Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bronx zoo je meni bio losh

Pastrami sendvic kod Katza

Zao mi jesto nisam odgledao Yankees

Pogledaj Knickse ili Netse, stvarno je odlicna zabava... A mozes i hokejase, ako ima nesto

Gledaj koje su dobre lokacije za grafite, pa vijaj to

Ukucan top 10 pizza nyc, donuts, cheesecake, pa vijaj to

Ceo lower east side je meni odlican

Vikendom branchuj u williamsburgu (shelter pizza)

Obavezno obidji prvi deo bedford ulice u bruklinu gde zive hasidski jevreji (borough park), povratak u proslost

Imas pivske ture po Brooklynu, obidji svakako vikendom ujutru bruklinsku pivaru, ima se popiti u ovromnoj hali

Eataly mario batalija pored flatiron zgrade i madison square parka je odlican za obici i pojesti nesto, blizu ti je st. sava church

Brooklyn bridge peske proci

Standup nastup u mekom odd comedy clubova (cellar sa spice louija npr)

Highline je za obici

Pogledaj jedno pola sata neki amaterski bejzbol u central parku

Imas gastronomije u bleecker str, keste pizza i grom sladoled, blizu ti je onda taj kvart sa gay barovima i njihovim zabavljacima oko stonewalla

Pogledaj sta ima dobro po muzejima. Meni su frick collection i brooklyn museum bili najbolji.

Ako volis Burdejna jedi u nekom od Less Halles restorana

Shoppinzi i to... Blah. Century 21 je posebno za izbegavanje. Imas 2 velika ritejl,parka u dzerziju i queensu, pa ako bas imas vremena otidi tamo.ja sam uzeo neke jordan opreme za treninge

Edited by Ravanelli
Link to comment
  • 2 months later...

lokalci help needed: 

 

za dve nedelje zena mi slavi 40 i hocu da  organizujem festival u nyc. ona je sa klincima na odmoru bazirana u nj, ali bi nasao babysitting, a zeni sa drugaricom priredio sou, nezaboravni vikend 18-19 jula. u opciji je sve, za cenu ne pitam. broadway mamojebacki show, helikopter ekskurzije, restorani, koncerti, shopping...sve sto moze da ucini vikend nezaboravnim osim male striptease show varijanti :D .

dajte pzl neke hintove. 

Link to comment

imaju smestaj na manhattan. ugao 3 i 92. da li ima smisla rezervisati neki limo servis ili taksi radi poso...kod nas u pekingu npr manje-vise radi, ali je cesto drndanje ufatiti ga pa to malo kvari dozivljaj...nije kao u bgd da taksi stize za par minuta, bas zna biti sranje da cekas po 20 minuta

Link to comment

Pa ne znam covece tvoj ukus, a da ti modelujem tvoj odmor po sopstvenom, malo mi je mah...

Da ne pricam da bih ja najrdadije sopstveni odmor proveo u pizdicima, medju grizlijima, nego ovde, ali ajde...

 

 

Ah, sad vidim da imate smestaj kod mene u komsiluku. Kakav taksi, pesaka i metro. Hm:

na par koraka nalazi se Gugenhajm muzej (ja kad sam bio pre manje od mesec dana menjali su postavku, tako da nije bilo icega da se vidi, proveriti da li su metnuli novu)

po zavrsetku Gugenhajma, preci Petu i poceti setnju Central parkom, gde cete ako se budete drzali staza blizu 5 avenije, uskoro naleteti na Metropolitan muzej, obavezan stop. 

Preci Central Park uzduz, i na Zapadnoj strani nalazi se Prirodnjacki muzej sa Planetarijumom.

Spustajuci se niz Central park, pomalo ogladneli mozete da svartite u Tavern on the Green (obnovljeni) ili u Boathouse da calabrcenete.

Tako nahranjeni i napojeni, po izlasku iz parka, na 59 i Kolumbus Srklu, nalecete na "znamenitosti" kao sto su Tramp tauer i nezaobilazni Tajm Vorner Soping Center (ima sjajnu dzez salu), gde ce gospodja imati prilike da pazari u Sefori i inim dzidzabidzama.

Malo potom, na 53 i 6oj nalazi se jos jedan nezaobilazan muzej, MoMA (petkom dz), a par blokova nize vozdize se Rokfeler centar. 

Tu bi, posle posete Rokfeler plazi, mogli da predjete do coska 51 i Brodveja, i da hvatate keca dauntaun, do poslednje stanice. Izlaz je na Bateri parku, pored Stejten Ajlend feri terminala, koji opciono moze da se uzme (jer je dz) da se ode do zaboravljenog boroua, kome je i Superhik kazao laku noc, ali vredi jer feri prolazi pored Kipa slobode pa mogu fine slikice da se naprave. U tom slucaju, treba sesti na krov sa desne strane.

kad ste vec u dauntaunu, tu nedaleko od Bateri parka nalaze se Vol strit, sa bronzanim volom, omiljenom metom turista koji vole da se slikaju hvatajuci vola za muda, te Fridom tauer. Ne bih dole, al cuh da su odradili posao maestralno. Naime, otvoren je Observatory desk dole, ali u liftu ili vec gde ide i filmic o istoriji NYC, jos od kada su dole bili pasnjaci do podizanja kule, koji traje par minuta. Kazu ljudi, odlicno izvedena animacija.

U povratku, hvatajte keca opet do 51, i sidjite na Brodveju. Pogledajte sou koji vam je po volji.

 

Bolje? :s_w:

 

Da ne pricam da ima jos toga: Klojsters, Intrepid, Bronks Zoo, Bruklin Botanikal Garden, Akvarijum, Koni Ajlend gde Bob Rok prodaje kosane odreske itd...

Link to comment

njujorker, forumski druze, hvala ti za info. nisi me shvatio. ja nisam u opciji da ucestvujem, na zalost, vikend je za zenu i drugaricu. ja sljakam u pekingu i malo sire i zelim da organizujem taj festival, ali mi treba pomoc, pre svega sa idejama lokalaca.

 

ovo sto si ti napisao je vec vidjeno. to je neki standardni turisticki program. znacenje reci "festival" je sto bi hipi rekla total und utter madness. 

 

jbt niste valjda spali na tripadvisor, daj neki inside. ma daj male striptease ako bas zaskripi  :D

 

no pressure, napisao sam ne da dobijem essay keksikrem style, vec bukvalno hint. moze i neka firma koje se specilizuje na individual ny tours npr...ako znas naravno. ako ne znas nista, hvala u svakom slucaju

Link to comment

S obzirom na to da je u pitanju jul, ako mislis da bi im neko brckanje prijalo, mogu da se provozaju do Long Islanda do plaza. To nije nikakva ekskluziva ali ako su vec upoznate sa generalnom NY ponudom i ne interesuju ih te tipicne stvari, eto malo promene.

 

Ako generalno vole umetnost, mozda vidi neku privatnu turu po nekom od muzeja..I sto da ne neko pozoriste.

Link to comment
  • 2 months later...

da li neko iz NY hoce na blue man (imam 4 vaucera za 8 osoba total) i imam phantom of the opera u majestic theater za po dve osobe sep. 15? za dzabe naravno....za pozoriste mora super brzo da reaguje jer ih saljem iz LA.

Link to comment
  • 6 months later...

Iscitacu kasnije na tenane ceo topic, ali ako moxe neko na brzinu da mi preporuci neki roof bar ne previse fensi i sa ne previse ljudi/turista. Hvala.

Link to comment
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...