Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Workout

Of

Day

 

Iliti program za taj dan

 

Zao mi sto nisam nastavio krosfit, ali realno grupe preko 15 ljudi su odvratne za rad. U masini u zemunu nas je u jednom trenutku bilo 30+

Nije bilo dovoljno sipki za sve

Edited by Ravanelli
Link to comment

Uzimate li neke suplemente uz vezbanje ? Ne mislim na onu tešku hemiju, nego na minerale i vitamine, proteine (cink magnezijum, omega3...) ?

 

Nisam lud. Evo ti slucaj tipa koji je slucajno popio kreatin i otisao da vozi bajs i ne bi verovao sta mu se desilo (FOTO):

 

 

platz1.jpg

 

 

Link to comment

u svakom slucaju je mlataranje tegovima dobro za zglobove i ledja, tako da bih vam preporuciuo da ne odustajete! :thumbsup:

 

U ovome verovatno ima dosta istine, mada ruku na srce nisu sve vezbe na foru cimanja i mlataranja, a takodje puno se radi i na pravilnoj tehnici, pa ako radis pravilno i sa manjom kilazom onda to prestaje da bude veliko opterecenej za zglobove a povecava ti endurance i eksplozivnost. Mada, CF je jos uvek dosta mlad sport, mislim da nema puno ljudi u svetu koji su se bavili time 10-15 godina pa da se moze izvuci neki prosek njihovih post tegoba.

 

 

ali ja sam u dobroj kondiciji, utrenirana sam, snazna, i svejedno sam izasla s pola treninga. sve mi je bilo previse, i tesko, i taj sat koji otkucava, muzika koja ubija, terminologija (wod!) nabrijani krosfiteri, a mislim da me je najvise iznerviralo kad sam cula da se koriste muska i zenska sipka :D to je ono sto je u teretani olimpijska sipka, i ostale sipke razlicitih tezina. 

 

bila sam u prvom timu, iskopala sam na netu sta mi je bio vod. posto se u krosfitu sve dokumentuje, ostaje zauvek, prebrojava i takmici... nepodnosljivo :D

 

Front squat 6x6 tempo 33X0 

6 rounds for time

10x burpee

20x ABmat

30m overhead walking lunges

 

Nije los ovaj WoD, cini mi se da je ok i za pocetnike jer nema nekih preterano tehnicki zahtevnih vezbi. Ubila te verovatno promena tipa treninga. 

A ekipa i atmosfera na treningu su jako bitni, bude tu svega, i lozaca i likova sto kradu, i sminkera i jebivetra. Po meni bitno je da je imas zdrav i prijateljski odnos sa ostatkom vezbaca, i da jedni drugima pomazete, i naravno da vas nije previse. I ne treba da se poredis sa ostalima u grupi, nego sa svojim predjasnjim rezultatima, jer ono, uvek ce biti neko kome je tvoj trenutni lift max runda za zagrevanje.

To sa dokumentovanjem mozes i da zaobidjes, nece se niko ljutiti :)

Link to comment

Uzimate li neke suplemente uz vezbanje ? Ne mislim na onu tešku hemiju, nego na minerale i vitamine, proteine (cink magnezijum, omega3...) ?

najbolji suplement ti je uravnotezena ishrana a ako hoces da bacas pare uzmi neku skuplju varijantu multi vitamin i mineral, omega 3,tu nemoj da stedis a posto koliko znam unosis dosta mesa probaj i neki protein koji u sebi ima jos neke stvari, koje ne mozes da izvuces iz mesa...

Link to comment

On more serious note:

Kreatin je najprovereniji od svih suplemenata, sa svakim novim istrazivanjem se potencijalni nusefekti sve vise dokazuju kao proizvod lose nauke. Jedino sto odredjeni broj ljudi prijavljuje da im jednostavno nista ne radi, ali dovoljno je jeftin da moze da te bude bas briga i za to. 5 grama dnevno, zauvek.

