Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Liberalizacija SPC

Featured Replies

Postim samo na veliki petak, ako se setim.

  • Replies 9.5k
  • Views 680.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • mraki
    mraki

    Ćale nije bio kršten, nisam ni ja. Nije išao u crkvu, nije voleo popove niti su oni ikad dolazili kod nas. Ipak, kad je umro pre par meseci sahranjen je uz popa i po svim običajima jer kažu tako treba

  • s tim sto ce se sad tesko ici negde napolje, vise ce se okrenuti unutrasnjem neprijatelju.    ja sam se poslednji put iznenadila kad sam videla koliko foruma navija za ruse podrazumeva da ag

  • Šta smo dosad imali: - njegova SVETLOST - protojerej STAFORD - prenos MOŠTIJU - njegovo telo je IZNOŠENO - gradjani se upisuju u KNJIGU ŽALBI - nad ODRONOM  - gde će

Posted Images

Putovao Sveti Sava lađom po vodi. Došavši pod neku obalu opazi čoveka, pustinjaka, gde preskače preko jame, pa kad preskoči na jednu stranu rekne: "Ovo Bogu", a kada se povrati natrag rekne: "Ovo meni", pa sve tako. Čudeći se Sveti Sava njegovom poslu, zapitaće, ga, šta to radi, našto mu ovaj odgovori, da se moli Bogu. Tu ga Sveti Sava pouči, kako se Bogu treba moliti, a ne kako on to čini, i nauči ga "Oče naš". Sveti Sava onda sjede na lađu i ode dalje. Čim je Sveti Sava otišao, pustinjak zaboravi molitvu, te stade trčati po vodi za Svetim Savom i vikati: neka ga još jedan put pouči molitvi, jer je zaboravio. Sveti Sava, videći da pustinjak ide po vodi kao po suhu, odgovori mu: "Kad tebe drži voda s tom molitvom, tebi bolja i ne treba. S toga se moli kao i dosad! "

šta je ovo bre? ja ovo nisam pisao!

9 minutes ago, Hermetico said:

šta je ovo bre? ja ovo nisam pisao!

evil-devil.gif

D

23 hours ago, gsb said:

mozda je bilo, ja kasnim, ne pratim.

Bas nekako umiruje, nudi nadu. Videti boga u svakom coveku.

Evo mu ga i kolega iz podkasta...

1.2 miliona ljudi je Papu rimskog docekalo na ulicama Madrida.

4 minutes ago, x500 said:

1.2 miliona ljudi je Papu rimskog docekalo na ulicama Madrida.

Pokusala sam da naguglam kako je kritikovana Papina spansak poseta na lokalu, jel im neko objasnio da izvode pecinski fetis ritual. Problem je medjutim sto je kritike bilo puno, ali se svodila na ko to placa i iz kog budzeta, ali nisam uspela da nadjem da je trenutka bio iskoriscen da se analizira ima li Boga, dal su svi prisutni tu debili niskog IQa itd. Verujem da jeste bilo i toga jer sto da ne, ali izgleda da nije doprlo u medisjki prostor.

Samo sto u Spaniji i normalnim zemljama ne koriste religiju da zamaskiraju brljotine vlasti.

HKW3zUBXoAAwXSs?format=jpg&name=small

36 minutes ago, Mel said:

nisam uspela da nadjem da je trenutka bio iskoriscen da se analizira ima li Boga, dal su svi prisutni tu debili niskog IQa

Evo, sad ce da krene, samo sto nije. Znas, osusila im se usta od pljuvanja po ljudima u Beogradu pa im treba vremena da se napune pljuvacne i druge zlezda. Papa, kao istoriska figura, i Spanija, gde ces bolji slagvort za dobronamernu drugarsku kritiku. Ono sto se pricalo o grdoj sudbini bogumila, to nije nista sta ce dad da bude u ovom kontestu.

Vidi ovo - crkveno lice, statua Bogorodice i zlatne ruze

Kako isti, najgori smo, samo kod nas se ovako vređaju i ponižavaju vernici. Umesto da budemo zahvalni što država ulaže novac da skrene ljudima misli sa teških tema kao što su razgrađeni ljudski ostaci zabetonirani u buretu.

edit: kakvi ste autošovinisti

Edited by Dsnake

Ide prica (ima toga i kod Ćorovića), da su dvojica carigradskih patrijaraha bili Srbi. Naravno, dosli su tu via mito i korupcija. covid19

Tako da, niceg novog pod kapom nebeskom, ukljucujuci i dolazak pojasa Bogorodicinog posle 600 godina medj Srbe.

Edited by G. L.

Papina poseta je meni u rangu dogadjaja kao sto je koncert. Potpuno druga dimenzija od stajanja u redu da se celiva relikvija. Jedina paralela je mozda u tome sto po zvanicnoj doktrini Papa valjda ima eksluzivni monopol da bude bozji izaslanik na planeti, tj i njemu se ucitavaju misticne moci.

Mnogo blize ovom nasem je hadziluk, ali i u hadziluku je koliko sam upucen dobar deo iskustva u tome sto moras da odes u Meku i Medinu i ostale svete gradove, ne postoji instant verzija u kojoj ti kamen donesu u Ohajo da ides oko njega.

I naravno da je sve to fetisizam i misticizam.

20 minutes ago, Sammael said:

Papina poseta je meni u rangu dogadjaja kao sto je koncert. Potpuno druga dimenzija od stajanja u redu da se celiva relikvija

Gde si video da na koncertu pronose malu decu da ih dodirne glavna zvezda. Visoko rangirani katolicki svestenik i deca - sta ti je asocijacija?

1 minute ago, x500 said:

Evo, sad ce da krene, samo sto nije. Znas, osusila im se usta od pljuvanja po ljudima u Beogradu pa im treba vremena da se napune pljuvacne i druge zlezda. Papa, kao istoriska figura, i Spanija, gde ces bolji slagvort za dobronamernu drugarsku kritiku. Ono sto se pricalo o grdoj sudbini bogumila, to nije nista sta ce dad da bude u ovom kontestu.

Vidi ovo - crkveno lice, statua Bogorodice i zlatne ruze

Ono sto sam ja ustvari pokusala da nadjem je jel Spanci u Spaniji izadju na neki gledaniji TV u trenutku Papinog dolaska, uzmu skriptu iz sociologije, i krenu naucno, ono pljunu medju prstice i raspale na TV Nuovo Madrid Uno - e ova ruzica, to vam je naime klasicno zlatno telo, fetisizam...

A ovi nasi levicari - gde ce oni kritikovati bilo sta sto nema prefiks srpski, nemoj da se zezamo. Pa nisu oni neke MAGE.

9 minutes ago, Dsnake said:

Kako isti, najgori smo, samo kod nas se ovako vređaju i ponižavaju vernici. Umesto da budemo zahvalni što država ulaže novac da skrene ljudima misli sa teških tema kao što su razgrađeni ljudski ostaci zabetonirani u buretu.

U sledecem koraku, ocekujem da timovi sociologa zaredaju po grobljima kad neko daje 40 dana i objasne ljudima da upraznjavaju paganski ritual i da su seljani fetisisti. Jer ono, nije kao da postoji mesto i vreme za sve i da neka brda treba zaobici.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.