Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

U kom delu grada ćeš biti smešten?Kupi pass za prevoz, košta 29 dolara za nedelju dana, to je najbolja investicija. I naravno, hodaj što više i razgledaj. Ima ovde stručnijih da te upute u najbolje lokacije, uključujući i one skrivene.

Link to comment
  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nemaš puno vremena, najbolje se fokusiraj na regiju - upstate New York, New England, Boston... ili na drugu stranu, ka Filadelfiji. Najbolji način je da iznajmiš auto.http://youtu.be/vKfuob-h38o(potraži na jućubu na kanalu Smithsonian emisiju Aerial America, meni nešto neće da pusti)

Edited by Arbeitmann
Link to comment

2 nedelje je potaman za NYC prvi put. mislim, mozes da se zaputis na sever, newport, providence, provincetown, boston, portland.... ali realno to je deo amerike koji najvise lici na evropu..... zavisi sta volis i sta te lozi. definisi malo interesovanja...

Link to comment

pa ja bi najradije obilazio bible belt ali ostali ne dele moja interesovanja :(deo amerike koji lici na evropu me najmanje zanima ali ne pitam se samo ja. putovanje avionom kao opcija?

Link to comment

ho pa bravo mladicu, delimo isto interesovanje i isti problem sa okolinom.pazi, voznja po americi je svuda do jaja, bitno je samo da se sto pre skines sa autoputa i onda je ko na filmu.od NYC ka CT i dalje MA je super za voznju, pored okeana... narocito od rhode island pa dalje na severiz NYC mozes da radis i te razne daytripsmozda do nekog od blizih krajeva sa amishima, meni to bilo zanimljivo po misuriju ali realno mislim da je tamo to malo manje turisticki nego po pensilvaniji, svejedno moze da bude super dan-dvahttp://www.padutchcountry.com/index.aspobavezno planiraj da provedes dan u nekom univerzitetskom gradicu, preporucujem princeton new jersey za dnevni izlet ili ako krenes ka filadelfiji, na takvim mestima se dosta toga skapira o americi ako dolazis iz ove usrane zemljeobavezno ali obavezno cekirati te lokalne festivale i vasare, to je ludilo koji se entizijazam tome posvecuju, citave lokalne zajednice i komsiluci se utrkuju u tome ko ce bolje to da napravi... mogu da se nadju kalendari na netu

Link to comment

hvala druze gazzo, imacu ovo u vidu, a smaracu vas najstrasnije kada kada sve bude sredjeno sa smestajem i kada kupim karte. imam 5 meseci fore da ubedjujem ljude d anije fora da dve nedleje sedimo u njujorku.

Link to comment
hvala druze gazzo, imacu ovo u vidu, a smaracu vas najstrasnije kada kada sve bude sredjeno sa smestajem i kada kupim karte. imam 5 meseci fore da ubedjujem ljude d anije fora da dve nedleje sedimo u njujorku.
Sad bez zajebancije - ženu moraš da trpiš :) ali ostale ne. Nemojte da se vučete kao crevca; ništa nećete videti.Do Vašingtona vas mogu odvesti kinezi super busom za 22 dolara. Kreću iz Chinatowna i voze do Chinatowna :) . Vožnja traje 4 sata ako se ne varam, i zaustavljaju se u Baltimoru pa tu možete provesti neko vreme (theWire tura bi meni bila prva opcija kada bi mi se ukazala prilika). Edited by pacey defender
Link to comment

iz chinatowna operisu kineski busevi svuda gde se moze busom a da ne poludis. fung wah recimo odrzavaju liniju za boston, idu svakih pola cuke i to je ista ova dzabica koju pominje pacey. ima i boljih i gorih kompanija, u smislu kvaliteta buseva tako da proveri pre nego sto kupis kartu da li zadovoljavaju standarde madam kojot. ima neki narandzasti koji super izgledaju spolja ali se ne secam kako se zovu, nesto moderno.ako ides u boston sa idejom da tamo ostanete par dana, ima rezona da odete busom, jer vam za po bostonu ne trebaju kola (barem ne toliko kao za druge US gradove u kojima ne postoji ideja trotoara za pesaka cim se odaljis od uzeg centra). naravno izleti su nesto drugo, za to iznajmite auto na recimo 3 dana i onda polako, cape cod, providence, plaze oko gloucestera itd.

Edited by gazza1
Link to comment

Dve nedelje uopšte nije puno za Njujork, plus ideš u maju, proleće u punoj snazi, divota za bazanje po gradu :) Ali, ko zna kad ćeš ponovo biti u tom delu sveta, pa sve mislim da ćete pogrešiti ako ne obiđete Hudson Valley. To je na sat i po vožnje od grada i cela ta oblast je božanstvena, prava idilična Americana. Priroda predivna, divni stari factory towns, arhitektura na koju nase oko nije naviklo, voćnjaci, farme, planine, sve to mozete ili kolima ili biciklom, mesta za hajking koliko voliš.Kad izadjete iz Njujorka i napustite Westchester, naletite odmah na Peekskill. Ako voliš pivo, tu imaš fenomenalnu pivaru-pub, Peekskill Brewery + ima jedna divna stara knjižara koja ima i posebnu prostoriju za čitanje pulp krimića. :) Na svakom koraku imas prave male lokalne bisere i svi su nenormalno ljubazni. Ako volis malo fensije kulinarenje, Culinary Institute of America ima svoj restoran u Hyde Parku, to ti je recimo 3 gradića odatle. U principu, ima i komercijale, uglavnom oko Catskills/a ali to je vec pri vrhu doline.Prekopaj ovo malkice:http://www.hudsonval...gions/index.htm

Edited by fluffer
Link to comment

KOjote, ova kompanija kojom sam ja putovao je Eastern Travel. http://www.easternsh...ate=&quantity=1MI smo imali wi-fi u busu, čistu klonju, sve je bilo udobno i sigurno u oba smera.I ne moraš da ideš do chinatowna u NY, možeš da se ukrcaš i kod Penn Stationako ukoliko budeš smešten negde severnije.Rezervišeš i platiš online par dana ranije.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ako ti se gledaju Amisi onda pravac Pensilvanije, a okruzenje ubedi da je to najvise zbog Nijagare i Falling watter house.Fallingwater%2B039_2_web.jpgTakodje bih bar dva-tri dana iskoristio za DC, Smitsonian je must jer ma kakva ti bila interesovanja, nesto ces naci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...