Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 6 months later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Putujem u Njujork sredinom maja i trebalo bi tamo da provedem 4 meseca. Ima li neko od dobrih ljudi preporuku u kom delu grada mi je najbolje da trazim stan, da prodjem sto jeftinije a da ne budem u getu :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

hvala na odgovoru, snasao sam se, posto mi ortak dolazi u Srbiju u tom periodu prvih mesec ipo cu biti kod njega u Astoriji kod prve stanice metroa, a za posle cu vec da se snalazim odande, pa mozda bude i Williamsburg, malo da promenim. :)

Link to comment
  • 1 month later...

Ne bih preporucila ni jednu agenciju, nego kupovinu preko neta, npr Expedia.com ili ebookers.de ako mozes da kupujes karticom ili transferom novca.

Link to comment
Kupujem karte za New York za septembar, je li neko ima neki dobar kontakt u agencijama koje se time bave?
Porodično već duže kupujemo karte preko Beotursa. Konkretno lik koji tamo radi i u koga imamo potpuno poverenje se zove Nikola. Ima neke svoje priče i fazone, ali uvek izvuče nekog keca iz rukava. Obavezno napominjati student, penzioner, i slično! Ja sam prošlog leta uštedeo 400 $! Mada naličje priče je da sam išao mini busom do Pešte. <_< Edited by C žeton
Link to comment

E jbga! Sad sam pričao sa ženom i reče mi da Nikola ne radi više u Beotursu. Tašta je zvala zbog sebe pa nije bila oduševljena prijemom ko ranije. Mada izgleda da će joj svejedno pronaći nešto povoljno.

Link to comment
  • 2 months later...

