Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa ja bi najradije obilazio bible belt ali ostali ne dele moja interesovanja :(putovanje avionom kao opcija?
jetblue.compreporuka.
Sad bez zajebancije - ženu moraš da trpiš :) ali ostale ne. Nemojte da se vučete kao crevca; ništa nećete videti.Do Vašingtona vas mogu odvesti kinezi super busom za 22 dolara. Kreću iz Chinatowna i voze do Chinatowna :) . Vožnja traje 4 sata ako se ne varam, i zaustavljaju se u Baltimoru pa tu možete provesti neko vreme (theWire tura bi meni bila prva opcija kada bi mi se ukazala prilika).
iz chinatowna operisu kineski busevi svuda gde se moze busom a da ne poludis. fung wah recimo odrzavaju liniju za boston, idu svakih pola cuke i to je ista ova dzabica koju pominje pacey. ima i boljih i gorih kompanija, u smislu kvaliteta buseva tako da proveri pre nego sto kupis kartu da li zadovoljavaju standarde madam kojot. ima neki narandzasti koji super izgledaju spolja ali se ne secam kako se zovu, nesto moderno.ako ides u boston sa idejom da tamo ostanete par dana, ima rezona da odete busom, jer vam za po bostonu ne trebaju kola (barem ne toliko kao za druge US gradove u kojima ne postoji ideja trotoara za pesaka cim se odaljis od uzeg centra). naravno izleti su nesto drugo, za to iznajmite auto na recimo 3 dana i onda polako, cape cod, providence, plaze oko gloucestera itd.
E hebali vas kinezi! Bolje je dati par dolar vise Petru panu i Grejhaundu, bar znas da ces stici na odrediste ziv i u komadu. Srecom su lani u Njujorku posekli prilican broj tih nazovi avtobuskoh kompanija, al nazalost uvek ce nicati nove...
Link to comment

ima ovaj bus (kinezi valjda): http://us.megabus.com/jeftini su i brzi, ne staju na usputnim stanicama nego skoro direktno voze iz tacke A u tacku B. jedini je problem ako se desi da kasne, oni nemaju prave autobuske stanice nego brisan prostor (deo parkinga uz ulicu ispred trznih centara, na primer), pa se moze smrznuti zimi od cekanja. kad ne kasne, onda su OK. nisam ih nikad koristila, ovo su preporuke prijatelja koji ih koriste da idu iz PA u NY i nazad. greyhoundom se ponekad putuje dosta duze, posto staju na dosta usputnih stanica i svracaju u manje gradove. sa njima put ponekad traje duplo duze.

Link to comment

Meni, dok je trebala viza za US (sada vise ne treba), a to je godinu i po nakon bombardovanja, nije bila frka uopste. Danas je, verujem, jos lakse. Uobicajena procedura: gde ides, zasto, dokaz o finansijama, a povoljno je imati slicne ekskurzije u pasosu (da vide da nisi "maskirani ilegalac koji bi da se nastani tamo, vec imas track record turiste) i povratna karta. Easy-peasy

Link to comment

Inace, nisam citao unazad gde tacno ides i koji su ti planovi, ali ako se nadjes u NYC kao turista, a onda barem otidji na pivo u McSorley's Pub - video sam ih toliko, i onih laznih i pravih "istorijskih pabova", po svetu, ali ovaj je legendaran!

Edited by dragance
Link to comment

Bio sam 2004. kao glupi tinejdzer.Obilazio mesta koja sada ni u snu ne bih, a zanemarivao mesta koja, sad kad se setim, dodje mi da se upucam u glavu.Al dobro, valjda cu ponovo da odem u nekom trenutkuDivan grad.

Link to comment
nije problem ako imas posao i redovne prihode
dakle ipak cu imati problema posto imam posao ali nisam prijavljen :D
Link to comment

Proveri da li može da ti pomogne neka suma novaca na deviznom računu koja se meri sa najmanje tri ništice iza prve cifre. Ja sam u Australiju i theUSofA išao sa poslovnom vizom, solidnim pozivnim pismima, ali su mi i pored toga australci tražili izvod sa deviznog računa, kao i sertifikovani prevod ugovora o vlasništvu nad stanom. Ne bih da te plašim ali turističi odlazak je uvek podložan rigoroznijim proverama. Vidi da li bi ti pomoglo da priložiš izvod sa deviznog računa sa, lupam, 3000 USD. NIko ne zna da si 15 dana pre toga uplatio svih 2968 USD, bitan je saldo :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...