Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

U Štrosmajerovoj u Zemunu preko puta franjevačkog samostana Svetog Ivana Krstitelja i Antuna ima pekara Kesten. Hleb koji preporučujem onima koji vole hlebove sa zrnevljem se zove "Naš hleb". 100 dinara jedno, tako, 600g. Što se mene tiče, nikakav bolji od toga mi u životu ne treba.

Link to comment

stvar je u principu, nije meni žao da prsnem pare za delikates, poslasticu ili neko jebačko jelo, ali mi ide na kurac kolateralno oštećenje pri dranju novokomponovanih japija. hleb je bazična namirnica za podmetnuti uz nešto, od jeftinih i dostupnih sastojaka, a ovde čak nije u pitanju ni neka hiljadugodišnja vintidž varijanta u porodičnoj peći, sa kolena na koleno.

Link to comment

stvar je u principu, nije meni žao da prsnem pare za delikates, poslasticu ili neko jebačko jelo, ali mi ide na kurac kolateralno oštećenje pri dranju novokomponovanih japija. hleb je bazična namirnica za podmetnuti uz nešto, od jeftinih i dostupnih sastojaka, a ovde čak nije u pitanju ni neka hiljadugodišnja vintidž varijanta u porodičnoj peći, sa kolena na koleno.

 

sve se razumemo, samo hocu da kazem da ja radije ponekad ostavim pare u regenartu nego u hik.

Link to comment

Dobar je leba. Moš samo puter mazati i jogurt piti. Samodovoljan je. Kao kolač. Skupo. Kod mene u komšiluku baš loš izbor. Ima u univeru jedino neki muffin oblik, crni. Jeftin, jedno 120. :-D. Il da pazarim pekaricu i da poželim dobrodošlicu kilogramima.

Link to comment

rogenart lebac tri dana moze da stoji, bez pretvaranja u ciglu.

 

to isto važi i za ovo što sam ja "reklamirao". i može mnogo tanko da se seče i da opet zasiti. Jbg, ja ionako imam problem što ne volim hleb, a još ako je loš onda mi dođe samo da ga bacim. Ali 300 dinara za hleb...ok, sad ga možda i kupim jednom da vidim kakvo je to čudo, ali je što je mnogo dosta je.

Link to comment

То је само Један могао...

 

"Podignuvši Isus oči, i vidjevši da mnoštvo naroda dolazi k Njemu, reče Filipu: Odakle da kupimo hleba da ovi jedu? A ovo govoraše kušajući ga, jer sam znađaše šta će činiti. Odgovori Mu Filip: Ni za dvjesta dinara hljeba nije im dosta, da svako do njih samo malo dobije. Reče Mu jedan od učenika Njegovih, Andrej, brat Simona Petra. Ovdje ima jedno momče koje ima pet hljebova ječmenih i dvije ribe. Ali šta je to na toliko mnoštvo?"

 

"A Isus reče: Recite ljudima da posjedaju. A bješe trave mnogo na onome mjestu. Posjedaše, dakle, ljudi na broj oko pet hiljada. A Isus uze hljebove i zablagodarivši, razdade učenicima, a učenici onima koji bijahu posjedali; tako i od riba koliko htjedoše. A kada se nasitiše reče učenicima Svojim: skupite preostale komade, da ništa ne propadne. I sakupiše, i napuniše dvanaest kotarica komada od pet hljebova ječmenih što preostade iza onih koji su jeli."

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...