ajde da malo tipujem neka dobra mesta, nije skoro bio neki informativan post. ne zamerite što je većina mesta klopa ili cuga, tu mi leže interesovanja...kafane:Rudy's bar&grill - najklasičniji matori dive bar sa dosta dobrim i prilično jeftinim svojim rudy's pivom. odlična raspad ekipa, a uz svaku cugu dobijaš hot-dog. četvrtkom u 19:30 se organizuje 'drink liberaly' kad svi gosti kafane sede i pričaju o političkim/liberalnim temama, a dovode i dobre goste koji ti uz pivo razglabaju... Crown Victoria Bar- odlična bruklinska kavana sa baštom za otpadanje. ok klopa, tek nešto skuplja cugaThe Diamond - malo zavučeniji i opušteniji bruklinski bar sa super pijanim događanjima kao što je takmičenje u ženskom obaranju ruku, roštiljanje, 'all bottles open night'... dobar izbor piva i vinaLudlow st. sada ima dosta sjajnih kafana. nekada sam voleo mesta u greenwich villageu (npr. down the hatch) al se sad taj kraj pretvorio u pijanu studentsku englesku. da tamo nije comedy cellar, mislim da ne bih ni zalazio noću. danju je još uvek dobro i ima par dobrih (ali opet precenjenih) prodavnica ploča. amoeba music ipak šutira dupe svim njujorškim prodavnicama ploča, polovnih diskova...Trailer park - zanimljivo white trash themed mesto preko puta chelsea hotela sa ipak nešto višim cenama za lokal koji na meniju nudi sloppy joe, mac&cheese...klopa:najbolji hamburger: definitivno Shake Shack (zaista vredno čekanja u redu!), mada meni puno ne zaostaje ni lamb burger iz Mikey's, a sasvim zabavno bilo i u johnny rockets lancu uz 50's diner enterijer, house double burger i džuboks sa 50s i 60s hitovima.DSC03849.jpgulična hrana: nađite šta vam je od dobrih food truckova najbliže (NYCFTA). Najbolji halal cart na uglu 53 i 6 ave. (pored njega ima još 5-6 istih al ćete lako prepoznati pravi po dugačkom redu ispred. jedna porcija je bez problema dovoljna za dvoje. posebno zabavno gledati macane iz limuzina kako izlaze, staju u red, uzimaju hranu i odlaze.)Smorgasburg giant all-food market - letnjim subotama hipsterski buvljak, nedeljom fantastični prodavci hrane prave neverovatnu klopu. sve je organic/local/natural/sere/dođe al na jednom mestu ćete teško naći ovoliko dobre hrane (preporuka za korejski bbq 'We rub you'). sa sve divnim pogledom na menhetn. btw. na vilijamsburgškim buvljacima ćete uvek naći sjajne ali neverovatno precenjene stvari koje se po mnogo nižim cenama mogu naći samo par blokova niže. na primer, najbolje i najjeftinije stvari (posebno odeće i knjige) sam našao u trospratnom unique thrift store-u. uvek bih pre tu obavio sav shopping no bilo gde drugde...43390036.jpgpricey: Birreria - sjajan restoran/pivnica na krovu zgrade, sa pogledom na medison park i flatiron zgradu. zapravo i nije naročito skupo, ali imaju ubedljivo najbolja piva (uključujući i najbolje pivo koje sam ikada popio - Birra Etrusca), neverovatne sireve, biftek... zapravo, sve sa menija rula. dobra i muzika. mislim da je potrebna rezervacija.Morimoto - zanimljivo samo ako imate par stotinki na bacanje. istina da sam pio najbolje koktele, jeo najbolji suši i da sam dupe masirao wc šoljom sa džojstikom, ali ništa nije vredno cena sa menija...momofuku - gledajte da izabrete pravi momofuku od nekoliko lažnjaka...kinezi: gotovo cela mott ulica. posebno dobri dumplings u broju 100 (neki shaghai), svašta u broju 67 (big wong kong) i nudle u 21 (hop kee).YaYa tea - mala i neugledna čajdzinica u kojoj (pored čajeva sa milion ukusa) treba da jedeš neku jeftinu zajebanciju sa škampama u pirinču, umotanom u alge. zaboravio sam kako se zove.Asia dog - zapravo i nije kineska klopa, no kineska verzija zapadnjačke klope. kul.pod razno:Wolfnights - naručite 'the howling' (chicken wrapped in a date & pumpkin seed dough, fried pickle, feta, melon, mint & yogurt sauce)Papaya hot-dog - jebga, bez ovoga ne može. najbolja u 86. e ulici i ona u vilidžu.najbolji cheesecake jeo u Two Little Red Hens. uopšte, slatkiši im rasturaju. pa i kafa.bagel bob - otišao zbog navodno najboljih bagela, ostao zbog najboljeg italijanskog paninija. najbolji bagel ipak negde na putu kroz NJ. zaboravih ime, ali je jako truckerski kul mesto.svirke:jebga, to idem gde ima dobrih svirki. Bowery, naravno, vodi sa najboljim mestima, na čelu sa bowery ballroom.Cake shop - stvarno kul mesto sa izmenjivom punk i hipster ekipom. music venue and record store.Maxwell's - iznenađujuće dobro mesto u new jerseyu u verovatno jedinoj ulici koja je vredna prelaska reke.Od touristy stvari koje ipak treba uraditi spada vožnja central parkom biciklom (mali tip: dečko koji iznajmljuje biciklove kod boathousea je mađar, cura mu beograđanka, te će dati fine 2 u 1 popuste za srbovanje. inače, priča se i da valja marikuanu.), prelazak brooklyn mosta peške iz pravca bruklina ka menhetnu (inače, u podnožju manhattan mosta se nalazi kul mala arty farty pijaca), warriors tura na coney island i kupanje u okeanu ako vreme dopušta, divno je i svakog letnjeg ponedeljka gledati kultne filmove u bryant parku (dođe se oko 19h, donese se ćebe, klopa i cuga i čeka film na velkom platnu), a koga zanima biće mu zanimljivo i da bude u publici za neki late night show (na sajtu se lako prijavljuje za jona stewarta, jimmy fellona, lettermana, a teže za SNL).DSC04001.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...