June 15Jun 15 11 hours ago, namenski said:Pa, ne osecam se lose, ali sigurno ne tako dobro kao ti kome se pruzila prilika da postovanom publikumu saopsti da je pod Dolomitima pio latte macchiato i setao Hajdelbergom...Nisam rekao da si cetnik i nacionalisticko djubre.Ovo za zapisnik.Jos manje da sam bilo kakva avangarda, gradjanska pogotovo: na forumu nisam uspeo da se kvalifikujem ni za odraslog i ostvarenog...Ni za one sa karakterom...Nego, jebes sve to: koga bre zabole kurac sto si ti pod Dolomitima pio latte macchiato ili setao Heidelbergom?To neki argumenttm? Edit: ja sam se pre neki dan svojerucno odvez'o iz Madrida, kafu i sendvice sa lososomtm pojeo u Mentonu, posetio Tarascon i Tartarena...Pa nista, isti sam po celom telu...Argument je takav, jer ti je i carsaf bio bespotrebna hrpa reci. Prema svecu i tropar. Ti ne volis neke ljude, konkretno MStPa, ne libis se da se njihovoj argumentaciji (sa kojom se u ovom slucaju apsolutno slazem) podsmevas, cak ih i gledas sa visine. A pri svemu tome banalizujes neke svoje argumente, ucitavajuci drugima da su cika Dobricini ili ciji vec djaci. Na stranu vredjanje i potcenjivanje jedne forumasice, koja ne misli kao ti. Mogao si, recimo, da objasnis ovde, posto zagovaras tezu da dolazak CA nije nista promenio u odnosu snaga u WW2 u Jugoslaviji, kako to da jeste promenio u npr. Poljskoj? Tamo su se crni borili mnogo vise sa nacistima, a slavu (Bogu hvala: samo privremenu) uzeli crveni. Ili recimo situaciju u Grckoj, gde su njihovi cetnici N. Zervasa klali Albance, a ne Nemce. Dok su komunisti bili pravi pokret otpora, koji je postradao u toku tog, a i posle tog rata, u novom - gradjanskom. Mora da je i to bilo "po zasluzi"?
June 15Jun 15 pala mi je danas na pamet ona Zilnikova analiza "Hej Sloveni" u kojoj donekle kritikuje tu himnu jer ukljucuje samo slovenske narode u nju, isto kao i ime Jugoslavija, a Albanci (kojih je bilo vise od Crnogoraca npr) se vec time osecaju donekle iskljuceno iz price, ili skrajnuto. i ostali naravno, rumuni, madjari etcima neceg u tome
June 15Jun 15 a Albanci (kojih je bilo vise od Crnogoraca npr) se vec time osecaju donekle iskljuceno iz price, ili skrajnuto. i ostali naravno, rumuni, madjari etc1 minute ago, Tsai said:ima neceg u tomeIma, u secesionizmu. Jedino je Srbija na svetu budalesala na svojoj teritoriji sa "narodnostima" umesto sa nacionalnim manjinama, daleko smo dogurali. Edited June 15Jun 15 by Lord Protector
June 15Jun 15 14 minutes ago, Tsai said:pala mi je danas na pamet ona Zilnikova analiza "Hej Sloveni" u kojoj donekle kritikuje tu himnu jer ukljucuje samo slovenske narode u nju, isto kao i ime Jugoslavija, a Albanci (kojih je bilo vise od Crnogoraca npr) se vec time osecaju donekle iskljuceno iz price, ili skrajnuto. i ostali naravno, rumuni, madjari etcima neceg u tomeŞpominju se Albanci u himni... Proklet bio izdajicasvoje domovine...
June 15Jun 15 1 hour ago, radisa said:Proklet bio izdajicasvoje domovine...Ja bas i mislim, koliko su se ta dva stiha pevala, da su se na kraju i ostvarila. Stanovnistvo Jugoslavije je kolektivno izdalo svoju domovinu i sada je u tom prokletstvu.E sad, moze se ta kletva i skinuti...
