Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

I meni danas digli Astru. Zurio sam u opstinu i parkirao direkt na mesto za invalide (ima cak i tabla 20cm od mesta gde sam stao), jednostavno nisam gledao... i ode na depo. Keva skupila nekako 9 000 da mozemo da uzmemo auto a ostalih 5 000 cu valjda dobiti da platim opet na rate, kao i sa onom drugom kaznom za alkoholisanje. Zanima me jel se za ovo pisu neki bodovi?Inace, trcao sam kao sivonja, svadjao se sa pandurima i onima iz parking servisa, posle krenuo ka upravi parking servisa sa namerom da isprovociram onog mog eks prijatelja bildera crnca sto mi je pretio zbog jedne zenske (radi tamo vec neko vreme) pa da ga iznabadam najstrasnije. Bio sam totalno prso. Posle sam se smirio skroz ali svaka cast svima koji mogu to ladno da iskuliraju cak i kad su krivi. Ja ne bi' mogao pa sve i da imam para.

Link to comment

E jebi ga, kad naiđem na pun parking i 1 prazno mesto ne pomislim kako imam sreće, neće to na mene, nego otvorim 4 oči jer u tom grmu sigurno leži neki zec. Slično je u garaži novosadskog Merkatora, kad vidiš prazno mesto znaš da je za invalide..kako i neće biti puno kad se ujutro stvori kolona ljudi koji čekaju da se džabe parkiraju.Inače imate cene parkiranja ko da ste prestonica Srema...35 din sat vremena ispred hotela Sirmijum, nije loše.

Link to comment
I meni danas digli Astru. Zurio sam u opstinu i parkirao direkt na mesto za invalide (ima cak i tabla 20cm od mesta gde sam stao), jednostavno nisam gledao... i ode na depo. Keva skupila nekako 9 000 da mozemo da uzmemo auto a ostalih 5 000 cu valjda dobiti da platim opet na rate, kao i sa onom drugom kaznom za alkoholisanje. Zanima me jel se za ovo pisu neki bodovi?
1 bod: nekorišćenje migavca, nepropisno parkiranje, nepoštovanje prvenstva prolaza, nevezivanje pojasa.izgleda da se pisu :( prekrsaji i kazneni bodovi

1 bod: nekorišćenje migavca, nepropisno parkiranje, nepoštovanje prvenstva prolaza, nevezivanje pojasa.2 boda: nepropuštanje pešaka na pešačkom prelazu, kretanje u nedozvoljenom smeru u jednosmernoj ulici, vožnja sa probnim dozvolama između 23 i pet časova, vožnja pijane ili drogirane osobe na biciklu i motoru.3 boda: nezaustavljanje pored vozila za prevoz dece kada ona ulaze ili izlaze iz vozila, posedovanje i korišćenje antiradar uređaja, nepropuštanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja, vožnja u stanju umerene alkoholisanosti.4 boda: neprilagođena brzina, nebezbedno preticanje, vožnja u naselju brzinom koja je od 21 do 50 kilometara na sat veća od dozvoljene, nepropuštanje dece, slepih, invalida i osoba sa štakama na pešačkom prelazu.5 bodova: upotreba mobilnog telefona tokom vožnje, neispravni pneumatici i uređaji za upravljanje, vožnja sa pšrobnom dozvolom bez prisustva iskusnijeg vozača koji bar pet godina ima vozačku dozvolu za tu kategoriju vozila.6 bodova: preticanje i obilaženje s desne strane, vožnja deteta mlađeg od 12 godina i pijane ili drogirane osobe na prednjem sedištu, vožnja pod dejstvom alkohola za srednju alkoholisanost, prolazak kroz crveno i žuto svetlo.7 bodova: vožnja brzinom koja je od 51 do 70 kilometara na sat veća od dozvoljene, vožnja trakom u kojoj je svetlosnim znakom zabranjeno kretanje.8 bodova: vožnja pod dejstvom narkotika, nepoštovanje znakova policijskog vozila koje se kreće ispred, nezaustavljanje ako se vozilo kreće ispred policijskog vozila koje daje znake upozorenja.10 bodova: vožnja u stanju teške alkoholisanosti, konzumiranje alkohola ili narkotika za vreme uviđaja.12 bodova: vožnja u stanju veoma teške alkoholisanosti.14 bodova: vožnja bez dozvole, osim ako je dozvoli istekao rok važenja, vožnja sa više od dva promila alkohola, odbijanje alko-testa i testa na droge, vožnja noću bez svetala, vožnja za vreme isključenja iz saobraćaja zbog alkohola i droge.15 bodova: nasilnička vožnja, vožnja u stanju potpune alkoholisanosti i opijenosti drogom.16 bodova: prekršaji za koje se inače dobija 14 kaznenih poena ako je izazvana saobraćajna nesreća.17 bodova: saobraćajna nesreća prilikom nasilničke vožnje.Novčane kazneNovčane kazne se više neće naplaćivati na licu mesta. Zakonom je predviđeno da policajac prekršiocu daje nalog koji mora da se plati u roku od osam dana, u suprotnom vozač dobija poziv od sudije.Na taj način će se plaćati kazne od 3.000 do 5.000 dinara, kojih ima najviše: teklefoniranje tokom vožnje, neomogućavanje autobusu ili tramvaju koji kreće sa stajališta da se uključi u saobraćaj, nevezivanje pojasa, naglo naglo usporavanje...Ostale novčane kazne, od 15.000 do 30.000 dinara, određivaće sudija za prekršaje. Prvo će policija, kao i dosada, napraviti zapisnik sa konstatovanim činjenicama o prekršaju sa zahtevom za prekršajni postupak koji ćebiti proslešne sudiji za prekršaje.

