Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

Ako ima Njujorcana ovde, zna li neku turistisku agenciju koja nudi putovanja i pakete za Amerikance..poput ovih koje postoje kod nas? Ili neki sajt o tome. Nikad o tome nisam razmisljala a pokusavam da pomognem prijateljima koji bi zeleli negde na "more" a da se ne vracaju u Evropu. Nemam pojma uopste sta znaci "otici na more" u Americi, ako izuzmu Floridu ili Kaliforniju, gde su vec bili.

Link to comment
  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa ja guglujem 'ime avio-kompanije' + vacations, na primer, american airlines vacations, i onda mi izadju njihovi paketi. Je l bi prijatelji da letuju u Americi bas? Ako su bili u Kal i na Floridi, nek idu ovog puta u Juznu Karolinu il na Havaje ;) . A ako ne mora SAD, nek idu kud im je volja, Meksiko, Karibi, sta oces. Jedino ne mogu na Kubu, avaj.

Link to comment

Guglala sam i ja, naravno, ali nemam vremena da se toliko posvetim tome, buduci da sama pojma nemam o mestima poput letovalista. Morala bih do detalja da iscitam o svemu a to ovaj put nece moci. Oni su stariji par, nevicni internetu te sam mislila da je mozda najbolje da odu u neku fizicku agenciju i vide pakete, kao sto bi ljudi ovde uradili. Izguglala sam im nekoliko u koje su i svratili, ali sve sem jedne su $$$$.

Posle mi kaze jedan prijatelj iz Kanade da on sve isto radi preko neta i ne znam koje aviokompanije. Nije bitno, verovatno ce otici gde su i prosle godine buduci da ne nalaze nesto mnogo bolje a za razumne pare. Prenecu im da se raspitaju o toj Juznoj Karolini, mozda stignem da iskopam i ja nesto.

Link to comment

OK, sad kapiram. U fizickoj agenciji nisam bila godinama tako da, nazalost, ne mogu ti tu dati preporuku. U Juznoj Karolini isto nisam bila, ali mnogi koje znam tamo letuju i kazu da moze da se pliva i znam da je bas popularna destinacija. Srecno i lep provod na letovanju prijateljima, a to i sebi uskoro zelim ;)

Link to comment

Ako ima Njujorcana ovde, zna li neku turistisku agenciju koja nudi putovanja i pakete za Amerikance..poput ovih koje postoje kod nas? Ili neki sajt o tome. Nikad o tome nisam razmisljala a pokusavam da pomognem prijateljima koji bi zeleli negde na "more" a da se ne vracaju u Evropu. Nemam pojma uopste sta znaci "otici na more" u Americi, ako izuzmu Floridu ili Kaliforniju, gde su vec bili.

Ja bih ti preporucio Superior Cruise & Travel, nalaze se u istocnom delu Menhetna, 43. ulica (132 E 43rd St), veoma blizu Grand Centrala...mogu tvoji prijatelji i preko njihovog sajta da vise sta nude i eventualno rezervisu neki paket koji im odgovara...cene su raznovrsne, za sve ukuse, ja sam imao dobra iskustva kada sam koristio njihove usluge (pre nekoliko godina), iako vise volim sam da ogranizujem neko putovanje...

 

E sad, ako bas moraju da ostaju na teritoriji USA, onda bi im recimo Havaji bili najbolji izbor, a cene se krecu oko 500-700$ po osobi (ali samo 3 nocenja) u zavisnosti da li je Veliko Ostrvo ili nesto tipa Oahu i Maui...ali, ukoliko mogu da idu do Meksika, onda bi im savetovao Cancun (on mi je favorit), tu vec mogu za nekih 400-500$ po osobi bez problema da se provedu, mada mozda je to ipak previse mladalacko i bucno mesto za njih, jer vidim da se radi o starijem paru, onda je Puerta Vallarta ili Riviera Nayarit verovatno prikladnija opcija (ali zato i skuplja)...Karibi bi isto bili lepa opcija, ali opet zavisi od finansija, pa mi je malo glupo da predlazem Arubu ili Bahame, ali je i to moguce naci za kakve-takve razumne pare (mada je to relativan pojam)...

 

Znam i za onu agenciju Liberty Travel, ima ih na nekoliko lokacija u samom Njujorku, ja sam bio u onoj na Medison Aveniji (269 Madison Ave), ali niti im je ponuda bila nesto impresivna, niti su im cene bile tako dobre kakve je nudio Superior, sada nemam pojma kakvi su i da li se nesto u medjuvremenu promenilo...kazem, ja isto imam obicaj sam da sebi iskreiram putovanje, ali sa te dve navedene agencije sam imao blizak kontakt, a posto su tvoji prijatelji vec posetili i Floridu i Kaliforniju, onda ostaju jedino Havaji ili ako je moguce Meksiko ili Karibi...bio sam u toj Juznoj Karolini u prolazu (Charleston i Myrtle Beach), i to definitivno nije idealna destinacija za letovanje, bar ne ako se poredi sa onim sto nude Florida ili Kalifornija...jeste jeftino, ali Charleston je previse ozbiljan za nekakav odmor, dok je Myrtle Beach sav vestacki, a gotovo sve sto nudi je mnogo vise za mladju populaciju...

Link to comment
  • 2 months later...

idem u njujork kraj avgusta pa do sredine septembra.

 

ne pitam ništa, samo se falim. :misko:

 

lažem, naravno, imam milion pitanja za dobre duše koje nemaju pametnija posla nego da prosvjetljuju mene ubogog & neznavenog  :cry:

 

za početak: iskustva sa evropskim avioprevoznicima na letovima preko velike bare - koji su dobri, a koje izbjegavati? naglasak je na udobnosti (krakat sam metar i 92), a u terminima koji mi odgovaraju nude mi se Turkish, AirFrance, Alitalia, Lufthansa... s tim što cijene žestoko variraju, od nešto ispod 700 do debelo preko 900 EUR po glavi...

