Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wow, ovo štampam i nosim sa sobom. Kaži mi, vredi li otići na Ellis Island u Immigration museum?
iskreno da ti kazem, ne secam se jer sam tamo bio samo jednom i to kada sam 1996. prvi put posetio njujork. a bio mlad i glup.
Link to comment
iskreno da ti kazem, ne secam se jer sam tamo bio samo jednom i to kada sam 1996. prvi put posetio njujork. a bio mlad i glup.
Kul. Nemoj zameriti, biće još pitanja ovog tipa do oktobra :)
Link to comment

ja ne bih isla na ellis island. nije dovoljno interesantno da bi se cekao red. cak i ako kupis kartu online, cekaces da udjes na brod. ako hoces da osetis imigrantski zivot, bolje idi u tenement museum. imaju dobru stalnu postavku i zabavne walking tours. to sve mozes da uradis dok ne dodjes do ellisa. u stvari, ne kreci nikud brodom! staten island jedino...od drugih manje istaknutih muzeja, preporucila bih 'museum of the city of new york'. takodje ima dosta stvari koje bi video na ellisu, ali i svasta drugo. cesto menjaju postavke, obicno su sve super. obavezno pogledaj 30 min filmic koji ide stalno u prizemlju. takodje 'museo del barrio' u harlemu vredi videti. koliko ostajes? ako ostajes samo par dana, mozda da preseces izmedju mome i meta, jer za njih treba puno vremena. lako je proceniti sta bi ti se vise svidelo. guggenheim obavezno vidi spolja i iz hola, ali dobro proveri sta imaju, jer cesto imaju postavke samo jednog umetnika, pa ces se smoriti ako ti se ne svidja a cijena nije sitnica ($18). na jesen pocinju zurke u gugi :), prati to, uvek su dobre. ako se zalomis ovde u prvoj nedelji meseca, u subotu su besplatne zurke u brooklyn museumu. muzej je veliki i malo je haotican jer ima sve, od egipatsih mumija do slikarstva 20 veka, ali vredi otici i zbog raznovrsnosti izbora (i dz ulaza), a i zbog zurke. obicno dovedu neke bruklinske dj-eve, a publika je interesantno 'hip-' trojstvo. hipi babe, hiphoperi, hipsteri. amin! napisacu ti jos nesto oko muzeja ako se setim. setila sam se. museum of moving image je intereantan, ako hoces da ides u domovinu (astoria). od turistickih stvari, dodala bih high line, space shuttle na intrepidu, grand central (mnogi zaborave), coney island (samo ako imas da protracis ceo dan). eh sto me ne mrzi da pisem ovako lep post o hrani... ja bih da se osvrnem na burgere. burgeri su poslednjih godina postali hit. i meni se najvise svidja shake shack posto oni imaju zemicku od krompira. ako neces da cekas u madison sq. parku, a ti kreni na upper east/west side, tu je red uvek ok. upper east side mozes da spojis sa nekim muzejom. red kulture, red govedine. mnogi ljudi se kunu u five guys. meni je tamo burger bezveze, ali su im krompirici strava. ako ne gledamo samo fast food, meni je najbolji burger u gradu spotted pig. oni ne uzimaju rezervacije pa se uvek ceka, ali ako naletis vikendom oko 4-5, obicno nema guzve. burger je neverovatan! ko boga te molim, ne idi ni u wendy's ni u white castle!

Link to comment
eh sto me ne mrzi da pisem ovako lep post o hrani... ja bih da se osvrnem na burgere. burgeri su poslednjih godina postali hit.
A oni mali? ;)
Link to comment
A oni mali? ;)
vidi kako se seca :) mali = sliders. Shopsins su meni najbolji a to i nije neki inside tip. shopsins je u essex marketu, tamo ima svasta lepo da se jede, izmedju ostalog i pain d'avignon koji drzi uliks behmiju.
Link to comment
  • 2 months later...

Za dva dana palim u Njucu, tako da sam opet iščitao ceo topić od početka do kraja. Hvala svima za brdo informacija.Par pitanja.. Prve dve noći ostajem u Harlemu, 135a ulica. Koliko je bezbedno tumarati tu noću? Znam da je kliše pitanje, ali ipak mi je bitno. U međuvremenu ću biti u InterKontišu na TimesSquareu, a zatim imam još 4 dana da izblejim bez smeštaja trenutno. Neke preporuke u kom kraju bih mogao da uzmem AirBnB, odnosno šta odabrati između Queensa, Brooklyna i Bronxa?

Link to comment

paculla, puno hvala na ovom postu. Baš kao i kokota, ispratio sam čitav topik, javiću se sa još nekoliko pitanja. Biću smešten u Astoriji 4 noći, to je jedino što u ovom trenutku znam.Prva ideja štio se tiče provoda je bila da odemo na New Order u Roseland Ballroom, ali čuo sam da su bili očajni na evropskoj turneji tako da ću pametnije da iskoristim tih 60 USD. Verovatno ću jedno veče otići na neka mesta koja je preporučio Kobac, tamo u Williamsburgu. Ostatak planiram da provedem na Manhattan. Ali svaki savet će mi značiti, pročitaću topik iznova - čitamo se još!

