Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Da ponovim pitanje od pre ne znam ni ja koliko: treba mi preporuka za dobre krofne u gradu. Takođe, ako bih poželeo palačinke i/ili waffle, koja mesta da obidjem? Kad smo već na tom terenu, zna li neko šta se desilo sa objektom "Tortilja i Waffle Land" iz 29. novembra i "Alabamom" iz Palmotićeve?

Link to comment

Pojma nisam imao da ova dva mesta vise ne rade. Alabamu planiram vec sto godina i na kraju ne docekah da probam  :cry: Jel Alabama prvo bila u Svetogorskoj?

 

Kad vec pominjes taj kraj vidi ovde za krofne

 

https://www.google.com/maps/@44.812301,20.470862,3a,49.9y,38.94h,74.22t/data=!3m4!1e1!3m2!1sQmQrjZbmZKJAWlBbN_VlXQ!2e0

 

Ne znam da li valjaju nesto al valjda vredi probati.

Edited by katamaran
Link to comment

ne znam da li sam vec rekao, ali u bolje snabdevenijim maksijima™ ima one rupa-u-sredini krofana. sa secerom su mi bas dobre, a nisu lose i sa roze i belim prelivom. sa cokoladom su mi bulja, jednom probao i vise ne

Link to comment

Da ponovim pitanje od pre ne znam ni ja koliko: treba mi preporuka za dobre krofne u gradu. Takođe, ako bih poželeo palačinke i/ili waffle, koja mesta da obidjem? Kad smo već na tom terenu, zna li neko šta se desilo sa objektom "Tortilja i Waffle Land" iz 29. novembra i "Alabamom" iz Palmotićeve?

 

Dobre krofne ima pekara Filipović kod Đerma (poznata po kuvanim đevrecima, imaju jedan veliki postavljen kao beleg iznad radnje) i, ako još uvek radi, mala pekara u  Cara Dušana kod Bajlonijeve pijace, na delu između Skadarske i Francuske - naravno, ne mislim na pekaru Hleb i kifle, nego lokal malo bliži Francuskoj. Kod Filipovića po želji uštrcnu i fil od pekmeza.  

Link to comment
  • 5 weeks later...

Retko idem na Kalenić nedeljom, pa tek danas uočih novitet: Šarlo sada (to jest od pre dvadesetak dana) ima fokače i nedeljom, prodavačica reče da su uslišili želje kupaca. 

Link to comment

a ta fokaca sada ima i mnogo bolje masline nego pre, posto je neki uvoznik uslisio njihovu zelju i dovukao odkoscenu iseckanu nepasterizovanu kalamatu. ubivstvo kako je dobro.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ovisnici o oldschool kuvanom đevreku iz pekare "Filipović" na Đermu mogu da odahnu, gazda Dragiša je najzad uveo i rad nedeljom, valjda prvi put od otvaranja radnje s kraja pedesetih.

Link to comment
  • 1 month later...

cisto kao upozorenje

 

 

 

"nikada ne jesti u pekari Kraljica i u Vojvode Stepe. i u retkim situacijama kada imaju nesto sveze, odvratno je. nisam mogao da izvalim sta je najmanje staro, i na kraju uzeo 300 mica necega sto nikad ne jedem, lisnato neko sa sirom i zeljem. uzasan bljutav sir. covek pored mene pita ima li pogacica (ja video dve drevne u izlogu pa preskocio) i kaze druga kasirka "ima, ima izasle sada vruce!" i on uzme sest. kada sam cuo vruce, rekoh dajte i meni jednu pogacicu. "nema vise, uzeo sve gospodin!" e pa jebem vam lepo mater."

Link to comment

Lenj sam da citam celu temu, treba mi pekara u okolini Bajlonijeve pijace, Gundulicev venac, da radi nedeljom. Dolazim na svadbu pa ujutro da dodjem sebi bez puno setnje.

 

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...