June 14Jun 14 Bilo bi lepo gledati malo vise pragmaticno a malo manje emotivno. U dosadasnjoj skorijoj istoriji nema mnogo smisla razdvajati Srbiju i Crnu Goru koje su prilicno saradjivale i bile prilicno isprepletane do tacke da je vrlo tesko reci sta je u crnogorskoj politici bio uticaj i navlacenje od strane Srbije, ili sta je u srpskoj politici bio uticaj i navlacenje od strane Crnogoraca. Prosto preisprepletano je, sto ne znaci da je i dalje tako i da ce i dalje biti u buducnosti. Nema tu mnogo mesta ni za krivnju mada ljudi u Srbiji vole da pokazuju prstom na Crnogorce koji su posle WWII upali po Dedinju, a Crnogorci vidim vole da pominju Acu palikucu, i tako, moze da se navlaci ko smatra da treba. Ali sve su bottom line bili zajednicki poduhvati Srba i Crnogoraca ko hoce da posmatra posteno.Ja jedino mogu malo da zalim ove "srpskije" Srbe, moja porodica su jednim delom potomci izbeglica iz Bosne a drugim delom porodice su potomci preseljenika iz Crne Gore na teritorije u zapadnoj i centralnoj Srbiji. Taj hercego/CG temperament je zajeban, cesto (ne uvek) ima puno iracionalnosti i agresije, i nije bas samo dobro doneo Srbiji, ali opet to im je sto im je. Primetila sam da vojvodjanski Srbi koji su jelte potomci ovih kosovsko-makedonskih linija su inherentno drugaciji. I dugo sam mislila da je to jelte uticaj austrijske kulture dok nisam skontala da ipak nije samo to.
June 14Jun 14 43 minutes ago, namenski said:ozbiljna netrpeljivost prema svakom ispoljavanju nacionalne svesti, nisi ti to bas dobro prostudirao (ili nije Djuka Bozon, kako god)
June 14Jun 14 2 hours ago, milfisland said:Odakle mi osjećaj da sam na nekom hrvatskom forumu glede Jugoslavije?Upao si u desne vode PPPa. A nacionalisti su svi braca medju sobom, zar ne? I ustase i cetnici su saradjivali, u WW2...
June 14Jun 14 Bizon je lazov, to mu je mo, kao i sefu. Imam jedan pravac delovanja iako nemam pojma o temi. Ako u veku sa internetom i televizijom, sa naucno dokazanim istorijskim cinjenicama, sa obrazovanjem koje se mnogo puta pomerilo ka vecem, ako u takom okrzenju, ovi lazovi i manuipulatori maskiraju ubistva, zatvaraju nevine a kriminalce zaposljavaju, tuku decu, svadjau se sa svima, kvare nakovnje, menjaju zakone kako bi se izvukli, kradu kao da nema sutra, brinuci o zemlji i nacionu, kako su se onda tek ponasali takvi isti lazovi pre 80, 100, 150 godina...bukvalno sve objasne sami. Uzurpatori i olos zbog kakvih se ne pomeramo
June 14Jun 14 Alo bre, nema problema sa i oko Bizona.Problem je što sve češće moram da proverim upišetm ovde: dal' su oridjinale, Bizonovi, možda Unukovi, čika Dobrice...
June 14Jun 14 1 hour ago, namenski said:Alo bre, nema problema sa i oko Bizona.Problem je što sve češće moram da proverim upišetm ovde: dal' su oridjinale, Bizonovi, možda Unukovi, čika Dobrice...reakcija
June 14Jun 14 1 hour ago, namenski said:Alo bre, nema problema sa i oko Bizona.Problem je što sve češće moram da proverim upišetm ovde: dal' su oridjinale, Bizonovi, možda Unukovi, čika Dobrice...A Unuk (ako mislimo na istog vnuka), je u istoj ravni kao i ciko Dobrica ili Bizoncek?
June 14Jun 14 51 minutes ago, G. L. said:A Unuk (ako mislimo na istog vnuka), je u istoj ravni kao i ciko Dobrica ili Bizoncek?Ista govna, ne beri brigu...Doduše, proliv konzistencije, pa je razmatranje ravni bespredmetno: razlivaju se, šire...Inače da, da, mislimo na istog Unuka, Srbija ih ima 2, a čujem da se uzgaja u treći... Edited June 14Jun 14 by namenski
June 14Jun 14 7 hours ago, G. L. said:Pre cca 50ak stranica sam napisao misljenje, koje je i raspalilo dalju diskusiju: Srbi su u XX veku usli u 2 eksperimenta, od kojih se nisu oporavili kao narod - u Jugoslaviju i u komunizam.Sad menjam misljenje: Srbi ne samo da se nisu oporavili od toga, vec i ne kapiraju koliko su se sjebali. I dalje bi, vecinski, sto je slucaj i na ovom forumu, da se vrate nazad u lo stilo platonovski-origenisticki svetovni sistem ideja, iako je to bilo nemoguce....tipa - oduvek. Kad je @Mel vec pomenula razvod, ja bih napravio kontra analogiju: tesko je slaviti lose razvode, kad je neko zaljubljen u zene, koje su ga odradile za sve pare. I to njih nekoliko. I to nekoliko puta. Kao kad bi se Haris Dzinovic zenio i razvodio nekoliko puta, sa Melinama, a onda kukao po zutoj stampi. Da nije možda nešto bilo i do toga multiple Harisa Dzinovića?Kad je u 6 partnera iz zajednice razvod nacionalni praznik, a nije jedino kod Harisa?
