Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

malo patim za vremenima kad je pekar aca imao pekaru u mom kraju, te ovim putem apelujem da se vrati i otvori novu staru pekaru.

 

sutra idem do grada pa cu usput svratiti u svetogorsku da se ozdrokam!

Link to comment

joj meni su u aci oci velike ko bilijarske kugle, sve bih. 

uvek zahvalim sudbini sto zivim daleko. 

 

@ katamaran  probaj, na primer, kiflu sa heljdom i suvim sljivama. 

Link to comment

kroasan sa sunkom i kackavaljem, faljen isus sto mi ne da da to jedem inace....

 

tamo kolaci sabijaju poslednjih godina, i to ne oni standardni u levoj vitrini nego ono sto izlazu desno kao dnevnu ponudu, medju slanim - jevrejska pita, prekomurska gibanica, strudla od maka....

Link to comment

u hlebu i kiflama nema vise pite s kiselim kupusom. tuzno. 

 

Proš'o post.

 

Ima još nekoliko pekara koje prave, recimo, spektakularne pite sa krompirom ali isključivo u vreme posta, pre i posle toga ih jednostavno ne drže. Zašto misle da rol viršle zaslužuju da budu tokom cele godine a krompiruša jok, da me ubiješ ne znam.

Link to comment

Proš'o post.

 

Ima još nekoliko pekara koje prave, recimo, spektakularne pite sa krompirom ali isključivo u vreme posta, pre i posle toga ih jednostavno ne drže. Zašto misle da rol viršle zaslužuju da budu tokom cele godine a krompiruša jok, da me ubiješ ne znam.

Gde ima dobra krompirusa.

Link to comment

jevrejska pita, prekomurska gibanica,

 

slazem se, odlicni kolaci. preodlicni, sto bi neki rekli. :D

 

jevrejska nema sira, ima maline, neke nats, i sipkavo testo, kao veoma ukusna cupava nata, al sa malinama. 

 

@ clandestino  kako sam glupa, nisam pitu s kupusom vezala za post, nego za sezonu. i jos razmisljam da sto nisu ukiselili vise kupusa :D

Edited by darling
Link to comment

Gde ima dobra krompirusa.

Za mene je #1 bila pekara Kuki na Bulevaru preko puta ETF-a, čujem da se preselila u 29 novembra, tamo nisam bio. Obožavao sam njihovu krompirušu zbog toga što joj je kora hrskava a ne mrvi se i što je zabibere po mom ukusu (andele andele arriba). Kuki spada u pomenute pekare koji je nude preko celog dana kada traje post, a pre i posle toga može biti al ne mora da znači.

 

Sada kad mi dođe želja barem mesečno jedared odem u Kumanovsku preko puta mts-a, odlično je začinjena i dobre su kore al bi mogli da ture manje krompira, previše se razlije kada zagrizeš, ako me razumeš.

 

Mislim da svaki priznati burek-macher poput Petrovića, Anđelka ili Trpkovića može da napravi krompirušu prste da poližeš, ali ne znam da li je imaju u ponudi.

 

EDIT: E da i mini krompiruše kod Tome - odlične.

Edited by clandestino
Link to comment

spiking of pita, jel neko posetio onaj neobicni objekat na vrhu beogadske preko puta bucka odnosno humus marketa ili bara ili sta je vec, prodaju gibanicu! pise the original serbian swing pie. malo je ukopano, 2-3 stepenika ispod nivoa trotoara ali se vidi. ja to ne smem da jedem pa ne silazim da ne pokleknem a bas bi bila fora da neko pravi dojajnu gibu da se covek ne cima da pravi na gajbi...

Link to comment

oftopik, ali da odgovorim:

 

neskormno, ali, nekako, pravim toliko dobru, a toliko jednostavnu gibu, da mi je uvek žao kad je probam na drugom mestu. žao mi mene što se trujem zabadava, a žao mi i gibe i uludo ulupanog materijala.

 

a još kad se sa zadovoljstvom setim činjenice da je ženac savladala tajnu veštinu razvlačenja kora i ušla u red posvećenika najvišeg nivoa, a da ja ubijam nadeve: od krompira, preko srbijanskog sira i zelja, do mesa...

 

ne treba mi giba iz pekare.

 

burek da, ali boli me paja uglavnom da čekićam kod Trpka, a u Novi Sad i Skoplje retko idem rano na sabajle...

Edited by banatjanin
Link to comment

sve si u pravu, no meni zao kada vidim da neko otvori objekat koji se zove "gibanice kod dve sestre", da sam bogat covek slao bi svako jutro sofera da kupi 2-3 tepsije i razdeli onima kojima treba, samo da im taj biznis krene, jer se bojim da nece da krene a bilo bi super da hoce. i voleo bih da smem da jedem to na dnevnoj bazi, ovako ce da se svede na to da probam i izvestim ovde i to je sve.

 

apropo kora, razvlacenja i svega slicno, imam maksimalan moguci rispekt za one koji to rade na gajbi, kao sto je rene ili banatjanin tj njegova hanuma. nije da izgleda kao nesto sto se ne bi moglo navezbati, nego zato sto je to ozbiljan trud u ovo usrano vreme svega instantnog. ali sa druge strane moram da pomenem ovde svoje poslednje otkrice u sandzackoj prodavnici a to su jufkice. ljudi, oni prodaju rucno razvucene jufkice za pitu (da ne kazem burek), znaci svako od nas je korak blize savrsenoj pituljici kod kuce. sinoc sam to video prvi put, moguce da imaju duze ali ja kad udjem tamo ne znam sta pre da gledam, meso ili ostalo, pa mi je mozda promaklo.

 

na istom mestu ima sitniji sjenicki sir, fenomenalno kiselo mleko 3.2% i jaja sa 1000m+ nadmorske visine. znaci ima sve. ol inkluziv kakav vise nema u grckoj...

 

veliki su carevi ti pazarci sto su to otvorili ovde.

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...