 

BCAA i Glutamin su veoma uobicajeni i neki ljudi se kunu u njih, ali postoje ozbiljne dileme u kojim uslovima uopste rade bilo sta. Neke studije kazu da u kalorijskom deficitu tako unesene aminokiseline jednostavno nemaju funkciju. Ja sam to koristio, ali nikako nisam uspeo da uhvatim razliku izmedju perioda kad ih pijem i onoga kad ne, tako da sam batalio. Ako i rade, rade na nekim marginalnim procentima i ja to ne bih savetovao samo zato da se situacija drzi sto jednostavnijom. Koga zabavlja komplikovaniji rezim, opet nece pogresiti i da ih pije.

 

Ogromna vecina ljudi sa svojim dijetama mogu izvuci veliku korist iz Omega 3 suplemenata. Kod masti je bitan odnos izmedju 3 i 6 i taj odnos je sa danasnjom ishranom skoro uvek toliko pomeren na stranu drugih izvora masti da bi unos Omega 3 verovatno bio preporucljiv bukvalno svakome. Riblje ulje, i baba Tom Sojera je znala da je to dobro za njega ;)

 

Whey protein nije nista drugo nego veliko olaksanje za svakodnevicu. Naravno da mozes postici zeljeni unos proteina i na druge nacine, ali ako deo njih mozes srediti jednim sejkom, ustedi se vremena. Ne znam kako drugi, ali ja posle treninga nisam bas oran da kuvam jaja ili pecem belo meso, da ne pricam o drugim situacijama kada jednostavno nema vremena za planiran obrok i gde 5 minuta potrebnih da se smucka sejk znace jednostavno da neces preskociti obrok.

 

Pre-workout suplemente nisam nikad ni probavao da budem iskren i imam sumnju da to uopste radi bilo sta. Naravno, zavisi ljudima i od rasporeda i ostalih navika. Posto ja treniram ujutro na prazan stomak, mislim da se telo jednostavno navikne na bilo sta. Ko je navikao da ima nesto u zelucu, osecace se slabo, ko napravi naviku da mu kafein ili nesto slicno napravi spajk pre treninga, osecace se nekoncentrisano ili mlitavo. Verujem da bilo sta od toga nakon nekog vremena postane rutina i da telo radi s onim sto ima.

 

Od mikro nutrijenata je bitno da ti ne fali magnezijuma i vitamina D na prvom mestu. Pominjem ih zato sto fizicki aktivni ljudi obicno imaju manjak. I jedno i drugo moze da se resi pametnom ishranom, ali ne znam ni za jedan primer da suplementacija pravi problem. Uzmes pa popijes ponekad. Tu ne treba zaboraviti i da se vitamin D apsorbuje uz sunce i da je to jos jedan od miliona razloga zasto je setnja napolju jedna od najboljih stvari koje mozes savetovati bilo kome.

Naravno, ne sme faliti ni ostalih vitamina i minerala, ali ako jedes dovoljno povrca, mesa i ne plasis se voca zbog fruktoze, ne bi trebalo da tu nesto zapinje.

 

Naravno da uravnotezena ishrana ne moze da se zameni nikakvim suplementima, ali ta mudrost im se vec nalazi u imenu. Ono gde ljudi obicno manjkaju je povrce i tu je najbolji savet koji daje Ripeto: "Nemoj da jedes kao jebeno dete".

Link to comment

to je manje-vise to, ali stvarno mislim da je to sve bacanjepara, jer ovde niko ne ide na takmicenja pa da mu trebaju dodatne kolicine. mislim ljudi citaju/slusaju ljude koji se bave nabacivanjem ogromnih misica, njima je to posao.

ovo je u principu fizicka akrivnost sa kojom poboljsavas neke grupe misica na telu i najbolje tako da se ukapira...

 

i zasto je domaca surutka zdrava namirnica, mislim gde gresim u citanju sastava?

Link to comment

to je manje-vise to, ali stvarno mislim da je to sve bacanjepara, jer ovde niko ne ide na takmicenja pa da mu trebaju dodatne kolicine. mislim ljudi citaju/slusaju ljude koji se bave nabacivanjem ogromnih misica, njima je to posao.

ovo je u principu fizicka akrivnost sa kojom poboljsavas neke grupe misica na telu i najbolje tako da se ukapira...

