Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

Mene je ubilo nabrajanje zemalja u koje sam putovao u posljednjih 5 godina a pitanja o terorizmu i trafikingu™ su mala maca za ona na regrutaciji.

Link to comment
  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije dvocifren broj dokumenata. Treba da se uplati određena suma (desetak valjda $$) u Rajfajzen banci, nakon čega dobiješ PIN, pa zakažeš termin u Ambasadi telefonom. Sećam se da ima, naravno, online upitnik (bez preterivanja sat vremena popunjavanja), kao i DHL tovarni list, jer ti šalju viziran pasoš na kućnu adresu posle.Jes malo ponižavajuće (tek tek), čekanje ispred zgrade, da te prozovu i da te malo pretresu i uvedu u ambasadu, ali, u poređenju sa drugima, iskustvo je skoro pa prijatno (jedino ne može da se meri sa slučajem kad sam tražio južnokorejsku vizu, njima je toliko dosadno tamo da sam pričao sa službenikom ambasade jedno sat vremena, i na kraju mi poklonio i knjigu o Koreji).Uostalom, sve ti piše: http://serbian.serbia.usembassy.gov/sr/how-to-apply2.html

Link to comment
Blago vama koji putujete u Njujork, ja bih tako voleo, ali ono cimanje za američku vizu je ispod mog dostojanstva, kao i ono drpanje po aerodromima ... Ili ću da idem ko čovek ili nek se nose ...
zbog dostojanstva vise ne letis avionom? niiice...
Link to comment

ja se samo sećam da mi je tip napravio fintu telom ko da će da mi vrati pasoš bez nalepnice kroz onaj šalter te mi je čuka ostala samo napuknuta.

Link to comment
zbog dostojanstva vise ne letis avionom? niiice...
Ne, letim i te kako, ali po Evropi ... Međutim, pričaju mi ljudi da kontrole na američkim aerodromima ponekad ugrožavaju osnovno ljudsko dostojanstvo ...
Link to comment
Ne, letim i te kako, ali po Evropi ... Međutim, pričaju mi ljudi da kontrole na američkim aerodromima ponekad ugrožavaju osnovno ljudsko dostojanstvo ...
kahm, dragi stoko (kud odabra taj nik :)), nije ponizavajuce vadjenje USA vize (trust me, vadila sve zive vize i imam mnogo neprijatnija iskustva sa, recimo italijanima, ili svajcarcima), skroz profi i nista se ne ceka (iskustvo ovoprolecno), dobijes tu vizu na 10 godina i kul. jedino kosta 150 USD sve zajedno.ni na aerodromima. mene su malo ispitivali o nuklearnim programima, al inace je bilo kul.gori drkosi su nemci (doduse prema onima koji nemaju vizu na par godina :)).
Link to comment
Ne, letim i te kako, ali po Evropi ... Međutim, pričaju mi ljudi da kontrole na američkim aerodromima ponekad ugrožavaju osnovno ljudsko dostojanstvo ...
Ne, letim i te kako, ali po Evropi ... Međutim, pričaju mi ljudi da kontrole na američkim aerodromima ponekad ugrožavaju osnovno ljudsko dostojanstvo ...
proveri kod jms meni se cini da su postali prilicne drkadzije na pojedinim evropskim aerodromima za razliku od pre. ja sam doziveo dosta neprijatan tretman na izlasku na newarku pre par godina ali nista strasno. inace je malo relaksiranije nego prosle decenije povremeno citam na yahoo kako zaista maltretiraju domace prosto ne znam nikog ko je to doziveo i zasto i kako se to desava. sto se samih kontrola tice nama su oduzeli makaze iz decijeg ranca na presedanju a citam neki dan da su neki samoprijavili da su se vozili sa napunjenim utokama u tasnama.
Link to comment
gori drkosi su nemci (doduse prema onima koji nemaju vizu na par godina :)).
+1. :fashisto: Mene su Nemci letos poprilicno izdrkali, kao niko drugi ikad, i to sve sa americkim pasosem.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Sutra putujem nazad za Beograd. New York je do jaja. Jutros smo otišli do Bedford Avenue u Williamsburgu i pešačili do Flea Marketa. Zatim smo uzeli trajekt - pogled na Manhattan je fenomenalan a i vreme nas je poslužilo. Cena - 4 USD: Posle toga šetnja do onih ključnih turističkih mesta u donjem delu ostrva, a zatim Soho, China town, . Sinoć smo obišli neke klubove u East Villageu i Lower East Sideu ako se ne varam. Naravno, prvog dana smo obišli sve one glavne turističke lokacije, uključujući i Central Park i Upper East ali ovaj današnji dan je stvarno bio sjajan.Kapiram da bih ovde mogao da živim recimo godinu dana, za više od toga nisam siguran. Btw, skroz kapiram njujorčane koji preziru Times Square.Uzeli smo nedeljne karte za prevoz. Cena 29 USD. Prejeftino za ovakav grad.Btw, grad generalno uopšte nije pristupačan ako nisi mlad čovek sa zdravim nogama koji ne nosi više od 10kg. Velika zamerka.Baš šteta što nije bilo više vremena, inače bih problejao po Brooklynu, kapiram da je mnogo dobro mesto. Nisam video ni Harlem,Nikada nisam ovoliko pešačio,

Edited by pacey defender
Link to comment

Ma nisam ti ja za to, religija mi ne dozvoljava.Btw, otišli smo jedno veče u Beer Authority, na uglu 40th Street i 8th Ave. Terasa na krovu zgrade, veče bilo toplo, milina....,

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 1 year later...

planiramo da maja idemo u usa sa drustvom, njujork ce nam biti baza. ostajemo dve nedelje. u njujorku cemo biti sigurno nedelju dana. sta je realno da obidjemo u ostalih nedleju dana i koji je najbolji nacin za obilazak?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...