Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Josip Broz Tito i njegovo vreme

Featured Replies

8 hours ago, G. L. said:

O kakvoj "naslednoj muskoj liniji" kod Romanovih ti govoris? U 18. veku su im zene vladale 75 godina, a poslednji pravi ruski car je bio Petar I Veliki. Zato je i car Pavle promenio pravila nasledjivanja. Da su danas na vlasti, bila bi carica Marija, na primer, jer nju RPC priznaje za jedinog legitimnog kandidata.

Sto se tice "neimanja germanske krvi" u muskim vladarima - valja pogledati fotografije Nikolaja II ruskava imperatara i king George V of Britain.

Screenshot_20260621_085558_com.huawei.browser_edit_50935126320352.jpg

Moja profesorka ruskog mi je jednom rekla, da je je Nikolaj II po krvi bio manje od 1% Rus.

Licili obojica na majke koje su bile bliznakinje.

Nisu bile bliznakinje (proverih sada) ali su licilie kao i da jesu.

Edited by Moonwalker

  • Replies 1.9k
  • Views 132.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • April
    April

    Meša se taj FNRJ period iz vremena Rankovića i Krcuna sa decentralizovanom državom nakon Brionskog plenuma koja je počela da pokazuje svoj puni potencijal uz sva leva skretanja poput onih iz sedamdes

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    Можда и највеће богатство Срба је једнако коришћење ћирилице и латинице без икакве муке, тотално спонтано као да је реч о истом писму. С људима који то не схватају је глупо расправљати о било чему јер

  • Engineer
    Engineer

    Zapravo takav mit ne postoji. Postoji antikomunistički mit da su komunisti tvrdili da pre njih nije bilo ništa ili još gore da su pokušali da zatru sve pre njih. Najbolji film o Srbiji u WW1 snimljen

Posted Images

58 minutes ago, Filozof manijak said:

Najviše zbog ovoga prezirem post WW2 jugoslovenski režim.

Društveno uređenje čiji eksponenti na ovaj način učvršćuju vlast i ideologiju, jednostavno je moralo propasti pre ili kasnije, i to u krvi.

A i dodatno, ako pogledas 90te, ceo vojni vrh i uprava sto komunisticki kadar sto bukvalno nekadasnji ucesnici oslobodilackog pokreta koji su posle postali genrali pukovnici itd.

Oni su bili navikli onako da rade i to im je bilo hvaljeno ranije nadobijali su stanova medlja pocasti, pa naravno da nisu videli neki spec problem 90ih da idu na narod. Ko da im je bila prvina.

I sad za isto ponasanje jednom cemo da kazemo moralo je jebigica oslobodjenje jednakost, a drugi put nevidjeni genocid, dosli neki Marsovci, komunisti nisu bili kuci. To je nekozisteno do stratosfere.

Joj...

@Filozof manijak tebe više kapiram, ali ima jedna problematika ovih prostora, probaću da je izložim. @Mel posebno sa ramosleg i tepanjima i tim kao pošalicama kao da svi zdušno podržavaju ta ubistva (a da ne pričam ta slikovita izražavanja tipa "koljačina" da dočara). Hoćeš konzistentnost, prokomentariši sledeće iz tog tvog o tako malog ugla.

Možda bi pomoglo, za početak, ali ne verujem, da imamo u vidu i da je Miloš Obrenović mir sa turcima i put do hatišerifa platio nečijom glavom.

Da je nakon sticanja autonomije a posebno nakon Čukur česme pokrenuto masovno iseljavanje muslimana iz gradskih sredina, desetine hiljada ljudi je oterano, a njihova imovina nacionalizovana ili rasprodata. To je takođe promenilo gradove, jer je ta grupa činila veliki procenat gradskog trgovačkog i zanatlijskog sloja. Pa je tu negde nastala i nova naša buržoazija.

Pa da je posle oslobađanja Toplice, Niša, Vranja i Leskovca proterano ili izbeglo cca 50+ hiljada muslimana, desetine sela spaljeno, a ono što nije otišlo dalje otišlo je, pazi, na Kosovo i u sadašnju Makedoniju..