Edited by Milosh76
Link to comment
I meni danas digli Astru. Zurio sam u opstinu i parkirao direkt na mesto za invalide (ima cak i tabla 20cm od mesta gde sam stao), jednostavno nisam gledao... i ode na depo. Keva skupila nekako 9 000 da mozemo da uzmemo auto a ostalih 5 000 cu valjda dobiti da platim opet na rate, kao i sa onom drugom kaznom za alkoholisanje. Zanima me jel se za ovo pisu neki bodovi?Inace, trcao sam kao sivonja, svadjao se sa pandurima i onima iz parking servisa, posle krenuo ka upravi parking servisa sa namerom da isprovociram onog mog eks prijatelja bildera crnca sto mi je pretio zbog jedne zenske (radi tamo vec neko vreme) pa da ga iznabadam najstrasnije. Bio sam totalno prso. Posle sam se smirio skroz ali svaka cast svima koji mogu to ladno da iskuliraju cak i kad su krivi. Ja ne bi' mogao pa sve i da imam para.
brate, 14.000 din ? jesi bas siguran ? kako mogu da ti naplate 9.000 odnosenje ?!
Link to comment

Naplacuje se po kilazi, zato je cena iz dva dela. Jedno je za nepropisno parkiranj, 5000 dinara, a drugo je za odnosenje vozila i taj deo se odredjuje prema kilazi.link

Edited by Milosh76
Link to comment
Naplacuje se po kilazi, zato je cena iz dva dela. Jedno je za nepropisno parkiranj, 5000 dinara, a drugo je za odnosenje vozila i taj deo se odredjuje prema kilazi.link
upravo to i kazem, 5 soma mu je mandatna za prekrsaj, a pauk bi trebalo da je 4150, a ne 9 soma.
Link to comment
upravo to i kazem, 5 soma mu je mandatna za prekrsaj, a pauk bi trebalo da je 4150, a ne 9 soma.
ili je kilogram skuplji u s.mitrovici nego u bgd ili sam ja dobro prosla ili je zligli prevaren ili je astra teska kao moj kamion....ili je u kukuruzu...
Link to comment
Radnja se odvija u H. Mitrovici, ne u Beogradu.
Šta ti je nostalgija - vratili već Srem Hrvatskoj, pa Sremsku Mitrovicu već obeležavaju kao Hrvatska Mitrovica (skraćeno H. Mitrovica).
Link to comment
Nisam bio na forumu nedelju dana i citam sad ovo... jel me jebete ili je stvarno svuda jeftinije? Ne treba mi mnogo pa da odem tamo da iznabadam nekoga, ozbiljno.
ja mogu da ti skeniram moj racun - lepo na 2425kg platila sam oko 9000dinaratvoja Astra sigurno nema 2 tone.kazna policiji od 5000 je valjda ista svudaja bih se zalila da sam na tvom mestu.
Link to comment

Jel se neko družio u skorije vreme (čitaj: nakon stupanja novog Z. na snagu) sa sudijom za prekršaje? U roku od 3 meseca sam uspeo da fasujem dve prijave, obe za prekoračenje brzine u naseljenom mestu. To bi trebalo da znači ukupno 8 bodova i pojma nemam koliko novca izbijeno iz džepa. Obe prijave sam zaradio na Novom Beogradu u gluvo doba noći. Jesam vozio brže od 50 km/h, i nije da sam pogledao na brzinomer kad su me zaustavljali, ali mi se u oba slučaja učinilo da brzina koju su mi pokazali na radaru prilično veća od onoga što sam očekivao. Tražio sam da mi pokažu neki dokaz da su baš mene usnimili, npr. fotografiju ili video snimak - nisu imali, pošto su u oba slučaja koristili običan ručni laserski radar bez kamere. Stoga nisam pristao da potpišem zapisnike. Policajci su na zapisnicima kao svedoke naveli svoje kolege koji su kuntali za volanom i nisu bili ni blizu njih u trenutku merenja brzine.Pojma nemam može li mi to ikako koristiti kod sudije i mogu li tražiti suočenje sa policajcima. Zna li neko kako sad stoje stvari, da li se i dalje ne pojavljuju na suđenjima, ili su postali ažurniji po tom pitanju?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...