Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Paleo sa teretanom sam kombinovao i islo ok.U pocetku se vrti u glavi posle trake al se priviknes.BJJ i low carb mi nije islo.Samo osetis kako se motori gase.

Link to comment

Ja nisam imao nikakvih problema, a kombinovao sam LCHF i teretanu i kosarku u vise navrata. Tj. ne da nisam imao problema nego su rezultati uvek bili super. Doduse pre kosarke uvek pojedem bananu, a i pre teretane ako dugo nisam nista jeo, ostali oborci skoro potpuno bez UH...to verovatno nije bas paleo po definiciji ali definitivno radi. A moze sigurno i bez te jedne banane, samo telu treba malo vremena dok se navinke/nauci da koristi mast kao gorivo. Ima dosta tekstova o tome na netu...Sa druge strane, pitanje da li se isplati muka ako ti taj nacin ishrane ne prija i osecas se umrno. Vecina ciljeva moze da ostvari uz umeren unos UH ako drzis ukupan broj kalorija i unos proteina pod kontrolom i ako su UH kvalitetni.

Link to comment

Imali neko da je na LCHF ishrani i redovno pohađa teretanu ?

Vec neko vreme ne idem u teretanu, ali sam pre toga bio na "intermittent fasting", i u teretanu sam isao pri kraju perioda gladovanja, ponekad i posle dvadesetak sati sa 0 kalorija. Povremeno (kad sam zeleo da skinem tezinu) uz to sam bio i na blagom LCHF, ali mi je po pravilu prvi obrok posle teretane uvek bio sejk banana+mleko+proteini+buter od oraha. Osecao sam se odlicno, ali posto me apsolutno ne zanima misicna, a ni kardio, ne znam iz licnog iskustva, kako ovakav nacan ishrane ide uz uobicajene treninge.

Link to comment

Tnx. Ja sam krenuo u teretanu 3x nedeljno sa LCHF ishranom, nekih mesec dana. Odlicno mi odgovara, nemam krize, cak mislim da sad manje kolicinski jedem a nisam gladan.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Zbog snage, a cega drugo.

 

EDIT: naravno moglo bi i zbog treninga misicne izdrzljivosti, eksplozivnosti, rehabilitacije od povrede, funkcionalnog treninga za neki sport, i sijaset drugih stvari zasta se ide u teretanu.

Edited by Aion
Link to comment

Mislio sam da si napravio typo i hteo da kazes "zbog misica".

 

Ne znam kako mozes snagu bez UH. Meni je vec treci trening, nekih 4-5 dana u tom rezimu osetno sve slabije. Ko da je gvozdje zamenjeno olovom. Citao sam da to sranje prodje kako se telo navikne, ali nisam uspeo da guram tako dugorocnije.

Link to comment

Nekada sam (povremeno) drzao Atkinsovu djetu, prvih 4-5 dana nisam znao za sebe, nije mi ni padalo napamet da odem u teretanu. Intermittent fasting je drugaciji (mislim na ove blage verzije) posto se pretpostavlja da ces ga drzati ne dok dostignes zeljenu tezinu, nego u nekom duzem periodu. Vec sam zaboravio kako sam se osecao u periodu prilagodjavanja (trajalo je par meseci), mislim da nisam ni isao u teretanu, ili sam bio drasticno smanjio opterecenje. 

 

U svakom slucaju, mislim da se metabolizam svakog od nas toliko razlikuje, da se iskustva nikako ne mogu generalizovati. Mora da se proba, pa da se vidi sta li ti nesto odgovara.

Link to comment

Da, da, to je sigurno. Isto mislim da moze covek i da se natera, kontam da bi nakon 15 dana telo jednostavno prihvatilo da mu je to to i prestalo da kenja. Mada ima toliko opcija sa manipulacijom nutrijentima da svako moze da nadje nesto za sebe sto mu odgovara.

Link to comment

na lchf samo obratite paznju da dovoljan unos masti i nece biti problema..uobicajna greska za padanje u nesvest je kad se smanje uh ne povecaju se masti a povecaju se proteini..

 

nisu isto low carb ni atkins sa lchf  jer su prve dve obicno visokoproteinske a na lchf se proteini unose umereno i na njima se ne insistira,akcenat je na mastima

Link to comment

Koliko trebaš da budeš u zabludi da izbaciš 1 važan nutrijent iz ishrane da bi smršao a nemereš biti snažan jer ne ubacuješ pogonsko gorivo.

UH uopšte ne goji a važan je kako u životu tako i u teretani. Sad izbacuje se u dijeti kod nekih bolesti uz konsultaciju sa doktorom

ali ni tada dr ne bi prepisao teretanu kao fizičku vežbu. I profi-bilderi ih režu kako bi se isekli ali to uraditi zbog mršavljenja je wtf

Iz ličnog primera npr bolje je početi sa rotacijom čistih™ UH i postepeno ih smanjivati prema svojim potrebama...

 

To kao kad bi smanjio unos vode jer te naduva i goji  :mellow:

Zato kreneš sa visokim unosom UH pucaš od snage a mršaviš i budeš glavni baja u teretani :thumbsup:

Link to comment

Ja nisam izbacio potpuno UH, samo sam smanjio unos - konkretno, izbacio sam komplet alkohol, slatko, hleb, peciva... Gazirana pića svakako ne pijem tako da sam neke svoje loše navike iz ishrane izbacio. Povećao sam povrće i počeo da jedem neko koje do sada nisam ne znam ni sam zašto (vrv vučem neku odbojnost još iz obdaništa...).

Link to comment

To je i cela poenta. Kad izbaciš smeće iz hrane, onda nemaš potrebe ni da smanjuješ čist UH. (pirinač, ovsene)

kažu da je krompir loša hrana za teretanu, ali meni prija i koristim samo onaj crveni

Do jaja je osećaj kad se očistiš i klopaš pravu hranu, nije skupo a kao što kažeš počneš i da koristiš i malopoznata™ povrća, valjda kao logičan niz zdrave ishrane.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...