Da je u medjivremenu u periodu ustavobranitelja i proterivanja kneza sproveden progon njegovi pristalica, sa sve mučenjem i ubijanjem bez suđenja. Pa kad se knez vratio došlo je do surove osvete iste mere nad ustavobraniteljima.

I ti seljaci, preki sud je postreljao stotinjak a hiljade su bile mučene nakon timočke bune.

Radikalsiki teror i kontrateror, to sve ulični obračuni, sve stranački prvaci, seljaci...stotine mrtvih.

Omiljeni kralj Petar I (i zaista omiljen) je došao na krvi druge kraljevske porodice i oficira lojalnih toj kruni.

Po oslobađanju u balkanskim ratovima dolazilo je do masovnih egzekucija albanskog i bugarskog stanovništva, paljenja sela i prisilnog pokrštavanja, procene, desetine hiljada.

U tim procesima potpuno je uništena dotadašnaj vladajuća klasa begova i aga, zemlja im je oduzeta i kroz, pazi sad, agrarnu reformu, podeljena srpskim naseljenicima, a ovima ako je i plaćeno plaćeno je kroz državne obveznice koje je pojela inflacija jer su dospevale nešto suludo daleko. Navodi kažu da su begovima i agama u jugoslaviji oduzeti 2.5 miliona hektara zemlje.. nisam se bavio time previše, ali zvuči poznato?

A u Crnu Goru, Zelenaški ustanak, komiti, hiljade ubijenih, hiljade spaljenih kuća.

Klasni progon, zabrana komunista i levičara. Desetine hiljada uhapšenih, stotine osuđenih, mnogi mučeni a neki ubijani, ilegalno naravno, valjda je bilo pobijenih i za šestojanuarsku diktaturu.

I onda dođe i WW 2, konc logori, saradnja sa okupatorom, odma počeli sa streljanjem dece, klanja na božić, i osvete, razne osvete, ovima za ovo, onima za ono. Dobro je neko i ostao posle svega toga.

I ta zemlja nastala na decenijama okorele krvi, na greškama i zločinima, je ipak pokušala da izgradi bratstvo i jedinstvo, da prekine ciklus i uspela je i da pokrene nesvrstane i da gradi brane i aerodrome po svetu od kasnih šezdesetih do ranih osamdesetih, i da nam da šansu da bude drugačije.

Mislim da je to ono što ljudi vide kao pozitivno.

A fakat je da ne samo da nismo uspeli nego smo zavrteli još jeda đir, i to deluje luđi no ikad. Tako da ni naša deca, a možda ni njihova neće znati mir. To nisu neki fiktivni komunist odvajkada, to smo mi.

Baš previše piskaram, a nema svrhe, osim da izuzetno vrelu nedelju načini još glupljom i vrelijom..

sorry guys

17 minutes ago, Vapad said:

A u Crnu Goru, Zelenaški ustanak, komiti, hiljade ubijenih, hiljade spaljenih kuća.

+1 na post, minus ovaj dio - ne što se ne uklapa u logičku cjelinu, nego što su brojke omašene (preuveličane) za par redova veličine…

4 minutes ago, Pantelija jr said:

+1 na post, minus ovaj dio - ne što se ne uklapa u logičku cjelinu, nego što su brojke omašene (preuveličane) za par redova veličine…

To je valjda trajalo deset godina sve ukupno?

Neka stavi unesto zelenasa cg muslimane i arbanase i nista preuvelicano nije.

Jeste 10g, cifre su razlicite, od nekoliko stotina do nekoliko hiljada.

Da ne lupam bez provjeravanja - ali jednostavno je populacija CG tada (prije cca 100 god) bila premala za ovakve cifre, a ni sama ta pobuna nije bila masovna i teritorijalno raširena da bi bila toliko, hm, plodotvorna ph34r

1 minute ago, Pantelija jr said:

Da ne lupam bez provjeravanja - ali jednostavno je populacija CG tada (prije cca 100 god) bila premala za ovakve cifre, a ni sama ta pobuna nije bila masovna i teritorijalno raširena da bi bila toliko, hm, plodotvorna ph34r

Jasno, i google ne pomaže, što radnik kaže, stotine do hiljade, a negde piše i 4-5000 kuća, što zaista zvuči neverovatno. Ostavimo upit na tome, možda neko zna bolje.