June 16Jun 16 Hladne (a mozda i prazne?) glave, oh well, cini mi se da nam je druktito u amanet ostavio “samo” emancipaciju zena, 1 ogromno postignuce!U bilans uspeha mu stavljam barem 25 godina relativno dobrog zivota, rane ‘50e do nestasice kafe; teoretski i svih 35 od 1945-1980.Sa diktatorske strane, premasio je mnoge u svetu; 35>13 obicno, diktaturu vrv nastavio I posle smrti do Osme Sednice ‘87. = 42 godine uspesne vladavine,Sa 1partijske strane, slabo mu islo u poredjenju sa mehikom, singapurom i ostalim kinama gde je 42 (ili 45) godina 1 chickenshit.Ukratko, sjebala ga starost ko Panteliju; bio je previse mator&previse prekaljen za 1 projekt zvani Jugoslavija
June 16Jun 16 56 minutes ago, Bud Stonebraker said:Sa diktatorske strane, premasio je mnoge u svetu; 35>13 obicno, diktaturu vrv nastavio I posle smrti do Osme Sednice ‘87. = 42 godine uspesne vladavine,Koliki fijuk u glavi ali i koliko toga objašnjava sve što se Srbiji događalo posle, kada se u 8. sednici Centralnog komiteta Saveza komunista Srbije vidi, smatra, kraj diktature...Jebote, Srbija još dobro i prolazi...
June 16Jun 16 23 hours ago, Mel said:Putovala sam i ja i 90ih pod komunistima ali znatno vise posle 2000te kad se vratila demokratija. Lepo je putovati.90-ih vladali komunisti u Srbiji
June 16Jun 16 20 hours ago, Filozof manijak said:Posmatrajući stvari iz sadašnje perspektive, i kako su prošle ostale zemlje iz Varšavskog pakta nakon pada Berlinskog zida, možda bi nam bolje da smo tada bili pod sovjetskom čizmom, makar danas ne bi patili od virusa rusofilstva i nostalgije.Esid: da ne pričam o stalim atavizmima socijalističkog perioda: debevoskih žbirova, zaostale ekonomije i dr.Rusofilija postoji jer nikas ovim prostorima Rusi nisu upravljali. Da jesu bilo bi je koliko npr. u pravoslavnoj Rumuniji.
June 16Jun 16 7 minutes ago, namenski said:Koliki fijuk u glavi ali i koliko toga objašnjava sve što se Srbiji događalo posle, kada se u 8. sednici Centralnog komiteta Saveza komunista Srbije vidi, smatra, kraj diktature...Jebote, Srbija još dobro i prolazi...Nisam reko da je osma sednica bila “pozitivna” nego da je druktito to tada vladao!Sto se mene tice kad 1 commie goes against another commie sto se vise pokolju to bolje - no humans involved
June 16Jun 16 35 minutes ago, milfisland said:90-ih vladali komunisti u Srbiji Razocarani komunisti i njihove komunisticke zene PolPotare, da.Nisu svi komunisti lepi visoki i uspesni ko Tito i Sava Kovacevic. Edited June 16Jun 16 by Mel
June 16Jun 16 On 15. 6. 2026. at 10:38, Filozof manijak said:Posmatrajući stvari iz sadašnje perspektive, i kako su prošle ostale zemlje iz Varšavskog pakta nakon pada Berlinskog zida, možda bi nam bolje da smo tada bili pod sovjetskom čizmom, makar danas ne bi patili od virusa rusofilstva i nostalgije.Esid: da ne pričam o stalim atavizmima socijalističkog perioda: debevoskih žbirova, zaostale ekonomije i dr.grešiš druže, grešiš. da nije bilo tita i partizana, pisao sam već a neka i namenski kaže koju, jugoslavija bi bila podeljena. da li bi rusi ćapili pored srbije, makedonije i CG i vojvodinu, ne znam. ali sam siguran da bi nama ovde vladali od staljina izabrani komunisti, recimo oni koje je tito poslao na goli otok. elem, pošto se ovde ne bi iznedrili rajk, dubček ili valensa, mi bi smo i posle pada Zida ostali ruska provincija. zgodna jer bi in aviano bio na dometu a od boke bi napravili novi kalinjingrad. srećom, ispalo je drukčije.
June 16Jun 16 Možda grešim, možda i ne, činjeninca je da su zemlje koje su bile u Varšavskom paktu (posmatrano na duži rok) mnogo bolje prošle posle propasti SSSR. I dan danas su miljama daleko u odnosu na ex SFRJ republike.A mi smo posle rušenja Berlinskog zida dobili samo patku.
Create an account or sign in to comment