Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Imaju Hleb i kifle neke kvalitetnije proizvode, tipa sendviči u kulturnom seljačkom bagetu i sa pristojnom količinom filinga, kao i dobro isfolirane mini kroasane sa nekom aromom putera jebemliga šta je, ukusno je. Ali u suštini, razlog uspeha je ovo što Vasa kaže, užasne prehrambene navike jer je ljudima svejedno, pekara je norma, a kad je pekara norma, onda brate daj neku pekaru koja drži normu, kakvu-takvu.

 

A za Roggenart mi je stvarno problem, meni su svi drugi hlebovi što mogu da ih kupim bilo gde u gradu kurac živi. Mislim, ima lepih belih kifli tamo kod skvera i finih beskvasnih lepinja po zlatiborcima kojekakvim, ali pravi crni hleb na nivou Roggenartovih ne znam gde još ima...?

Link to comment

A kakvi su sa te kvalitetne strane oni u Maksiju u belom pakovanju, Hajducki, Meksicki, Mediteranski, Ruski...nesto ih ne vidjam u poslednje vreme ovde kod mene, a bili su mi ukusniji nego ostali, pogotovo taj Hajducki.

Link to comment

sarlo ima odlican hleb, rustik je mesavina razanog, polubelog i belog. sarlov hleb se prodaje u aromi. 

 

enerdzi musli bar iz hleba i kifala je do jaja. 

Link to comment

oni su jako privlačni za lower middle class snobove koji se lože na "venge" boju, stalnost ponude i lažno-starinski imidž i u suštini im je svejedno šta stavljaju u usta.

kombinacija najrazličitijih faktora je dovela do toga da mi imamo užasne prehrambene navike. ovo važi i za siromahe i za bogatune.

lower middle class? mislim da si suzio ciljnu grupu Hleba i kifala. Naravno, slažem se sa opisom kvaliteta njihovih proizvoda. 

 

Dodaću da žene iz moje kancelarije vole da pojedu njihove salate. Zapravo, kad god prođem pored njihove radnje, imam utisak da su im žene glavna klijentela. Muškarci se tove u regularnim pekarama, valjda im je manje bitno kako proizvod izgleda. Valja, sve dok mast najgoreg kvaliteta curi niz bradu. 

Link to comment

A kakvi su sa te kvalitetne strane oni u Maksiju u belom pakovanju, Hajducki, Meksicki, Mediteranski, Ruski...nesto ih ne vidjam u poslednje vreme ovde kod mene, a bili su mi ukusniji nego ostali, pogotovo taj Hajducki.

Od tih nabrojanih sam probala ruski i čini mi se da ima dodatog šećera i to mi smeta.

 

Pored toga, sviđao mi se hleb sa koprivom nezavisno od činjenice da ima neke oznake zdrava hrana, trt- mrt. Jednom prilikom je počeo da buđa 1 dan nakon kupovine i to dve vekne, iako nije protekao rok upotrebe i čuvan je u propisanim uslovima. Od svih supermarketskih hlebova, najviše volim crni ljubljanski hleb iz Merkatora/ Rode, mada se i on na kraju ubuđa pre nego što stignem da ga pojedem.

Edited by halloween
Link to comment

I taj Roggenart je sranje, u Beogradu više ne postoji dobar hleb.

 

Inače mi je ortak iz Beča rekao da je to joint venture našeg i austrijskog krimosa, ta firma u Austriji izgleda ne postoji.

Link to comment

A vredela je 200, realno.

 

ništa, Vračarci mogu sad da kupuju "Sava" hleb ili ono đubre u "Hlebu i kiflama", a ostaće im neka parica za tiket, za to mora da ima, ali za dobru hranu - ne.

Vracarci znaju da ima hleb i kod Sarla a kome je skupo ima i solidan hleb na drva kod kalenica.

Link to comment

Od tih nabrojanih sam probala ruski i čini mi se da ima dodatog šećera i to mi smeta.

 

Od pakovanih sečenih by Tvojih 5 minuta dopao mi se samo tzv. zlatni, mešano kukuruzni. Od ostalih supermarket hlebova, dalmatinski by Alimpije (isto pakovan i isečen) mi bude lepši od beogradskog vulgaris, ali nemam sad u kujni da pogledam deklaraciju.

Link to comment

mislim da je okej da svako jede sta oce. 

 

neko je, kad su tek otvoreni h&km neko je ovde obesio jpg natpisa iznad njihovog somuna: otentik nesto somun cirilicom, bilo smesno... ali nista oni nisu izmislil, evo odakle je to:  puratos  i kad prodjes kroz sajt, vidis da su proizvodi hleba i kifala manekeni puratosa: sve je iz vrecice i tetrapaka.

 

Edited by darling
Link to comment

to je gazzimir proglasio "roggenart" za bog zna zašta...

 

generalno su bili na nivou h&k, dakle, industrija 

 

(ćune se svađam, moje mišljenje)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...