On 20.6.2026. at 16:00, Lord Protector said:

Generalno, postoji manir u srpskoj politici neuvoženja vladara. Karadordjevići, Obrenovići, Petrovići su jedine nenemačke dinastije u Evropi. Čak i u vreme komunizma tražio se autohtono jugoslovenski vladar. Nemoguće je bilo da vladar bude stranac ili stranog porekla, da se ne izjasnjava kao pripadnik jugoslovenskih naroda. Za neke nize pozicije da, za vladarsku poziciju ne.

Da li je zbog toga i najviše ubijenih vladara u jedinici vremena?

10 hours ago, Mel said:

Pricala sam o trecini ili koliko su Turci vec uzimali koja je kod komunista bila zadata i na preko 100% tinu.

A kad vec pominjes danak u krvi, komunisti fakat nisu otimali malu decu majkama sem nekih da kazemo izuzetaka kad su ubijali po Sloveniji. Ali jesu jako puno mladica i ljudi pobili i tokom staljinistickog eksperimentisanja pocetkom rata li i pre svega u zavrsnici rata, tsako da je tu bilo nezanemarljivo krvi ako bas hoces.

Mnogo su se izmistifikovali komunisti na PPPu iz nekog razloga, dal je postalo hipsterski sta li. Ne znam zasto, pokrenula sam temu i u rl sa par ljudi sa kojima mi to inace nisu teme i koji nisu nesto politicki prezainteresovani, bukvalno da vidim sta drugi misle o tome, i opet ti ljudi makar u tom high level u kratkim crtama razgovoru nisu nesto preodusevljeni, ako bas nisu zainteresivani da bi ih ocrnjivali.

Ovaj plišani medo je Mel. Pokaži nam šta su Meli radili komunisti.

1 hour ago, Vapad said:

Joj...

@Filozof manijak tebe više kapiram, ali ima jedna problematika ovih prostora, probaću da je izložim. @Mel posebno sa ramosleg i tepanjima i tim kao pošalicama kao da svi zdušno podržavaju ta ubistva (a da ne pričam ta slikovita izražavanja tipa "koljačina" da dočara). Hoćeš konzistentnost, prokomentariši sledeće iz tog tvog o tako malog ugla.

Možda bi pomoglo, za početak, ali ne verujem, da imamo u vidu i da je Miloš Obrenović mir sa turcima i put do hatišerifa platio nečijom glavom.

Da je nakon sticanja autonomije a posebno nakon Čukur česme pokrenuto masovno iseljavanje muslimana iz gradskih sredina, desetine hiljada ljudi je oterano, a njihova imovina nacionalizovana ili rasprodata. To je takođe promenilo gradove, jer je ta grupa činila veliki procenat gradskog trgovačkog i zanatlijskog sloja. Pa je tu negde nastala i nova naša buržoazija.

Pa da je posle oslobađanja Toplice, Niša, Vranja i Leskovca proterano ili izbeglo cca 50+ hiljada muslimana, desetine sela spaljeno, a ono što nije otišlo dalje otišlo je, pazi, na Kosovo i u sadašnju Makedoniju..

Da je u medjivremenu u periodu ustavobranitelja i proterivanja kneza sproveden progon njegovi pristalica, sa sve mučenjem i ubijanjem bez suđenja. Pa kad se knez vratio došlo je do surove osvete iste mere nad ustavobraniteljima.

I ti seljaci, preki sud je postreljao stotinjak a hiljade su bile mučene nakon timočke bune.

Radikalsiki teror i kontrateror, to sve ulični obračuni, sve stranački prvaci, seljaci...stotine mrtvih.

Omiljeni kralj Petar I (i zaista omiljen) je došao na krvi druge kraljevske porodice i oficira lojalnih toj kruni.

