi pokazu dokaz), trazio uverenje o bazdarenju uredjaja (koje nisu imali) i jos neke stvari. Sve sam to naveo u zapisniku koji sam potpisao. Kao epilog posle dve godine sam dobio resenje o zastarevanju, pri cemu moguce je da je tome doprinelo i to da sam prekrsaj nacinio na teritoriji sasvim druge opstine nekih 50 km od mesta boravista.

Link to comment

Radarski uredjaj moze biti bazdaren a da ipak pokazuje pogresno. Jednostavno, mora da postoji ugao izmedju ose radarskog snopa i ose puta da bi davao mjerenja bez sa minimalnom greskom. Kad je ugao velik, odstupanja mogu biti i do 20 km/h. Koliko se ko pridrzava uputstva o koriscenju...Vecina novijih radara koje ima nasa policija biljezi samo datum i vrijeme mjerenja brzine. Oni bolji sa sve slikom su za odlikase.

Edited by beeva
Link to comment

Bio sam danas u upravi Parking servisa i trazio da mi pokazu crno na belo koje su cene tih usluga ili cega vec. Sve je regularno, ovde je drugacije nego u Beogradu i nije bilo nikakvih snizenja cena od 50%, kao na onom linku sto je milosh76 postavio na prosloj strani (rece mi covek da to vazi samo u Beogradu valjda). Primera radi, modesti bi za taj kamion (tj. za sve preko 1900kg) platila 20 250, ako sam dobro video.Razlog vise da mrzim Beogradjane

Link to comment

Gde da nadjem veci izbor profila lanaca? Ima po ovim hipermarketima, ali ne mogu da ulovim 205/50/17 a ma bas nigde. A ako uzmem nesto slicno (najblize nasao 215/50/17) bojim se da me ne jebu panduri...u principu verovatno ih necu u zivotu izvaditi iz kutije s obzirom da necu dalje od grada tokom zime, ali nisam bas ni lud za kaznom...

Link to comment
Gde da nadjem veci izbor profila lanaca? Ima po ovim hipermarketima, ali ne mogu da ulovim 205/50/17 a ma bas nigde. A ako uzmem nesto slicno (najblize nasao 215/50/17) bojim se da me ne jebu panduri...u principu verovatno ih necu u zivotu izvaditi iz kutije s obzirom da necu dalje od grada tokom zime, ali nisam bas ni lud za kaznom...
Moje gume su 195/65/R15, a u gepeku vozim koferce sa lancima koji su za vecinu profila R13, za neke R14 i ni za jedan R15, zatekli su se nekim slucajem u garazi, ne secam se vise otkud mi... Enivej, samo sam sa plasticnog koferceta odlepio nalepnicu sa oznakama profila za koje lanci odgovaraju, ako hoce da proveravaju neka ih sami montiraju, ja ih necu montirati nikad iz istih razloga kao i ti...Edit: cini mi se da su rekli da je prisustvo lanaca u gepeku obavezno van grada, u gradu valjda ne moraju da se voze u gepeku, mada im ja ne bih verovao, i ne bi me iznenadilo da ih npr. vidim negde izmedju pumpe Zmaj i aerodroma kako proveravaju da li imamo lance u gepeku, jer je cini mi se tabla koja oznacava pocetak/kraj Beograda tu negde kod Zmaja... Edited by fanjo
Link to comment

Inace, ne znam da li danas neki budza dolazi u BGD, ali saobracajaca ima mnogo vise nego inace, na svakom cosku. I koliko sam video zaustavljaju nasumicno i kapiram zezaju ljude za sitnice. S obzirom da su im najavili toliko dugo ocekivani sneg (tj neku susnezicu) za danas, ne bi me iznenadilo da su u stvari pojurili po harac na prepad...

Link to comment
sta ce vam lanci ako imate zimske gume?
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=55869Prema novom pravilniku, od sledeće nedelje za vozače su obavezni set sijalica i uže za vuču, a od 1. novembra sve četiri zimske gume i lanci, bez obzira gde vozite automobil, kaže za Studio B predsednik komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović. Okanović objašnjava da će zimske gume morati da se koriste čak i ako je napolju 30 stepeni, a što se tiče lanaca, oni će morati da se koriste na putevima gde je to propisano saobraćajnim znakom, ali će vozači morati da ih imaju u kolima, čak i kada se voze po Beogradu.Kada su u pitanju kazne, za neposedovanje bilo kojeg dela opreme vozači će morati da izdvoje po 5000 dinara. Edited by fanjo
Link to comment
1.novembra 2011.
Od tog dana ce biti apsolutna obaveza da se imaju sve cetiri zimske gume, i to je odlozeno zbog ekonomske situacije, Mrka insistirao. Novi komplet prve pomoci ne mora odmah da se kupuje, i to su prolongirali do jeseni sledece godine (cini mi se do septembra). Sve ostalo, ukljucujuci i lance, vazi od ove godine. Znaci ove zime mozes da teras i sve cetiri letnje gume ali sa lancima u gepeku, a od sledece sezone u periodu izmedju 1.11. i 1.4. iskljucivo zimske gume i obavezno lanci u gepeku, bez obzira na zimske gume.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...