Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

iz NYC do DC-a, pun djavo autobusa. Vamoose, Tripper Bus, Megabus, Washington Deluxe, DC2NY... nema neke razlike, sem u tome da Vamoose i Tripper idu u Bethesdu i Arlington (predgradja DCa) dok ostali idu u grad.

Edited by Gandalf
Link to comment
  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

JMS avionom ide i po pizzu:)Voz je super (doduse, ja sam silazio u Phillyju), mada bi mogao da bude i jeftinii. Amtrak. Mislim da je brzi od busa, a mozda i od aviona.

Link to comment

Amtrak je meni uvek bio san, kroz silne filmove, i uspeo sam samo jednom da nadjem vremena za isti, iz Seattle do Vancouvera. Nisam imao poseban kupe kao u filmu (a i distanca od S do V nije velika), ali je bilo bas staromodno sa sve kondukterima, uslugom i veoma losim vesternom koji su prikazivali. Ipak, nije mi zao, iako i ne bi jeftino - možda zbog prelaska granice.

Link to comment
iako i ne bi jeftino - možda zbog prelaska granice.
I ja mislim da je zbog toga, gledao sam svojevremeno Njujork - Toronto i nije bilo bas jeftino [pogotovo u poredjenju sa vozom do Buffalo/Niagara Falls-a].ETA: posto sam u Vankuveru u junu, sad pogledah bas to za Seattle - $29 each way :thumbsup: Edited by jms_uk
Link to comment

Voz kosta koliko i avion, eto sta fali vozu... Usto, brze pruge Srb, parodn, Amerike... Gde bre Amtrak brz, idi begaj (jes, ima kao jednu onu prugu, Vasington-Boston, ali ta Acela ide s mene pa na ustap, a cijena, prava sitnica, ko da je konkord). Zato svi idu ili busevima, jeftino, ili avionima, brzo, pa ga zeleznica duva samo tako. Gori su od USPS po performansu.

Link to comment

Jms, batali Seattle ako si u Vancouveru. Toliko toga ima da se nauzivas, a ako ti je do putovanja uzmi trajekt iz Horseshoe Bay do Nanaimo na Van. Island. Meni gotivno mestasce. Ili do Viktorije, gl grad BC, samo sto taj trajekt ide iz manje lepog Tswawassena. Odoh krajem februara tamo, a posle ide i skok avionom do Njujorka.

Link to comment

ja davno (negde 90te, godina gore dole) isao od njujorka do montreala vozom. oko jedan po ponoci vikali preko zvucnika happy hour u vagon-restoranu. otisli, kad tamo ziva svirka sa sve klavirom zakucanim za pod. bilo do jaja. inace, voz bio super udoban, usluga dobra, kondukter, narod prijatan, razgovoran, ubijaju vreme, to pamtim kao lepse putovanje. putovao sam nesto i po kanadi u to vreme, sasvim drugacije iskustvo. pristojni, tankocutni, odrodjeni, svako cita svoje knjige/novine. nema do amerike....

Link to comment

Ja isao vozom iz LA do San Diega pre skoro pa tacno 4 godine. Siroka seidsta, brz voz, i free wi-fi u svakoj stanici. Kostalo isto kao bus a mnogo bolji ugodjaj.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kada sam prvi put došla u Njujork, pomislila sam da nikada nisam videla takav grad. Pre toga sam bila u Parizu i Londonu, i pored svih oduševljenja tamo i stvari koje nikad nisam videla ranije, poenta je da ni u Parizu ni u Londonu nije bilo ničeg neočekivanog. A kad sam stigla u Njujork, pomislila sam, ovaj grad je baš mnogo čudan, treba ga videti pre nego Pariz ili London. Sa ovim prvim utiskom su se složili mnogi sa kojima sam pričala, i takođe nekoliko rođenih njujorčana s kojima sam imala prilike da pričam.

 

Međutim sada kada sam već bila tamo dosta puta puta i pogotovo od kad treba da se selim tamo, povraća mi se od Njujorka. Povraća mi se od silnog pozeraja, povraća mi se od toga što vidim da neki ljudi s kojima pričam misle odjednom da sam kul zato što ću da živim u Njujorku... I tako dalje, povraća mi se od mnogih drugih stvari u vezi sa tom fenomenalnom svetskom metropolom.

 

Ja da sam na tvom mestu, ne bih ni mrtva otišla na Tajms Skver. Išla bih na Brighton Beach na primer.

 

A za preostalih nedelju dana, šta znam, kažu ljudi da je Boston jako lep a blizu je. Vašington je isto meni interesantan i prijatan. Vozovi su neviđeno spori a busevi su ok i Kinezi i ovi ostali iz mog iskustva. A sa avionima u Njujorku nek ti je bog u pomoći. Od pet puta koliko sam tamo išla avionom, tri puta mi je bio otkazan let.

 

Mrzim Njujork.

 

8.4 Million New Yorkers Suddenly Realize New York City A Horrible Place To Live
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...