Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

koja to pekara? trpko u m.gorkog?

 

moram reci da je potkovica s mesom kod carlija vrlo grozna, prejaka i bezveze. neuspesan eksperiment, vracam se na zelje...

ako pitas za male stvari, ta pekara je u nevesinjskoj, blizu mekenzijeve.

Link to comment

koja to pekara? trpko u m.gorkog?

 

moram reci da je potkovica s mesom kod carlija vrlo grozna, prejaka i bezveze. neuspesan eksperiment, vracam se na zelje...

Edit...dupli

Edited by nenad
Link to comment

pisao sam ja o malim stvarima kad su otvorili, pre par godina.

nisam bio odavno, tako da ne znam da li su nesto sirili ponudu, ranije su bile samo te kiflice i neke (valjda) slatke pite.

pite ne znam kakve su, niti da li ih i dalje nabavljaju (posto te pite nisu sami pravili), ali kiflice su nenormalno dobre.

Link to comment

Ne znam za te na Vračaru (nisam još probao) ali znam za Domaće kiflice u D. Tucovića tačno preko puta Trpka, ki da ju.. Imaju u nekoliko lokala u Pančevu, odatle je krenuo posao..

Edited by zoki
Link to comment

pisao sam ja o malim stvarima kad su otvorili, pre par godina.

nisam bio odavno, tako da ne znam da li su nesto sirili ponudu, ranije su bile samo te kiflice i neke (valjda) slatke pite.

pite ne znam kakve su, niti da li ih i dalje nabavljaju (posto te pite nisu sami pravili), ali kiflice su nenormalno dobre.

 

Mala i nenametljiva pekara koja bi kvalitetom kiflica lako mogla da se otme kontroli i privuče široke narodne mase što bi, po starom srpskom običaju, srozalo kvalitet. Sva sreća pa su i dalje poprilično nepoznati van užeg Vračara. Odlična im je i pita sa mesom. 

Link to comment
  • 2 months later...

pa covece, na bajsu si, koliko sam razumela u komsiluku su ti, skoci na bajs ujutru na vruce kroasane, donesi sam :)

Sto je najgore prakticno svaki dan prozujim otprilike tu na putu do reke.

 

edit: lazem, ipak su u gornjem delu

 

Svrnucu jedan dan al ako krenem tamo treba odoleti malom dukatu  :cry:

Edited by katamaran
Link to comment

Jednom sam svratio na brzinu uzeo kroasane, bili baš dobri...

Nikako da me put nanese da probam nešto još...

Mada vidim da je na FB krenulo "tovarenje" ...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

i dalje isto. obozavam   :piggy:

 

to su one 2 zegzi raspad francuskinje? apsolutno nemam ideju kako uopste uspevaju da nesto naprave kada uvek kada sam usao tamo izgledale su kao da su pre sat vremena stigle se zurke na kojoj su se prekinule od svega i probudile u nepoznatom krevetu u tudjoj gajbi...

 

baget - samo sam jednom kupio 2 razlicita u polovina varijanti, bili su topli i super hrskavi znaci odlicni, sad ne znam nista vise od toga.

Edited by yolo
Link to comment

da, takve su, i nezainteresovane i mrzovoljne, puse, jedva progovaraju, ali kroasani su im fenomenalni. baget nisam probala, jer kad se najedem kroasana, dosta mi je testa za taj dan. jedva cekam da mi se smuce kroasani, pa da mogu da jedem nesto drugo :) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...