 
Pa dobro, nije svima bas isti cilj. Neko zeli da poveca snagu, nego zeli da ima vece misice, nego da smanji mast, nego da poboljsa sasvim drugu stvar iz raznih sfera zivota. Ono, jeste istina da sve te stvari zaista ne rade puno, tu je perspektiva bitna. Sve to zajedno racunas da se bavis jednim procentom, a hrana + konzistentnost i trud na treningu su 99. Ako tako gledas, onda mozes i da se zabavljas s tim stvarima ili ih ignorises. Za mene je recimo velika stvar bila bas u tome sto sam probavajuci gomilu stvari konacno izbio iz glave ideju da postoji nekakva "tajna" ili da trik treba da se trazi bilo gde drugde osim tamo gde se krije, svima pred ocima.
 

i zasto je domaca surutka zdrava namirnica, mislim gde gresim u citanju sastava?

 

Pa proteini su glavna stvar i to su u stanju koje je prakticno idealno (bioavailability). Pored toga, imas bakterijske kulture slicne jogurtima i slicnim proizvodima pa je odlicna i za probavu. Gomila minerala je takodje u njoj, a radi donekle i kao antiseptik za grlo. Nije bas magija kao sto je neki prikazuju, ali nema sumnje da je dobra.

Link to comment

naravno, isto sam tako, zato mi sad to nekako daleko, mislim nalepnice na kutijama su primamljive i ceo taj fazon ali zaista iz ove sad vizure moze jako i bez toga, samo treba dobar fokus na to sta zelis od sebe..

 

deluje mi ceo taj hajp oko domace surutke je kao onaj o pivu i b vitaminu ono moras da popijes tipa 23 flase piva da bi ostvario b vitamin iz njega, tako da i iz case surutke u tom trenutku ne mozes mnoigo da dobijes osim gomile secera...

ali ovo pricam kao totalni laik,pa verovatno dugotrajni unos cini te stvari tako, meni nesto to nije primamljivo tj popio sam nekoliko casa do sada, ukus je blag a tripovao sam da je to neko gorko-kiselo pice zbig one zelenkaste boje

Link to comment

naravno, isto sam tako, zato mi sad to nekako daleko, mislim nalepnice na kutijama su primamljive i ceo taj fazon ali zaista iz ove sad vizure moze jako i bez toga, samo treba dobar fokus na to sta zelis od sebe..

 

deluje mi ceo taj hajp oko domace surutke je kao onaj o pivu i b vitaminu ono moras da popijes tipa 23 flase piva da bi ostvario b vitamin iz njega, tako da i iz case surutke u tom trenutku ne mozes mnoigo da dobijes osim gomile secera...

ali ovo pricam kao totalni laik,pa verovatno dugotrajni unos cini te stvari tako, meni nesto to nije primamljivo tj popio sam nekoliko casa do sada, ukus je blag a tripovao sam da je to neko gorko-kiselo pice zbig one zelenkaste boje

 

Ja da ti budem iskren, surutku sam batalio zato sto moram da zapusim nos dok je gutam i mora na eks i posle mi se opet baca pegla od toga. Morala bi dodavati 10% na bench da bih pocinjao svaki dan s njom :D

Link to comment

Gde se u Beogradu kupuje to? Ja sam ovo nabavljao u nekoj neuglednoj radnjici, surutka bila u plasticnim flasama kao sto se pakuju ona jeftinija mleka u prodavnici.

Link to comment

Za kozju surutku kazu da je melem za jetru, a s obzirom da svi cugamo tu i tamo kole i alkohole, svakome bi dobro doslo malo zalecenja. Mislim da je sa te strane izuzetno dobra i zdrava, a ovako kao suplement za trening i nije nesto.

Ja sam probao da je pijem sa kakaom ili neskvikom, da ubije ukus, moze da prodje, mada ostaje neki sladunjavo-slani aftertejst, malo je gadno. 

A kao i uvek - domace >>>>> industrijsko.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...