June 7Jun 7 19 minutes ago, milfisland said:Samo što niko ne proglasi Tita za sveca kao što su sveci nemanjiićka vlastela koja je ubijla bogumile.Doduše Nemanjići su ta posvećenja odradili na najtradicionalniji način. Parom.Imalo se, moglo se..vazda bilo Srbija je svojim parama sazidala i sebe i mnoge druge koji su joj se zakačili za sisu
June 7Jun 7 14 hours ago, levi said:a što samo pravoslavni, jel katolike iz okruženja ne radi da vide nešto što ima veze sa Marijom?jel to neki pravoslavni pojas?Njih radi Papa.Eno u Madridu 1M dočekalo da mu se pokloni i celiva.Lože se valjda na cosplay...
June 7Jun 7 Čitam ovde danima šta se piše i ne verujem.Ljudi koji se nerviraju, svađaju, vređaju oko lopte koja prolazi kroz obruč ili između dva direka se podsmevaju ljudima koji čekaju u redu da se poklone svojoj relikviji, ignorišući Jevreje koji lupaju čelom o zid, muslimane koji rizijuju da se poguše u gužvi (što se mnogima na žalost i desi) samo da dodirnu Ćabu, katolicima koji se okupljaju u milionskom broju da vide i čuju onog čija su muda prepipana pre ustoličenja... i zadrte komuniste koji pod stare dane stave pionirsku kapu i maramu i odu da se poklone Titovom grobu.Zašto bi se ikoga ko nije pravoslavni vernik ticalo koliko ljudi je bilo, koliko u sekundi, da li im je fetiš ili nešto drugo...
June 7Jun 7 Popular Post Zato sto je drustveni fenomen, normalno je da ljude to interesuje, plus je politicki instrumentalizovano od strane ove nakaradne vlasti.
June 7Jun 7 1 hour ago, JozoMujica said:Čitam ovde danima šta se piše i ne verujem.Ljudi koji se nerviraju, svađaju, vređaju oko lopte koja prolazi kroz obruč ili između dva direka se podsmevaju ljudima koji čekaju u redu da se poklone svojoj relikviji, ignorišući Jevreje koji lupaju čelom o zid, muslimane koji rizijuju da se poguše u gužvi (što se mnogima na žalost i desi) samo da dodirnu Ćabu, katolicima koji se okupljaju u milionskom broju da vide i čuju onog čija su muda prepipana pre ustoličenja... i zadrte komuniste koji pod stare dane stave pionirsku kapu i maramu i odu da se poklone Titovom grobu.Zašto bi se ikoga ko nije pravoslavni vernik ticalo koliko ljudi je bilo, koliko u sekundi, da li im je fetiš ili nešto drugo...Kad bude plaćala porez kao i svi drugi i kada ne bude muzla državu, buyrum radite šta želite. Izuzev širenja međuetničke mržnje i masakriranja kulturnih spomenika, što isto ne bi smjelo da niko radi. Dok im sve to prolazi, plekaju se u politiku, muzu državne pare na razne načine, ne mogu baš imati tretman nekog prebacivača lopte. Niti bi oni to željeli. Nego vrlo hoće društveni uticaj. Evo koju hiljadu godina.
June 7Jun 7 50 minutes ago, milfisland said:Kad bude plaćala porez kao i svi drugi i kada ne bude muzla državu, buyrum radite šta želite. Izuzev širenja međuetničke mržnje i masakriranja kulturnih spomenika, što isto ne bi smjelo da niko radi.Dok im sve to prolazi, plekaju se u politiku, muzu državne pare na razne načine, ne mogu baš imati tretman nekog prebacivača lopte. Niti bi oni to željeli. Nego vrlo hoće društveni uticaj. Evo koju hiljadu godina.
June 7Jun 7 1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:Zato sto je drustveni fenomen, normalno je da ljude to interesuje, plus je politicki instrumentalizovano od strane ove nakaradne vlasti.Društveni fenomen je u stvari demidž kontrol za sve afere i sranja vlasti u prethodnih mesec dana. U stvari, svi koji na mrežama učestvuju u pljuvanju/branjenju vernika i svađajući se u nedogled u stvari sami pristaju da budu statisti u tom društvenom fenomenu. Toliko od mene na tu temu
June 7Jun 7 7 minutes ago, JozoMujica said:Čitam ovde danima šta se piše i ne verujem.Ljudi koji se nerviraju, svađaju, vređaju oko lopte koja prolazi kroz obruč ili između dva direka se podsmevaju ljudima koji čekaju u redu da se poklone svojoj relikviji, ignorišući Jevreje koji lupaju čelom o zid, muslimane koji rizijuju da se poguše u gužvi (što se mnogima na žalost i desi) samo da dodirnu Ćabu, katolicima koji se okupljaju u milionskom broju da vide i čuju onog čija su muda prepipana pre ustoličenja... i zadrte komuniste koji pod stare dane stave pionirsku kapu i maramu i odu da se poklone Titovom grobu.Zašto bi se ikoga ko nije pravoslavni vernik ticalo koliko ljudi je bilo, koliko u sekundi, da li im je fetiš ili nešto drugo...ja nikog ne ignorisem. podsmevam se i evangelistima kad padaju u trans i jevrejima koji uhvate zivu kokos za noge pa njom masu u krug deci iznad glava (ima to kod ortodoksnih jevreja), mormonima, ovima sto se guraju da vide papu, penzionerima koji vezu pionirsku maramu jal u kuci cveca, jal u kumrovcu isto kao i ovima sto cekaju satima i satima da bi se poklonili svojoj relikviji. istina, ne pisem na ovoj temi o tome jer je ovo tema o spc. jos nesto moram da primetim - ti si opleo po drugim religijama onako bas nestedimice (prepipana muda su mi hajlajt ) a bunis se sto su tvoji na tapetu. interesantno... i naravno da ce ljude interesovati nesto sto do sad nije vidjeno na nasim prostorima. nije da imamo medjugorje pa smo navikli.
June 7Jun 7 Pa vidimo valjda da je ljudima ta tema bitnija nego učešće načelnika policije u kriminalnom obračunu. Ne videh da je iko (opozicija, studenti) pozvao na skup protiv korupcije u policiji.
June 7Jun 7 Jesu li ti, na nekoj od tema, pitao zasto moramo uvek konzervativcima da tetosemo, a oni nikad nama?
June 7Jun 7 2 minutes ago, G. L. said:Jesu li ti, na nekoj od tema, pitao zasto moramo uvek konzervativcima da tetosemo, a oni nikad nama?Ko smo to "mi?"
June 7Jun 7 Ok, kakve veze to ima s mojim komentarom o korupciji i kriminalu i nereagovanju na isti? Ta tema nema ni levo-desni ni religiozno-ateistički prizvuk.
June 7Jun 7 22 minutes ago, Sammael said:Pa vidimo valjda da je ljudima ta tema bitnija nego učešće načelnika policije u kriminalnom obračunu.Ne videh da je iko (opozicija, studenti) pozvao na skup protiv korupcije u policiji.Ceo Studentski pokret i jeste o sveobuhvatnoj botbi protiv korupcije, sto ukljucuje i policiju. Sve dok je bivsi nacelnim PU u pritvoru nema smisla organizovati proteste. Sta bi bio zahtev - da ostane u pritvore, gde vec i jeste, i treba da ostane Samo sto je vec svima jasno da su studenti najobicniji cetnici sa indeksom
June 7Jun 7 Jel itko od vas čuo ili znao za taj pojas™ prije nego što ga je žvaljorodna dinastija Vučić domamila u Srbiju?
Create an account or sign in to comment