June 14Jun 14 Vratimo se temi i drugu Titi. Za ove posle njega je Tesla, Čerčil što gođ. A bogami i za one prije njega. Jedini koji su od naslednika neke jade valjali su oni koji su oposlili nezavisnost uz minimum žrtava, Kučan, Kiro i Milo. Njegovi učenici, omladinci, štogod, koji su prošli neki ozbiljniji partijski dril i imali politički nerv, osjećaj za tajming i talenat za sklapanje savezništava i dogovora.Fun fact, kad je neko u SFRJ odio u ambasadore, koliko god bio partijski povjerljiv kadar, nagrađen položajem ili kako god bilo, prolazio je makar jednu godinu, a nekad i duže, obuku u razne institute po Beogradu i Zagrebu, a kad ide đe je baš pedavo, išao je malo i u Skoplje na Fakultet državne bezbjednosti. Možete li to da zamislite danas nešto slično.
June 14Jun 14 12 minutes ago, milfisland said:Vratimo se temi i drugu Titi. Za ove posle njega je Tesla, Čerčil što gođ. A bogami i za one prije njega.Jedini koji su od naslednika neke jade valjali su oni koji su oposlili nezavisnost uz minimum žrtava, Kučan, Kiro i Milo. Njegovi učenici, omladinci, štogod, koji su prošli neki ozbiljniji partijski dril i imali politički nerv, osjećaj za tajming i talenat za sklapanje savezništava i dogovora.Fun fact, kad je neko u SFRJ odio u ambasadore, koliko god bio partijski povjerljiv kadar, nagrađen položajem ili kako god bilo, prolazio je makar jednu godinu, a nekad i duže, obuku u razne institute po Beogradu i Zagrebu, a kad ide đe je baš pedavo, išao je malo i u Skoplje na Fakultet državne bezbjednosti.Možete li to da zamislite danas nešto slično.Dve čak, ako ne i više https://www.mfa.gov.rs/ministarstvo/diplomatska-akademija https://diplomatija.fdb.edu.rs/
June 14Jun 14 6 minutes ago, Vapad said:Dve čak, ako ne i višehttps://www.mfa.gov.rs/ministarstvo/diplomatska-akademijahttps://diplomatija.fdb.edu.rs/Moguće da idu karijerne diplomate, sumnjam da su išli dvije godine Šutanovac, Milićka, Basara... Ili onaj degenerik iz SNS što tapše na snimku.U SFRJ je ono važilo za političke diplomate.
June 14Jun 14 4 minutes ago, milfisland said:Moguće da idu karijerne diplomate, sumnjam da su išli dvije godine Šutanovac, Milićka, Basara... Ili onaj degenerik iz SNS što tapše na snimku.U SFRJ je ono važilo za političke diplomate.Mislim da je ovo još gore, tipa idu nečija deca i švaleri/ke trenutnih ministara ovoga ili onoga. Ova druga je posebna priča, 2000EUR godina. Verujem da se zagrebe malo tačno bi se našlo da pola ljudi nije bilo u zemlji kad su "položili" neki predmet.Više sam ironičan bio.Ali to su već svete tradicije od najdemokratskijih vremena. Mislim, prvo je St. Protić hteo da na svoju ruku osvešta ambasadu i gnojio tamo, ako se sećate...pa Jeremiću Vuče (Predsednik na svet) koji je bio mali od palube najboljeg predsednika ikad, aspužva bob ovako za javnost, koji je i te kako kadrove muntao pa se preko noći penzionisao diplomatski kor iz te, oh tako omrznute od raznih, SFRJ, da bi se na ugovore od delu primila tušta i tma i delile dnevnice. Pa Sandica u Rimu, ambasadorsko mesto kao kusur medj koalicionim partnerima. Pa sve do državnih starleta i mutavog pljeskajućeg retarda u Vašingtonu. Mada meni je jedno od najsimpatičnijih vajkanja bilo kako albanci eto plaćaju debelo lobiranje, kao nije fer... eeee. Al to je refleksija države koja ih šalje, ne naroda, da se razumemo, države kao organizacije, sistema.
June 14Jun 14 Koča Popović, komunjara, ambasador tamnice naorda SFRJ, nipodaštavao SrbeMarko Đurić, pravoslavni Srbin, ambasador srpske Srbije, zemlje Lazara i Stefana, Nemanjića i ObilićaZaista težak izborAli najviše volim kad se nacionalisti smeju i podjebavaju levičare za ekonomske neuspehe SFRJ, a onda viču da radikalština i pašićevština nije pravi nacionalizam. Da mi nije žao većine običnih ljudi koji trpe zbog toga, bilo bi mi drago da gledam kako im stoka gazi po naciji i svetinjama, a sve u ime nacionalnih interesa Edited June 14Jun 14 by Engineer
June 14Jun 14 8 minutes ago, Engineer said: bilo bi mi drago da gledam kako im stoka gazi po naciji i svetinjama, a sve u ime nacionalnih interesakazes to kao da je to nesto lose gaziti nekom po naciji i svetinjama.Salu na stranu, kao sto su to radili komunisti tako su to radili i ponovo rade kojekakvi radikali. Onaj Tadic kome su se svi smejali da je ovakav da je onakav jer nije bio od kalibra, ispasce nedosanjan kvalitet politicara kako vreme prolazi.
Create an account or sign in to comment