Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Ali zar ne vidis i da se poslasticarnice svuda zatvaraju? :happy:

 

ali zato niču 24h djelaterije...vrhunski kvalitet, naravno

 

Meni onaj carski, kukuruzni, moravski po maksijima onako, nije loš. Probao neku jeftinu varijantu istih/sličnih imena, u idei, mislim da je AS nešto pekara, ali to je prilično loše, da ne pričam što tu sve boje melasom da bi postigli efekat. Na kraju sam prešao u lokalni mali pekarski lanac "mala pekara", njihovi hlebovi su po sličnom principu ali barem sveži i puni zrnevlja, ima neki sa puno suncokreta, koji je opak, a imaju i odlične lebčiće sa maslinama, šupljikave i kiselkaste, idealne za umakati u maslinovo ulje i uživati, šta drugo da se radi.

Edited by Vapad
Link to comment

generalno lupas, onakve kisele crne lebove ko iz rogenarta niko ne pravi, h&k nema nista slicno, i nije bilo skupo.

 

Čovek je lepo napisao da je to njegovo mišljenje, meni su takođe svi ti hlebovi lažne austrijiske firme bili precenjeno smeće, tebi su super, o ukusima ne vredi raspravljati, ne vidim čemu 'generalno lupaš'.

Edited by Anonymous
Link to comment

Zato što mu se mišljenje ne može uvažiti, jer  bilo ko ko kaže da su hlebovi iz roggenarta i hlebovi iz hanter&killer isti nivo - ili ih nije probao ili nema pojma o hlebu. Prosto, očigledno (ustaukusno?) je da su ovi iz roggena zaista kiseli, pravi crni hlebovi, koji imaju ukus crnog hleba, konzistentnost unutrašnjosti, debljinu kore i što je najbitnije, u papirnoj kesi mogu da traju četiri-pet dana i da se jedu. Hanter i kiler nemaju ništa slično.

 

E sad, ako pričamo o ostalim pecivima, tu bi već moglo biti neke istine, jer ja skoro ništa da valja nisam probao u Roggenartu osim neke pite s mesom i kolača sa šljivama koji je razdevičavao koliko je bio dobar. A u ha und ka otprilike isto tako, svega tri-četiri stvari. S treće strane, ima pristojnih sendviča (kada se uzme u obzir kvalitet ostatka bg sendvič ponude - dakle, graded on a curve) u oba.

Edited by Ariel
Link to comment

Pa i onaj purpurni hleb iz maksija je trajao 5 dana u kesi, a hleb kod Turčina u Beču traje svega jedan, a 10 puta je meni bolji.

 

Mislim da pričamo o Ankeru pa 'ajde, sad pričamo o austrijskoj firmi za peciva za koju niko u Austriji nije čuo.

Edited by Anonymous
Link to comment

Maćori, nije ovde priča da li je tebi bolji ili ukusniji neki hleb, nego koji hleb je objektivno crni hleb a ne prevara od kakaoa i guana umešanog u klasično belo brašno.

Link to comment

E sad, ako pričamo o ostalim pecivima, tu bi već moglo biti neke istine, jer ja skoro ništa da valja nisam probao u Roggenartu osim neke pite s mesom i kolača sa šljivama koji je razdevičavao koliko je bio dobar.

 

da, da, to ej bas zanimljivo kako su sa tako kvalitetnim hlebovima imali tako sranje slanu liniju peciva. nista nije valjalo. (ogradjujem se da nisam jela nista s mesom) slatko, vec, tu je bilo da se probere: sonata s orasima i cokoladom, na primer. mada se i ona menjala kako je starila, prve godine je bila krcata crnom cokoladom, ovo s makom, kroasan s orasima. i kolaci su im bili odlicni: taj s sljivama u sezoni sljiva genijalan, a ni tart s krusama nije bio daleko :)

Link to comment
  • 1 month later...

trebalo mi tri i po meseca da probam fokacu iz sarla. gazzo, bio si u pravu, odlicna je. drago mi je sto ne zivim blizu sarla. 

 

Mene vadi što na Kalenić idem samo vikendom, fokača je prva liga, sada šaram™ po hlebovima da vidim koji mi je najukusniji. Moj ćale se navukao na Trgićev crni sa Slavije, metar hleba od oko kilo i po u komadu, ukusno, izgura nedelju dana pre nego što postane topničko streljivo velikog kalibra (a i tada se lako raskvasi u čaju).  

Link to comment

ja danas promasila kalenic, dakle i fokacu. zao mi. 

 

 

rogenart u kralja petra, obojen novim bojama, otvara se u ponedeljak.

Edited by darling
Link to comment

gde je taj sarlo na kalinicu, neka bliza odrednica?

 

Čini mi se lokal bivšeg kafića St. Tropez, pored vinarije i neke prodavnice krpica za žemske.

Link to comment

ja danas promasila kalenic, dakle i fokacu. zao mi. 

 

 

rogenart u kralja petra, obojen novim bojama, otvara se u ponedeljak.

 

Danas izvisio, reče mi momak da je fokača na meniju u Kalenićevoj samo petkom i subotom

Link to comment

pa da, ja to znam oduvek :) i drago mi je sto je samo ta dva dana u nedelji i sto mi je daleko :D

 

zar sarlo na kalenicu uopste radi nedeljom? il ja prerano prodjem tuda, nesto posle osam? 

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...