 

Moje iskustvo iz Evrope je da je Turkish na visokom nivoJu s uslugom, ali u ovom slučaju je tu negdje i sa cijenom, nažalost. Alitalija mi je, u četiri puta što sam letio sa njima, 1 i po put izgubila prtljag (prvi put ga našli poslije 24 sata, drugi - ovo "pola" puta - poslije 45 min), a i čitao sam po tripadvajzorima da ih pljuju. Ne znam za Lufthansu i AirFrance.

 

Ideje, predlozi, komentari?

 

Zafaljivam unaprijet. :)

Link to comment
za početak: iskustva sa evropskim avioprevoznicima na letovima preko velike bare - koji su dobri, a koje izbjegavati? naglasak je na udobnosti (krakat sam metar i 92), a u terminima koji mi odgovaraju nude mi se Turkish, AirFrance, Alitalia, Lufthansa... s tim što cijene žestoko variraju, od nešto ispod 700 do debelo preko 900 EUR po glavi...

 

 

За карте (али увек оданде овамо и назад) смо ишли увек преко Аксиома Травела, ал' мислим да имају повезану агенцију у Београду, види на њиховом сајту. Колико год да смо сурфовали по сајтовима који продају карте, Аксиома је успевала да нађе за 100$ јефтиније. А с њима имамо искуства већ десет година, и никад нису зајебали ствар. Још ако ти датум поласка и повратка нису нарочито битни, тј три-четири дана тамо или овамо ти не значе колико паре, има добре шансе да ће да ти нађу нешто.

 

Нисам толико кракат, ал' таман довољно да ми фали сантиметар-два, и од два пута кад сам летео с њима, једном сам имао цео ред седишта... (лет је био Делтин али авион Ер Франсов). И остали из породице су добро прошли кад су долазили.

Link to comment

Давне 2005 :). Не сећам се колико је било растојање, било је полупразно па сам изабрао седиште у стражњем реду, измакнуто тако да сам могао да пружим ноге колико сам хтео :).

Link to comment

Fala vi na inpute.

 

Pace, pretpostavljam da je ovo http://www.axiomatravel.com/ ta agencija? Unio sam imena & datume na ovu početnu stranu i submitnuo im, a tek onda vidio da si ti preporučio da potražim po sajtu agenciju iz BGD-a koja radi s njima :isuse: ... ništa, vidjećemo u roku od 12 sati, za koliko su mi obećali poslat ponudu.

 

Pošto nikad nisam mrdao više od jedne vremenske zone ni lijevo ni desno, pretpostavljam da će me po zlu poznati Džet Leg dovoljno ubiti u pojam i bez ovoga:

 

... pa zato i tražim savjete o avioprevoznicima glede prostora za noge.

 

Hm, sad mi reče moj kompjuter da mi "nije dozvoljeno da koristim sliku sa ovom ekstenzijom u ovoj zajednici" (ako sam dobro zapamtio), tako da ćete ostati uskraćeni za segzi sliku mojih nogu sabivenih u cca 35 cm koliko je jedna od ćerki-kompanija "Alitalije" ostavila bijednim ekonomsko-klasićima. No dobro, shvatate poruku.

Link to comment

ja obicno iz njujorka u evropu letim klm-om, preko ams, pa dodas 60 evra za malo bolje sediste (economy comfort ili kako ga vec zovu u klm). vredi svake pare. kad letis iz evrope, mnogo ce ti biti lakse, put u evropu, preko noci ubija tako da ako hoces da ustedis, ustedi pri povratku. aerodrom u ams je nekako i najpovoljniji za presedanje.   

Link to comment

idem u njujork kraj avgusta pa do sredine septembra.

 

ne pitam ništa, samo se falim. :misko:

 

lažem, naravno, imam milion pitanja za dobre duše koje nemaju pametnija posla nego da prosvjetljuju mene ubogog & neznavenog  :cry:

 

za početak: iskustva sa evropskim avioprevoznicima na letovima preko velike bare - koji su dobri, a koje izbjegavati? naglasak je na udobnosti (krakat sam metar i 92), a u terminima koji mi odgovaraju nude mi se Turkish, AirFrance, Alitalia, Lufthansa... s tim što cijene žestoko variraju, od nešto ispod 700 do debelo preko 900 EUR po glavi...

 

Moje iskustvo iz Evrope je da je Turkish na visokom nivoJu s uslugom, ali u ovom slučaju je tu negdje i sa cijenom, nažalost. Alitalija mi je, u četiri puta što sam letio sa njima, 1 i po put izgubila prtljag (prvi put ga našli poslije 24 sata, drugi - ovo "pola" puta - poslije 45 min), a i čitao sam po tripadvajzorima da ih pljuju. Ne znam za Lufthansu i AirFrance.

 

Ideje, predlozi, komentari?

 

Zafaljivam unaprijet. :)

 

što ne uzmeš onu jat-virgin ponudu za 470€? jeste bulja al najjeftinije

 

ako ne onda turkish. imaš dva kofera po 23kg i sve ostalo je ok

 

 

ima u oktopodu ovaj lik koji je to radio, mada bi ja pogledao pre direktno na jatovom sajtu

 

Marko Šišović

MICE & Airline Division Office

Oktopod Travel

Bojanska 07, 11 000 Beograd

tel. 011/28 35 032, 28 33 079,

fax.011/28 35 993,

www.oktopod.rs

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...