Po oslobađanju u balkanskim ratovima dolazilo je do masovnih egzekucija albanskog i bugarskog stanovništva, paljenja sela i prisilnog pokrštavanja, procene, desetine hiljada.

U tim procesima potpuno je uništena dotadašnaj vladajuća klasa begova i aga, zemlja im je oduzeta i kroz, pazi sad, agrarnu reformu, podeljena srpskim naseljenicima, a ovima ako je i plaćeno plaćeno je kroz državne obveznice koje je pojela inflacija jer su dospevale nešto suludo daleko. Navodi kažu da su begovima i agama u jugoslaviji oduzeti 2.5 miliona hektara zemlje.. nisam se bavio time previše, ali zvuči poznato?

A u Crnu Goru, Zelenaški ustanak, komiti, hiljade ubijenih, hiljade spaljenih kuća.

Klasni progon, zabrana komunista i levičara. Desetine hiljada uhapšenih, stotine osuđenih, mnogi mučeni a neki ubijani, ilegalno naravno, valjda je bilo pobijenih i za šestojanuarsku diktaturu.

I onda dođe i WW 2, konc logori, saradnja sa okupatorom, odma počeli sa streljanjem dece, klanja na božić, i osvete, razne osvete, ovima za ovo, onima za ono. Dobro je neko i ostao posle svega toga.

I ta zemlja nastala na decenijama okorele krvi, na greškama i zločinima, je ipak pokušala da izgradi bratstvo i jedinstvo, da prekine ciklus i uspela je i da pokrene nesvrstane i da gradi brane i aerodrome po svetu od kasnih šezdesetih do ranih osamdesetih, i da nam da šansu da bude drugačije.

Mislim da je to ono što ljudi vide kao pozitivno.

A fakat je da ne samo da nismo uspeli nego smo zavrteli još jeda đir, i to deluje luđi no ikad. Tako da ni naša deca, a možda ni njihova neće znati mir. To nisu neki fiktivni komunist odvajkada, to smo mi.

Baš previše piskaram, a nema svrhe, osim da izuzetno vrelu nedelju načini još glupljom i vrelijom..

sorry guys

fali da opises kako su sv Sava i njegov otac sv Simeon sekli bogumilima jezike. ili nesto oko Hamurabija. civilizacijski pomak i dostignuti standardi propao.

prvo zbrajao si pojedinacna politicka ubistva sa kampanjama etnickog ciscenja i masovnih ubijanja desetina hiljada.

drugo ja se nadam da mozes da shvatis da ono sto se radilo pre 300 godina ne moze da se posmatra kao nesto sto je ok i danas.

vec u xxom veku Kraljevina je postavila neke standarde. Nije bilo eksterminacije naroda i narodnosti u revansu posle wwi, neki civilizacijski minimum minimuma je postignut. Draza Mihajlovic je tu kao neko ko je imao rec dve da kaze o bratstvu medju ljudim robijao, kad je doslo do kapitulacije nametnuno se za vodju rojalista ali je takodje lagao emigriranu Vladu sta je radio u Foci jer mu to niko sa tog vrha nit je naredio nit opravdavao, cak je to mozda trigerovalo i neke stvari kasnije neko inicijalno nepoverenje recimo. To se prosto vose nije u civilizovanom drustvu radilo sto je on hteo sa muslimanskom sabracom.

I onda te pre wwii-Karadjordjevice o kojima se ima bas svasta reci, ali porediti njihovo ubistvo 200 Obrenovica i njihovih pristalica sa 100+ K ubijenih obicnih ljudi je bas onako... out of place, menja blaza verzija Pol Pot manijaka. Idu naokolo i ubijaju ako im se ucini da je neko pismen a nekomunista. Ne valja predratna inteligencija koja nije njihova, ne valjaju seljaci, a i neko ko ih je sumnjivo pogledao ne valja, pa hajde sve da ih pobijemo Sta da se radi takvo vreme bilo.