Edited by pacey defender
Link to comment
Za dva dana palim u Njucu, tako da sam opet iščitao ceo topić od početka do kraja. Hvala svima za brdo informacija.Par pitanja.. Prve dve noći ostajem u Harlemu, 135a ulica. Koliko je bezbedno tumarati tu noću? Znam da je kliše pitanje, ali ipak mi je bitno. U međuvremenu ću biti u InterKontišu na TimesSquareu, a zatim imam još 4 dana da izblejim bez smeštaja trenutno. Neke preporuke u kom kraju bih mogao da uzmem AirBnB, odnosno šta odabrati između Queensa, Brooklyna i Bronxa?
Nemas razloga da tumaras nocu. Prvo je da nema sta da se vidi. Glavna arterija je 125 ulica koja je ruzna za desetku. Mene je usred bela dana u nedelju kod City collega u visini 135 znaci smarao tip kao sad je izasao iz zatvora i tako to dobio je dva dolara. A redovno sam pazario u Fairwayu na obali Hadsona gde je mnogo mracnije nocu to je isto u kraju. To je sve na zapadu. Ako si na istoku 135 i tamo je prilicno sumorno ako ti se ide negde uvece vidi gde ti je bus i metro pa ides nize na jug.Za iste pare i vezu do grada ja bih uzeo Bruklin.
Link to comment

@kokota: kao sto rece fonTelefon, drzi se zapadne strane, recimo zapadno od malcolm x, tu si ok. istocno od malcom x builevara ionako nema bas sta da trazis jer su tu neki projects... generalno, taj je kraj ok osim sto je malo pust. da ti neko digne nesto iz dzepa ili ranca je veca verovatnoca da se desi na times sq nego u harlemu. tu blizu imas na 122 i amsterdam max cafe, hrana nije losa, neke meze, kafa je takodje dobra a imaju i neko harlemsko pivo, pale ale, vrlo pitak.za airbnb nema razloga da budes u bronksu jer je tamo manje vise bezveze a ima manje vozova nego ostali delovi. ima lepih delova bronksa, ali oni su tek daleko. bruklin je vrlo trendi pa onda i dosta skup, williamsburg, park slope ili tako nesto ti nece biti mnogo jeftiniji nego menhetn. za turisticku posetu, prospect heights su savrseni. blizu ti je atlantic podzemna sa koje idu od prilike svi vozovi grada, kraj je ok, lep ali malo vise edgy nego park slope. klopa je super i jeftina. i kvins i bruklin su ogromni, tako da je tesko reci sta je bolje, baci par lokacija pa cu videti. @pacey: onaj kopcev sat ohmyrockness.com je super. nema potrebe da dajes $60 kad ima dobrih koncerata za $8-$15, ili $20ak ako su malo poznatiji.... pregledaj sajt jer tu ima gomila novih venues otvorenih poslednjih godinu/dve, ne organicavaj se na ove stare. ako si vec u astoriji, a pretpostyavljam da neces da ides na burek i cevape, svrati do al-sham libanskih kolaca i uzmi neke kolace od pistaca u velikom plehu. to je mnogo lepo i uopste nije mnogo slatko.

Link to comment

Ako mu je do Bruklina moze sa 2 i 3 linijama do tamosnjeg muzeja ima i nekad da je ulaz besplatan, a posle nazad niz Flatbush aveniju do Sedme ili Pete koje su prepune restorana i radnjica sa odlicnom ponudom svega. Kraj gde zive smireni porodicni ljudi sa decom a da nisu otselili u saburbiju. I Red Hook treba videti ali malo je jedan zivot.

Link to comment

ma da, samo da ne zapuca dalje sa D R linijam ili neke avenije sa manjim brojevima. tamo nije zanimljivo. I Viljamsburg je bitno gde tamo oko Peter Luger Steak House neki idu bas da gledaju Hasidik zajednicu jbt ko ljudski safari bolje je onda Hipsteraj severnije.

Link to comment
Za dva dana palim u Njucu, tako da sam opet iščitao ceo topić od početka do kraja. Hvala svima za brdo informacija.Par pitanja.. Prve dve noći ostajem u Harlemu, 135a ulica. Koliko je bezbedno tumarati tu noću? Znam da je kliše pitanje, ali ipak mi je bitno. U međuvremenu ću biti u InterKontišu na TimesSquareu, a zatim imam još 4 dana da izblejim bez smeštaja trenutno. Neke preporuke u kom kraju bih mogao da uzmem AirBnB, odnosno šta odabrati između Queensa, Brooklyna i Bronxa?
ne znam koliko te zanima opskurna pop kultura, ali obavezno proveri da li tih dana ima neki koncert u united palace theatre na 175-oj.http://en.wikipedia.org/wiki/United_Palace_Theaterto je apsolutno najludji i najlepsi koncertni venue koji sam ikada video u zivotu, ne toliko spolja koliko unutra. on je bio mislim najveci od svih loew-ovih wonder theatrea izgradjenih u zlatno doba vodvilja i ranog filma. kasnije kada je mesto propalo, uzeo ga je reverend ike za svoju crkvu united church science of living institute i narednih 30-tak godina tu drzao svoje kongregacije. kada je umro, kupila ga je glavna njujorska koncertna agencija, sredila za novu namenu i danas je to ultra premium venue za najbolja imena - u rasponu od dylana do bjork. tamo sam prosle godine gledao fleet foxes, probacu da nadjem neke slike.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...