Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Liberalizacija SPC

Featured Replies

39 minutes ago, gospa buba said:

niko ne razume kvantnu, tu i tamo neko i to posle 30+ godina shkolovanja i rada. postoje dakako retki trenuci kad pojedinac pomisli da razume, ali kratko traju. pojas je daleko manje zahtevna kategorija za razumevanje, posebno u smislu utroshenog vremena i rada. uopshte nisu ista klasa dogadjaja hihi

Najjaca recenica jednog profesora kvantne fizike studentima: Ako razumete sta pricam to znaci da ne radim dobro posao..

  • Replies 9.5k
  • Views 681k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • mraki
    mraki

    Ćale nije bio kršten, nisam ni ja. Nije išao u crkvu, nije voleo popove niti su oni ikad dolazili kod nas. Ipak, kad je umro pre par meseci sahranjen je uz popa i po svim običajima jer kažu tako treba

  • s tim sto ce se sad tesko ici negde napolje, vise ce se okrenuti unutrasnjem neprijatelju.    ja sam se poslednji put iznenadila kad sam videla koliko foruma navija za ruse podrazumeva da ag

  • Šta smo dosad imali: - njegova SVETLOST - protojerej STAFORD - prenos MOŠTIJU - njegovo telo je IZNOŠENO - gradjani se upisuju u KNJIGU ŽALBI - nad ODRONOM  - gde će

Posted Images

45 minutes ago, gospa buba said:

niko ne razume kvantnu, tu i tamo neko i to posle 30+ godina shkolovanja i rada. postoje dakako retki trenuci kad pojedinac pomisli da razume, ali kratko traju. pojas je daleko manje zahtevna kategorija za razumevanje, posebno u smislu utroshenog vremena i rada. uopshte nisu ista klasa dogadjaja hihi

Razume samo Morgan Frimen D On je Čak Noris za nauku

Utisak mi je da ljudi razlicito reaguju, nekog tezak dogadjaj uveri da Boga nema, nekog ojaca u veri. Ja sam imala neki in between dozivljaj kad sam prolazila kroz svoj period koji mi je bio pretezak, odjednom mi se jasno ukazalo da postoji pakao, znaci 100% sam videla za nesto maltene vizuelnu sliku pakla i to da traje vecnost a da mi ovde ne trajemo. Ali ne secam se da sam pomislila/videla da postoji Bog, mislim da ga se nisam ni setila u tom periodu kao opcije. Mozda pre kao neko vecito nista kao alternativa i to srecan da budes da to izvuces. Banalizujem malo ali to je bila okosnica. Tada sam i pomislila da su ljudi pribegli religiji ili dosli na ideju oko religije mozda iz tako nekih prejakih traumaticnih dogadjaja.

Ja bas nisam smela i htela da previse razmisljam o tome, kad se situacija smirila laknulo mi je da ne moram da se upustam oko religije. Ovaj topik ne racunam u to.

Mogu samo da kazem da kod ljudi koji veruju, a ima ih, ne znaci da su nekriticki postavljeni prema Crkvi, i ovi koje ja znam nisu glupi ne bih rekla da toliko ima veze sa tim. Takodje malo je bleh bilo ono religiozni su glupi, idolpoklonici su glupi, treba slikarstvo da se ceka u redu... evo ovi religiozni koje ja znam su posetili tih muzeja skoro kao ja a knjiga citali i citaju na razne teme vise nego ja. Na sportske dogadjaje ne idu.

Inace cak i da se objasni nekim psiholoskim mehanizmima zastite, ostaje pitanje jel recimo ta slika pakla kakvu sam ja imala univerzalna svim nacijama i religijama, jer ako jeste onda to nije ono neki zaostatak holivudskog filma u podsvesti nego nesto arhaicnije.

Za donaciju organa necu da potpisujem, uz punu svest da ako meni zatreba necu biti tako puna razumevanja.

pa shto se niko ne hvali da je predmetni pojas josh proshle godine boravio u crkvi na petrovaradinu, bez da je izazvao nacionalni kolaps? shtae vojvodjani, аlo??? ne nije politichka operacija, nikako. bogorodice spasi sve pliz!

3 minutes ago, gospa buba said:

pa shto se niko ne hvali da je predmetni pojas josh proshle godine boravio u crkvi na petrovaradinu, bez da je izazvao nacionalni kolaps? shtae vojvodjani, аlo??? ne nije politichka operacija, nikako. bogorodice spasi sve pliz!

Boravio i u Rusiji 2011.

Gde taj prodje....D

daleko je rusija, novi sad je 32 minuta, kad hoce.

google kaže da je to na Petrovaradinu bila čestica pojasa, takoreći molekul, nothing to see, a sada u Bgd je pojas himself

Edited by Frile

opet kvantn. pa ne, odjavljujem se odavde mene ovo prevazilazi lol

1 minute ago, Frile said:

google kaže da je to na Petrovaradinu je bila čestica pojasa, takoreći molekul, nothing to see, a sada u Bgd je pojas himslef

Seckali ga kaludjeri k`o narkoman dozu?

3 minutes ago, kronostime said:

Seckali ga kaludjeri k`o narkoman dozu?


homeopatija!

14 minutes ago, gospa buba said:

pa shto se niko ne hvali da je predmetni pojas josh proshle godine boravio u crkvi na petrovaradinu, bez da je izazvao nacionalni kolaps? shtae vojvodjani, аlo??? ne nije politichka operacija, nikako. bogorodice spasi sve pliz!

Prošle godine u NS se nisu mogli (smeli) pojaviti glavni promoteri (finansijeri), bilo blizu 1.novembra pa procenjeno opasno.