Tako kad su dolazili na vlast, tako sta ces kad su odlazili s vlasti, a u sledecoj rundi ako AV ili neki takav podivlja, eto ako izadjem ispod duleka i ti odakle god, ajde onda na nekom forumu da pricamo sta ces, ubio Milos Kradjordja, komunisti 100 hiljada ljudi za par meseci, AV xyz ljudi, tako ti je to bratac, sve je to odlicno i bitno da ima da se ide u Trst.

A mozda samo i jeste bitno da se ide u Trst.

Evo i kod AVa se ide u Trst.

Kad ne bude vise mogao da obezbedi Trst, tad ce i pasti, pa sad pobio nepobio ma koga to briga, bitno da zivi mogu u Trst.

3 hours ago, Mel said:

Mislim da kapiras razliku izmedju negativnih primera (nije se desilo) i pozitivnih primera (jeste se desilo).

To sto tebi niko nije poginuo ne znaci da niko overall nije.

Ali ako pricamo o furanoj prici kako su komunisti bili posten neubilacki svet, a znamo sta su radili u Kolasinu, znamo da su ljudi bezali u hiljadama iz partizanske vojske upravo zbog toga, znamo a je nekoliko desetina hiljada ljudi ubijeno u Slo a nisu svi bili ustase, ako znamo a je bilo streljanja po Srbiji i terorisanja naroda i ja imam milion primera iz familije koji tome mogu da posvedoce (i jos milion koji nikakav problem nisu imali), to su sve onda pozitivni primeri i pozitivna statistika koja ne ide u primer prici o partizanima banditenima kao nekim pravdoljubivim ekvalajzerima koji su usrecili sveopsti narod kad su im banuli.

Poredila sam to sa primerom Pere Perica koji je silovao studentkinju. 100 zena se javilo da kaze da je Pera super komsija koji njih nije silovao. Ali studentkinju jeste. Znaci Pera je silovatelj.

Jesi li viđela kad partizansko groblje na Brezi gdje su četnici strijeljali crnogorsku mladost?

Znamo kako su četnici ubijali u Kolašinu, da malo preciziramo ko je tamo ubijao.

Priča đed unučadima.

Došli Talijani i pokupili nas i rekli imate dvije mogućnosti. Da vas jebemo ili da vas strijeljamo.

Pa što je bilo sa tobom đedo.

Ada mene su strijeljali.

E ovakva je bila priča tvojih lažavih đedova i prađedova, da ti objasnim kad obraza nemaš da se postidiš za Kolašin, najveće stratište crnogorske omladine.

Biće sjutra prdoklačenje takvih ka ti da na Lazine u Bjelopavliće četnici Jakova Jovovića nisu strijeljali 29 momka i 23 đevojke.

Edit: Džabe ti je sva pisanija. Ovi tvoji su lizali njemačke i italijanske guzice, a partizani su jedina vojska koja se borila protiv okupatora. I to se neće izmjenit makar ti napisala ođe milion postova.

Groblje na kolašinskoj Brezi. Svaki kamen ima ime i prezime ČOVJEKA kojega su četnici strijeljali.

Ova slika je samo dio.

IMG_6706.jpeg

Lažav ti bio taj pradjed za Kolasin.

Evo kako izgledaju sa imenima i prezimenima.

IMG_6707.jpeg

Edited by milfisland

@Vapad

Sto nisi krenuo od Jovana Vladimira? Malo je od Milosa i Karadjordja...

Super su vam te price sa nesvrstanima i gradjenjem brana i HE po svetu. Isto kao i kad moji drugari shuravi (oni iz exCCCP), suze rone nad propascu crvene imperije zla, a gle: ona dala svetu Sputnjik, MiG, Suhoj, Kamaz, top medicinu, top sahiste, top sport, opismenila 150-200 miliona Azijata.... cry

Jebes 20ak miliona ljudi koji su najebali po Holodomorima, gulazima i po raznim cistkama. Jebes i svaku autokratiju, svaki rat, svako ludilo, koje su podrzavali i izvodili po svetu - jer: Sputnjik, MiG, Suhoj, Kamaz itd....

you know the rest. fantom

@milfisland jel znaš za neki partizanski zlocin u CG?

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.