Naravno da je politička operacija pravljenja mase a da nije slavija ,ogrtanja ludaka pravoslavljem, bonus je i stejdžing fajt vernici protivu bezbožnika.

Čeka se ČvP, PrvaDrugaSrbija, ZvezdaPartizan, KnedleGomboce....

23 minutes ago, Mel said:

Utisak mi je da ljudi razlicito reaguju, nekog tezak dogadjaj uveri da Boga nema, nekog ojaca u veri. Ja sam imala neki in between dozivljaj kad sam prolazila kroz svoj period koji mi je bio pretezak, odjednom mi se jasno ukazalo da postoji pakao, znaci 100% sam videla za nesto maltene vizuelnu sliku pakla i to da traje vecnost a da mi ovde ne trajemo. Ali ne secam se da sam pomislila/videla da postoji Bog, mislim da ga se nisam ni setila u tom periodu kao opcije. Mozda pre kao neko vecito nista kao alternativa i to srecan da budes da to izvuces. Banalizujem malo ali to je bila okosnica. Tada sam i pomislila da su ljudi pribegli religiji ili dosli na ideju oko religije mozda iz tako nekih prejakih traumaticnih dogadjaja.

Ja bas nisam smela i htela da previse razmisljam o tome, kad se situacija smirila laknulo mi je da ne moram da se upustam oko religije. Ovaj topik ne racunam u to.

Mogu samo da kazem da kod ljudi koji veruju, a ima ih, ne znaci da su nekriticki postavljeni prema Crkvi, i ovi koje ja znam nisu glupi ne bih rekla da toliko ima veze sa tim. Takodje malo je bleh bilo ono religiozni su glupi, idolpoklonici su glupi, treba slikarstvo da se ceka u redu... evo ovi religiozni koje ja znam su posetili tih muzeja skoro kao ja a knjiga citali i citaju na razne teme vise nego ja. Na sportske dogadjaje ne idu.

Inace cak i da se objasni nekim psiholoskim mehanizmima zastite, ostaje pitanje jel recimo ta slika pakla kakvu sam ja imala univerzalna svim nacijama i religijama, jer ako jeste onda to nije ono neki zaostatak holivudskog filma u podsvesti nego nesto arhaicnije.

Za donaciju organa necu da potpisujem, uz punu svest da ako meni zatreba necu biti tako puna razumevanja.

(Evolucioni) psiholozi, (paleo)antropolozi, filozofi ubijaju se da skontaju kako su nastali religija, govor, umetnost. Oblast u kojoj se toliko otkriva toliko brzo da ne mogu da se formiraju koherentne teorije o osnovnim stvarima tipa šta smo mi genetski, kad smo nastali, gde smo nastali, kuda smo išli, jesmo li jedina vrsta koja je imala religiju/umetnost ili nismo i tako dalje.

Trenutno kaže da nismo, imali su i neandertalci. Da to misliš pre 10 godina bilo je bukvalno kao da veruješ u vanzemaljce, ne znam kako tačnije da predstavim. U Južnoj Americi samo se pomeraju granice otkad tamo živimo. Još uvek se drži teorija da smo prešli preko Beringovog mora, ali više ne peške jer je već bilo more kad smo prešli. To je novo. Kako smo doveslali, jebem li ga. Kako se stvari odvijaju, može da ispadne da nismo ni preko Beringovog, ne znam kako ali tako se za sve ovo nije znalo kako, smatralo se prosto nemogućim i zdravo. Naučnika i naučnika izgubilo pozicije i grantove što su verovali u gradove u Amazonu, pre par godina radar lepo snimio strukture kroz džuglu. Bilo gradova. Al se sad ne zna de su nestali ti ljudi što su tamo živeli. Znači pičvajz. Nije baš kvantna fizika, ali veselo...

Ovo je dosta ok tekst, dosta pristojna ekipa, mada je rizik preporučivati bilo šta jer ni za šta ne postoji konsenzus. Ja volim da pratim i zbog teme i pratim odavno, ali kako vreme odmiče sve se više isplati pratiti samo zato što je totalno lu di lo. Ništa se ne zna što smo mislili da se zna i to nije nikakva teorija zavere nego mnogo luđe, ali činjenica.

Theos Think Tank
No image preview

The evolutionary origins of religion

In this guest blog Mark Vernon explores an emerging theory of the origin of religion, the trance hypothesis. 19/08/2019

Edited by Hermetico

Brate, probaj da saznaš koje su životinjske vrste izumrle, koje nisu, koje postoje, koje ne postoje, zavrteće ti se u glavi. Pored svih trap cams, radara sonara i nezavisnih istraživača mutanata s rengenskim očima (biće i toga i još će se više znati da se ne zna ništa). Mi, brate, nemamo pojma i to je to. Imamo malo pojma ali koliko su nas učili da imamo, kao da nemamo nimalo. Ja više ne verujem da postoji obrazovan čovek, možda je Jung bio obrazovan il tako neko al danas bi i on zablentavio.

Edited by Hermetico

fantom

IMG-0652.jpg

56 minutes ago, Muzzy said:

Prošle godine u NS se nisu mogli (smeli) pojaviti glavni promoteri (finansijeri), bilo blizu 1.novembra pa procenjeno opasno.

Naravno da je politička operacija pravljenja mase a da nije slavija ,ogrtanja ludaka pravoslavljem, bonus je i stejdžing fajt vernici protivu bezbožnika.

Čeka se ČvP, PrvaDrugaSrbija, ZvezdaPartizan, KnedleGomboce....

Samo Gomboce!

Gomboc Nazzi! hitler

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.